bobby_jean

Ďalšie potvrdenie mojej antipatie k športovým filmom... Stále to isté dokola, ešte aj tie slow motion zábery na prichádzajúce mužstvo, team, ktorý nenávidí svojho trénera, ale samozrejme ten ich zmení všetkých, motivačné žvásty dopĺňané hudbou, ktorá to má akože umocniť ("l came to coach basketball players, and you became students. l came to teach boys, and you became men".... omg...) a samozrejme human drama nesmie chýbať. Nemám chuť sa už znova pozerať na rovnaký scenár, ktorého ďalšiu scénu viete už desať minút dopredu (áno, plus mínus občas nejaká obmena, ale vo svojej podstate vždy presne viete, čo bude nasledovať). Nič, športu zdar, ale nie vo filme... ()

Kerion

Basketbal je vzrušující hra.Samuel L. Jackson je skvělý herec.Život je zajímavý film.Toto je úžasný film, nejen o basketbalu. ()

Brain-D

kdo má rád basket, je tento film volba přímo do černého. Začalo to velmi působivě trénování v tělocvičně, ale postupně se to proměnilo trochu v drama. Je to takový černošský film, takže tu nechybý gangy ani hip hop... ()

Aven

Předem se přiznávám k tomu, že mé hodnocení je silně subjektivní, protože sám basket hraji. Coach Carter je, podobně jako všechny filmy o sportu, natočen podle klasického scénáře o partě nýmandů, co to dotáhnou podstatně výš než by reálně měli. Celkově mi to přišlo jako solidní vykrádačka hráčů z Indiany, ikdyž třeba Samuel L. Jackson byl snad ještě lepší než Gene Hackman. Některé patetické řečičky si však autoři mohli odpustit. ()

sskrblik

Samuel L. Jackson v titulní roli basketbalového trenára all-star týmu? Nikoliv, spíše bandy vyvrhelů, teenagerů s žádnou budoucnosti, kteří ho ze začátku těžce posílají k ledu a pak se jejich vztahy lepší a lepší skrz to, že si získá autoritu. Kýčovité, viděl jsem něco podobného už v leckterém filmu. Krom toho není na co koukat v tom jejich týmu,"hvězda" z Let´s Dance a kupa černochů, dohromady nic extra nepředvádí. ()

dANo

Námet je postavený na skutočných udalostiach a tak sa celkom dalo predvídať smerovanie... A tak jediné, čo si divák doslova vychutnáva, je (takmer ako vždy) fantastický herecký výkon Samuel L. Jacksona. ()

hroubek

Hodně milé překvapení.Osobně jsem se bál předvídatelného příběhu, který mě mohl zkazit zážitek z filmu.Bál jsem se úplně zbytečně, protože režisér drží film i sentiment pevně v rukou a nedovolí mu žádné odchylky.Samuel L. Jackson nám svoje charisma předvedl několikrát a tady mu to jde pěkně od ruky.Od první minuty co je ve filmu mu jeho coache věřím.Velmi pěkná podívaná od začátku do konce. ()

VanTom

Klasická sportovní, motivační pohádka z hromady klišé nevytahává víceméně pouze to jedno, že přísný, ovšem spravedlivý trenér po svých svěřencích (sociálním původem předurčených k neúspěchu či rovnou do kriminálu) nesmlouvavě vyžaduje i prospěch a docházku v ostatních školních předmětech. Ti se po překonání odporu samozřejmě semknou jako tým, postaví se za něj a kromě postupu na mistrovství si vyhrají i lepší budoucnost, áno? Ještěže v titulní roli hřímá charizmatický Samuel L. Jackson, na kterém tuctový scénář a nevýrazná režie mohou bez obav stavět. ()

ghatos

Všichni asi ví, co od takového žánru očekávat. Samuel L. Jackson předvádí vynikající výkon - opravdu mu to sedlo. Do 90 minuty to frčí slušně, naneštěstí pak dochází k menšímu úpadku scénáře. Ono je těžké udržet tempo 150 minut, zejména u tohoto typu sportovních dramat. Motiv plnění školních povinností u basketbalistů posouvá snímek do vyššího patra. Závěrečný zápas má pěkné vyvrcholení. 4 * za bojovnost. ()

Ravi

V učitelských rolích si Samuel L. Jackson libuje, má to v rodině a je to vidět. Spojení hereckého umu s charakterní role funguje perfektně. K tomu tuctový, ale ne nezajímavý příběh studentů hrajících basket v konfrontaci se špatnou úrovní státních škol v USA a také nějaká ta vedlejší linka. Výsledkem je skvělý film, který když někde uvidím podruhé, znovu se rád kouknu. 85% = 4/5 ()

Taio

Ďalšia taká zaujimava tuctovka o americkej mládeži ale táto mne osobne vyčnieva z radu tých iných. Carter si spravil Cartera a funguje to. Taká športová oddychovka okorenená čili. ()

Puyi

Překvapivě skvělý film, ke kterému se vždy rád vracím. Samuel L. Jackson (Ken Carter) jako zásadový basketbalový trenér, který přesně ví, co chce a jeho hráči, kteří už jen místem, kde vyrůstají mají mít předurčenou ne zrovna ideální budoucnoust, kterou chce Ken Carter změnit.. ()

V.Silver

Když jsem se na to díval, přišlo, že už jsem to viděl tolikrát. Žádné emoční spojení s postavami, nic "šokujícího" na to, jak výbušné téma si filmaři zvolili... nebylo to špatné, ale litoval jsem, že jsem na pohodové nedělní odpoledne nevybral něco budˇ víc sportovního, nebo víc dramatického. Tohle totiž nebylo ani dramatické, ani sportovní. A SLJ tentokrát taky moc neexceloval :( 50% ()

JohnSmith

Je to sice klasicky ohrané schéma příběhu. K týmu plném lenochů a flákačů se dostane nový trenér, tým zvedne a dostane se s nimi hodně daleko. Ono to jinak ani být nemůže, protože koho by zajímal film o tom jak někdo pořád prohrává nebo o dokonalých studentech?Asi nikoho. K tomu mám basket moc rád, film je hodně dobře natočený a Jackson zahrál Cartera přesně tak, jak měl. ()

ssfan

Velmi slušný film ze sportovně-školního prostředí. Zápletka není nijak světoborná, ale děj je poutavý a Samuel L. Jackson v roli trenéra výborný. Basketbalové zápasy jsou natočeny také slušně a závěr dopadne trochu jinak, než by se dalo čekat. 75% ()

greath

Najlepšia športová dráma. Príbeh učiteľa, ktorý chce z nespratných pouličných deciek urobiť 'niekoho' aj keby ho tom malo stáť vlastný život. Vynikajúci Samuel L. Jacskon. ()

Amputace

Coach Carter je sportovní film, který však sportu využívá především k prezentaci morálních zásad a lidských hodnot, nemůžeme se tedy vůbec divit, že o sport se zde jedná spíš okrajově. V hlavní roli exceluje Samuel L. Jackson, kterému nelze než věřit vše, co vydává za svůj názor, ovšem také v rolích basketbalových hráčů se tu a tam mihne nadějný herecký dorost, především Rick Gonzalez byl opravdu přesvědčivý, k čemuž jistě dopomohla také jeho komplexně napsaná postava. Dějový průběh je samozřejmě očekáváný a ničím nepřekvapující, jak se dalo ostatně čekat, ovšem tato přímočarost filmu vůbec neškodí, naopak ponechává prostor k řešení morálních dilemat (především chování rodičů) a problémů činících z dospívání začarovaný kruh. Za velké klady tedy považuji především hereckou vyrovnanost všech zůčastněných a pečlivé dodržení zažitého tempa. ()

Hruzi

Důkaz toho, že ikdyž má film obyčejnou zápletku, může být dokonalí. Příběh o mladých grazlech, který se změní na příběh o vyspělích studentech. ''Měl jsem plán a ten selhal. Přišel jsem trénovat basketbalové hráče a z vás se stali studenti. Přišel jsem učit kluky a z vás se stali muži.'' Příběh o trenérovi, který je nad věcí a ví, že basketbal není vše. ''Podporujete to že 15,16,17 letí chlapci nemusí dodržovat prostá pravidla basketbalové smlouvy, jak dlouho myslíte, že potrvá než přestanou dodržovat zákony?! A před 30-ti lety to bylo totéž!'' Příběh o krásné atmosféře, fandění a povzbuzování. '' Kdyby mi někdo nabídl koučování jakéhokoliv týmu v Californii nebo na Světě. Víte koho bych si vybral? Richmond? Rich CO?! RICHMOND! RICH CO?! RICHMOND!! :) ()

weselow

Nějak nedokážu osvobodit sympatické sportovní prostředí a inteligentní podtext od nepřekvapivé šablonovitosti, okázalého sentimentu a soutěžení o nejrovnější kšilt. Ovšem pro cílovku to musí být "zásah do černého" :) ()