Soweek

Je to trochu moc umělé, ani se mi nechce věřit, že je to podle skutečné události. Koneckonců všechny filmy s touto tematikou jsou stejné. Za těžkým treninkem stojí vítězství ať už fyzické nebo psychické. Musí se ale nechat, že tento nejen díky scénáři patří rozhodně mezi jedničky na poli filmů zabývající se sportovní tematikou. ()

answer

Nepříliš originální příběh o drsném kouči, který povede bandu outsiderů směrem k vrcholu. Nicméně ztvárnění a skvělý Samuel L. Jackson z tohodle filmu dělá jeden z nejlepších snímků o basketballu. Emoce, prostředí a soundtrack, který k filmu dokonale zapáda. Basket v rukou coache Cartera není jen sport, je to něco víc. Způsob jak ukázat mladým lidem životní cestu a jak je izolovat od drog a zločinu. Právě tahle stránka basketballu je zde, i když s určitou mírou nadsázky výborně zobrazena. ()

ZkuKol

Oprásknout Světla páteční noci ani ne rok po premiéře, to chce asi žaudek. Jackson si svojí roli užívá a divák ocení, že umí hrát něco jiného než magory a drsňáky a že umí! Ale Carter na Berga nemá, jak v nápadech, tak vizuálním cítěním. Navíc dostal mnohem šablonovitější scénář... 50% ()

sedm.1

I přes veškerou úctu k ostatním hercům z Coach Carter by se dalo říct,že je to celé vlastně jen one man show Samuela L.Jacksona,který celý film táhne a dá se říct,že ho právě pouze jen on nakonec i tak nějak utáhne alespoň k průměru.Dějově jde totiž o dost otřepanou podívanou.Filmů o středoškolácích z problémových čtvrtí,kteří mají šanci na lepší život jen díky sportu a rozhodnout se co s životem jim pomůže právě jen hlavní hrdina,je opravdu hodně a nic moc nového se tam nedá vymyslet,nebo alespoň zde se to moc nepovedlo.Nicméně Coach Carter vsadil spíše na tu dramatickou stránku,než na sportovní a je to dobře,neboť právě momenty z utkání byli tím nejslabší místem a naopak jakmile se děj přesunul mimo palubovku,bylo hned o vzruch postaráno a snímek nabral daleko lepší obrátky,objevili se i emoce a nesmlouvavá atmosféra nevlídného prostředí a film v těchto místech nejvíce bodoval.Coach Carter by se tak dal označit spíše za sociální drama se sportovní "berličkou",plné pravd a skutečného života,který se s nikým nemazlí,jen škoda,že se to celé odehrálo na tak profláklém tématu. ()

civrss

Jedno z nejlepších sportovních dramat, které bylo natočeno. Pro mě má Coach Carter určitou vnitřní hodnotu, kterou tak nějak nedokážu popsat slovy. Pokaždé, když tento film vidím, dvě a čtvrt hodiny mi uteče jako voda a úchvatný příběh i herecký výkon Quentinova Samuel L. Jacksona mi zlepší náladu ve špatných dnech. Na druhou stranu dokážu pochopit náhled některých ostatních uživatelů, že příběh může vyznívat trochu lacině a pouze působit na "efekt" a slzné kanálky diváků. No já prostě zrovna u Coache Cartera tenhle pocit nemám a věřím mu každý pohyb a slovo. Well done ()

gutshoter

Líbí se mi poslání filmu, které skutečně může co dát stejně starým studentům ve Státech. Není to až tak o basketu jako o morálních hodnotách a to se mi líbí. Samuel L. Jackson předvedl mimořáný charismatický výkon. Jen ta "přeamerikovizna" mi jako vždy neseděla a nikdy sedět nebude. 75% ()

Maynard.

Cha, hned od začátku na tebe spustí HIP-HOP a jede se na veljlet do USA mezi tamní černošskou smetánku :o). Všecko je to dost podobný Nebezpečným myšlenkám s tím rozdílem, že tady šéfuje Samuel. Tenhle chlapák může zahrát uplně cokoli, akčního hrdinu - Avengers, starýho čenýho otrokáře - Django, ale i trenéra basketu, kterej si od začátku jde za svým cílem. Sice trošku tvrdošíjně, ale jak jinak to chceš dělat s neposlušnejma černochama :o). Hezky sou ukázány problémy těchto afroameričanů žijících v chudinských čtvrtí. Tohle je příběh jednoho člověka, kterej se nechce smířit s tím co ostatní, ale chce pro tyhle mladý talentovaný kluky zajistit lepší budoucnost. Což se mu v podstatě podaří. Dlouho sem neviděl sportovní film, takže jsem příjemně překvapen. Ale na plnou palbu to není, zas takový vzrůšo to není. ()

velkyvezir

Hodnotit to vedle jiných amerických filmů o tom, jak nějaký tým prorazil, uspěl, dám 5*. V tomto případě ale šlo o pokus pojmout film skutečně realisticky a v tom případě dávám za 3*. Ne že bych Jackson hrál špatně, ale ti jeho kluci jsou taková ucha bez výrazu a hlavně mi vadila fůra náznaků různých motivů, které nebyly nakonec rozebrány do hloubky (těhotenství, mafiánský bratranec aj.). Proto dávám za tři. ()

jondoe

Velmi prijemny a dobre natoceny film o trenerovy basketbalu, ktory veril v moralne zasady. Tie sa snazil aplikovat medzi svojich zverencov a povzbudit ich, ze aj napriek nizkym vysledkov v uceni su schopny dosiahnut vdaka tvdej drine a snahe nieco dokazat stipendia na skolach a tak sa stat nie len dobrymi basketbalystmi, ale aj lepsimy ludmi. Skutocnu postavu trenera Cartera bravurne stvarnil Samuel L. Jackson, ale aj mladsi herci hrali velmi zdatne. Ku koncu mi trosku vadilo to okate tlacenie emocii. Jedna sa vsak o velmi dobry pribeh o chlapovi, ktori veril tomu co robi a stal si za tym za kazdu cenu. ()

Wally

Hráči z Indiany to nejsou, ale film s basketbalovou tématikou je to dobrý a určitě stojí za to na něj kouknout. Klobouk dolů před odvahou daného trenéra. ()

honzii

Nudnější bratr sestry v akci 2. Někdo se tu horlivě snaží o sociální drama a o analogii k Lutherovi Kingovi, ale svou horlivostí je film až nepříjemný. Stokrát viděné archetypy postav, předvidatelný a ohraný příběh s poselstvím jasným od prvních minut filmu. Málo zábavy, málo ostrých hran, hodně stereotypu, patosu a nudy. Při monologu mladého černého basketbalisty na téma strach jsem myslel, že umřu. ()

klukluka

Viděl jsem to krátce po Vzpomínce na Titány. Z počátku jsem to považoval za jejich vykrádačku, a možná že to tak zčásti i bylo. Navzdory nápadné podobnosti si mě ale filmový příběh trenéra Cartera postupně získal, a to do té míry, že jsem tento film zařadil nejen do škatulky líbivých, ale hlavně důležitých bijáků. Lidem, kteří trénují mladé vrcholové sportovce, bych to promítal povinně. Super kino, mám to pod kůží. ()