Djkoma

Nečekaně vynikající podívaná, které vládne Samuel L. Jackson a jeho morální pravdy o americkém školství a tamním životě. Celkově pro mě byla jeho postava extrémně sympatická a s jeho názory nešlo než souhlasit a chápat je (chvílemi jako by četl mé myšlenky...děsivé:)). O to víc mě zarazila nenávist rodičů jeho hráčů. Jinak film může být někým odsouzen jako "vypočítavé" lidské drama, ale takových odsouzení by se každý týden našla stovka a tak je lepší si tuhle skvěle natočenou a zahranou podívanou užít. Coach Carter má nepopiratelnou kvalitu, tempo, nějaký ten lidský příběh a "trochu" toho basketbalu, o kterém není extra mnoho dobrých filmů... ()

Gemini

Příběhů o tom jak tvrďácký leč spravedlivý kouč zkrotí a vycepuje tým problematických borečků už tu bylo nepočítaně. I těch "podle skutečné události". Tenhle ale jde přece jenom trochu jinudy a nevybíravě ryje do sociální problematiky současných USA a přesvědčivě ukazuje krátkozrakost spousty těch, kdo "to myslí dobře". Má údajně přes dvě hodiny, ale mně to tak rozhodně nepřišlo, ať už zásluhou S. L. Jacksona nebo jeho mladistvých svěřenců (BTW je nějaký film, ve kterém Channing Tatum není za hvězdu v tom co dělá?:)). Co mi ale rozhodně přišlo, to byla myšlenka, že skladatel hudby naprosto bezostyšně a obsáhle vykrádá Remember The Titans. Naštěstí se ukázalo, že to není krádež, ale prosté kopírování sebe sama, protože jak soundtrack zmíněného rasově-demokraticky buditelského sportovního filmu, tak tohoto, daroval světu Trevor Rabin. Celkově vzato dobře natočeno, dobře odprezentováno, ale že by se z toho měla stát nějaká klasika... ode mě 70% a nic víc. ()

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $67,264,877Tržby Celosvetovo $76,669,806Milé nečakané prekvapenie! Konečne športový film čo má aj svoj hlbší zmysel a dokáže si po celý čas držať nastavenú latku, Samuel L.Jackson hrá svoju postavu doslova bravúrne a k nemu sa po hereckom prejave pridávajú aj ostatný herci hrajúci basketbalových ne-študentov. /90%/ ()

Faye

Jak už se přede mnou zmínil basketbalový fanatik Had6, jde o klasickou zápletku, kterou jsme viděli . no, mockrát. Nový trenér dokáže z rozhádaných, rádoby drsných a neukázněných frajírků, vytvořit tým a navíc tým, který začne vyhrávat. „budete hrát jako vítězové, chovat se jako vítězové, a nejdůležitější, budete vítězové. Když budete poslouchat a učit se.“ Jenže začít vítězit je mnohem snazší než změnit přístup ke vzdělání, k budoucnosti. Basketbalu sice nerozumím, ale dobře se na ten sport ve filmu kouká. Stejně jako na Samuela L. Jacksona v roli trenéra „Vzal jsem tuhle práci, protože chci změnit zvláštní skupinu mladých lidí“. ()

KarelR

Máte rádi basket? Máte rádi Samuela L. Jacksona? Máte rádi příběhy o tom, jak to banda outsiderů dotáhne na vrchol? Nevadí vám, že příběh úplně stejný jako u všech těhle filmů? Jestli jste odpověděli alespoň třikrát ano, tohle je prostě film pro vás. ()

Superpero

Skvělý film. Chvílema se to možná až moc snaží emocionálně vydírat, jenže na to kašlu, protože se mi to opravdu moc líbilo. Pohodovej film se skvělým Samuelem L. Jacksonem, ale i ostatní herci hrají dobře. ()

Fr

film o basketu, na kterém se podílela MTV? je jasný, že tady bude (spousta) černý muziky a jelikož jde o basket, tak taky spousta černochů. ale půjde taky o disciplínu a hlavně o něco víc, než jen o sport. nevím, jestli něco S.L.J. sedlo víc než role basketbalového trenéra, který se snaží svými drsnými metodami vychovat z kluků z problémové čtvrti slušné lidi, ale jeho nominace na oscara hovoří za vše. dokázal si získat důvěru hráčů, rodičů a taky mojí. nejkrásnější na tom je, že se to opravdu stalo, takže nikdo nemůže nikoho obviňovat z vypočítavosti. ani mě. ()

Dever

Soundtrack Trevor Rabin: 1. All Night Long - Red Cafe [3:33] ,2. No Need For Conversation - Fabolous/Mike Shorey [3:38] ,3. Professional - Chingy/G.I.B. [3:36] ,4. Southside - The Game/Lil Scrappy [4:12] ,5. Roll Wit You - Ciara [3:23] ,6. Wouldn't You Like To Ride - Kanye West/Common [3:51] ,7. Hope - Twista/Faith Evans [4:12] ,8. Your Love - Van Hunt [3:33] ,9. This One - Ak'sent [3:06] ,10. Beauty Queen - Czarnok [3:44] ,11. Balla - Mack 10/Da Hood [4:07] ,12. Time - St. Lunatics [4:52] ,13. What Love Can Do - Letoya [4:04] ,14. About The Game - Trey Songz [3:39], ()

tron

"Akonáhle sa oslobodíme od vlastného strachu, naša prítomnosť automaticky oslobodí ostatných.“ MTV sa vytiahlo - predovšetkým obsadením vodcovského Samuela L. Jacksona do titulnej úlohy príbehu, nakrúteného podľa skutočných udalostí. Obal DVD (film u nás do kín neišiel) vzácne neklame: skutočne je to jedna z najlepších rolí tohto afroamerického frajera. V tej postave je všetko - coolovosť Julesa z PULP FICTION, spoľahlivosť technika Arnolda z JURSKÉHO PARKU, jediovská vznešenosť, aj na školskom dvore sa už pohyboval (187), s filmovou manželkou ho spája vzájomný rešpekt (VYJEDNÁVAČ), môže si dovoliť nebrať ohľad na pravidlá (pretože nie je učiteľ, ale tréner a to je rozdiel) ako výstredný DRSNÝ SHAFT... Je tvrdý, nekompromisný, nakričí na vás, ale len aby z vás vyžmýkal to najlepšie. Bude s vami jednať s úctou, ale iba ak to nezneužijete. Neviem veru, čo by si tento film počal, keby mal tréner Carter inú tvár, ale Jackson je boh. Nebyť neho, bolo by to maximálne za 60% (pridlhá stopáž, neobjavný scenár, slabé „akčné“ scény). Lepšie, ako SPOMIENKY NA TITANOV s Denzelom Washingtonom (60%). ()

Brouk

Chodit na státní školu v USA a navíc v problémové čtvrti je asi lahůdka, kterou neumíme pochopit včetně školního systému. Coach Carter je poměrně jednoduchý příběh s hlubším podtextem, je to ale sakramentsky chytlavé. Mě ten film chytil, Samuel L. Jackson zde předvádí víc než přesvědčivý herecký výkon. ()

genetique

Opäť jeden zo športových filmov, ktoré majú veľký potenciál a najmä ho využijú, poviete si, čo už sa dá len na filme zo športovej tematiky vidieť nového?! A dá, a veľa! Najmä, keď hrá Samuel, môj obľúbenec. Skvelá atmosféra a najmä prekvapivá hudba (pochopíte prečo), príbeh obohraný, no pointa záveru a filmu skvelá! 80%. ()

Le_Chuck

To, že je film podľa skutočnej události a obohatený o sociálny rozmer je čiasročna náplasť na klišoidne rozprávaný príbeh, kde sa nešetrí tradičnými slzopudmi a spomalenými zábermi (hlavne škoda toho konca, ale hispánskemu gangstrovi Shakespeara proste neuverím). Kultúra sociálne deformovaných štvrtí USA tak ako je mi cudzia, tak je pre mňa zaujímavá a tento výlet bol celkom fajn (a to basket vážne nemusím). ()

hellstruck

Původně jsem to chtěla odpískat, když jsem viděla, že jde o basketbalový tým-naštěstí jsem nedala na první dojem a z filmu vyšel opravdu zajímavý snímek o kontroverzním trenérovi "ballu", který je na své hráče dost drsný. Za jeho tvrdou slupkou se však skrývá jisté poselství a dobré záměry,při kterých chce svůj tým ušetřit zpackaného života. Rozhodně bych si nemyslela, že mi u takového filmu kápne slza, ale stalo se. Podruhé by mě to už ale nebavilo, jedno shlédnutí naprosto stačí. Každopádně Samuel Jackson výborný jako vždy:-) ()

Kaka

Ono je těžké mít revoluční scénář, když ve finále kluci buď vyhrají nebo prohrají a jiná varianta není. A to mezi tím je více než solidní. Cepování hráčů, trocha životní filozofie, naťuknutá rasová segragace středních škol USA, problémy se systémem školství jako takovým apod. Je tam toho docela dost a Samuel L. Jackson je tak akorát tvrdý, nekompromisní a zároveň emocionální trenér, který to suprově drží pokupě. Na sportovní film skvělé, jinak lepší průměr. ()

viperblade

Výborný film o basketu, který je sice někdy až moc výchovný, jenže mně to ani nevadilo. Plus si k tomu připočtěte skvělý výkon mého oblíbence Samuela, a vychází vám krásných 80 %. ()

ripo

Koľkokrát už som videl niečo podobné ? Koľkokrát šlo o to isté ? Dokázať nájsť aj v odpadovej žumpe nevybrúsené diamanty ? Tieto príbehy zo žovota, pravdupovediac, ma vôbec neberú .... Tento bol však trochu o inom - o zásadách, poctivosti a usilovnosti v spojitosti s láskou ku basketbalu. ()

Ded@M@tes

Samuel Jackson jako trenér. Konečně dobré sportovní drama. Cesta ke slávě je trnitá a samotný talent nestačí. Prospěch ve škole velkou podmínkou, kdo neplní nesmí hrát. ( Hodnocení: 9/10 ) ()

Spooner

Na to, že filmy o basketballu moc nemusim, mě tenhle velmi příjemně překvapil. Výborný Jackson i ostatní herci, skvělý příběh i natočení zápasů. Škoda častých klišé, místy kýčovitých proslovů a až přemrštěné délky. I tak jsem se ale většinu stopáže velmi příjemně bavi. ()