matt6

Veľa krát už som videl podobný príbeh nato, aby ma zaujal. Áno, bolo to dobre natočené s atraktívnym vizuálom, režisér správne pracuje s emóciami diváka, herecky zvládnuté - hlavne Samuel L. Jackson určite nesklamal, ale nechápem prečo musia všetky športové filmy skončiť rovnako, aj keď v tomto prípade skoro rovnako....Kouč Carter ma sklamal, čakal som niečo viac originálnejšie. Takto len lepší priemer. 70% ()

pakobylka

Jsou filmy, ke kterým si utvořím pozitivní vztah už po pár minutách - a "Coach Carter" se k nim jednoznačně zařadil - patrně díky osobnosti kouče, který si zdánlivě tvrdými a kontroverzními metodami dokázal získat respekt ... a posléze i lásku svých problémových svěřenců, změnil jejich pohled na život a naučil je úctě k sobě i k druhým ... 4,5* ... P.S.: Inspirováno skutečnými událostmi. ()

pufina

Nejsem moc sportovní fanynka, ale co se týče hokeje a basketu, tak na to bych se mohla dívat pořád. Strávila jsem na basketu v hledišti spoustu svého času, takže nebýt toho úžasného sportu, tak by mě tu pak zaujal možná jen Samuel L. Jackson. Vynikající podívaná! ()

PainM8

Zajímavý trenér ten Pan Carter. Přinesl mi nový pohled na věc. Jelikož sám hraju basbetball, nejsem si jistý, jestli je tato metoda trestů a podobně efektivní, měl by se vždy najít kompromis. Každopádně film je skvělý a potěšilo mě jeho zhlédnutí. ()

zette

Takovy ten typicky "ctyrhvezdickovy" film, ktery je velmi dobre natoceny, s vyraznym hercem v hlavni roli, peknou hudbou a kamerou. Chybi uz jen nejaky originalnejsi scenar, moc sablonovite, nijak zajimave a vlastne jen prumerne... ()

Pajky3

Basketball není mým oblíbeným sportem, ale Couch Carter je mým oblíbeným filmem o něm. Samuel L. Jackson je v roli trenéra dokonalý a parta jeho studentů taky stojí za to. S chutí jsem si tuhle true storku zopakoval a vím, že v budoucnosti to udělá ještě. Dobrých sportovních filmů nikdy není dost. ()

Martrix

Velmi výživný a kvalitní mix sportovního filmu a sociálního drama, podle skutečných událostí. Samuel L. Jackson vypadá už skoro dvacet let stejně a pořád je to skvělý herec, který na sebe strhává pozornost každou větou. U nás navíc skvěle nadabovaný Pavlem Rímským. K tomu velmi slušně nasnímané basketbalové zápasy a vcelku charismatičtí výrostci, o jejichž budoucnost Carter bojuje jak s jejich učiteli, rodiči a fanoušky, tak s nimi samotnými. Pokud se to opravdu odehrálo tak, jak tento film vypráví, tak klobouk dolů před důsledností Cartera. Přestože už jsem viděl poměrně dost filmů na téma mladí afroameričani snažící se vymanit ze začarovaného kruhu, tak asi poprvé jsem s nimi sympatizoval a přál jim, aby to dobře dopadlo. Žádné skuhrání a žehrání na bílé rasisty a nespravedlnost, ale práce a vůle nenechat se pohltit statistikami a nedůvěrou. Tvůrci odvedli práci na jedničku. ()

WolfR

Parádní sportovní drama se skvělým Samuelem L. Jacksonem v hlavní roli. Sportovní dramata jsou většinou všechny skoro stejné, parta outsiderů, případně jeden outsider, to dotáhnou v nějakém sportu až k vítězství. Tady to tomu není jinak. Ovšem většina těch rádoby sportovních dramat je natočená kýčovitě, anebo trapně, či přeplácaně až přehnaně. Ale Coach Carter je natočen skvěle! Příběh velkého basketbalového trenéra, který velké namyšlené frajírky dovedl až na vrchol, ale nejen ve sportu, ale i v životě. Tito středoškoláci bez jakékoli morálky si brzy uvědomí, že nejenom sport, ale i škola v životě něco znamená, tím vlastně film přináší poučení pro diváky. No a k tomu jsou rozvity i další dějové linie a ty jsou neméně zajímavé. Coach Carter je překvapivě dobře a zručně natočený, chytlavý sportovní film, nejen o basketu, ale i o v celku reálných lidských problémech. Rozhodně velké překvapení, kterému suverénně vévodí Samuel L. Jackson, jako coach Carter. Nemůžu jinak než dát 5 hvězd. ()

Icefist

Ač se to může zdát už nejednou viděné (jak už tady ostatně bylo mnohokrát vzpomínáno), když se člověk potom zamyslí, tak zjistí, že o sport zde šlo až v druhé řadě. Což se mi líbí i v popisku, jehož jsem si právě všiml- Drama / Sportovní. Nejdůležitější jsou zde totiž opravdu vážné noty. Vždyť i Carter sám to ukáže. A to se mi na tom právě zamlouvalo, ta zručně zpracovaná dramatická látka zakomponovaná do sportovního prostředí. A samozřejmě skvělý S. L. Jackson. 90 % Oblíbená část- "Takže kdy začínáš?" ()

TomPrusik1

Tohle má být jeden z nejlepších sportovních filmů (sem čet v novinách, konkrétně Magazín Dnes, číslo 29, strana 51)? Tohle?! A co třeba Milion dollar Baby nebo Rocky? To tohle zaručeně strčí do kapsy. Hlavně kvůly úplně jednoduché a tisícekrát zápletce, o trenérovi, co přijde to na střední trénovat basket a dělá tam trochu dusno, ale ve své podstatě je to největší slušnák ze všech, protože chce napravit bandu ,,sfetovanejch negrů" .A aby to nebylo málo, musí tam být tolika režiséry oblíbené a omívané ,,podle skutečené události", což mě má asi rozplakat a přívést na hezké myšlenky o spravedlivém trenérovi basketu, jež mě má inspirovat. Pak mě dostávaly ty ,,napínavé" zápasy, kde naši hoši vyhráli o jeden bod. Málem jsem z toho ,,dostal" infakrt. Tak a už bych mohl přestat kritizovat a pochválit opět skvělého S.L.Jackona, který se na tu roli hodí a zahrál ji na výbornou. V podstatě Jackson tahá celý film. Ten ještě dobře doplňuje správná negerská hudba, a taky se někde film zbytečně nezastuvuje a hezky šlape dál. Až na některé hloupé scénky a tolikrát umívatelné téma, se na to dalo docela koukat. Ale vážně 81%? 65% a ani ťuk. ()

majo25

Tradičná športová dráma zo stredoškolského prostredia, ktorá nijako extra nevybočuje z rady podobných filmov, dokonca ani tých podľa skutočného príbehu. Samozrejme, tu dominuje rola trénera, v ktorej si poctivo odbil svoje L. Jackson. Vlastne ani pred samotným filmom som nepochyboval, že to SLJ dá ľavou-zadnou a do bodky sa to potvrdilo. Plusom je, že dej nie je predvídateľný. Teda až na tradičné klišé, kde z frajerských mladých černochov, ktorí zväčša do školy nepáchnu a ktorí bez váhania vedia napadnúť aj učiteľa sa behom dvoch hodím stávajú usmevaví a snaživí sympaťáci s dobrými školskými prospechmi so zmyslom pre fair play. V rámci žánru to hodnotím ale určite ako nadštandart. ()

MJMilan

Pěkný film o basketbalu, odpovědnosti a hlavně o člověku, který nedělá věci jen pro sebe a pro peníze, ale hlavně pro ostatní. Pro nás baskeťáky tak trochu srdcovka :-) ()

HorrFi

hodně dobrej film o basketbalu,tréninkový scény jsou super, Samuel L. Jackson v jedný z jeho nejlepších rolí, dobře znázorněná realita americkýho středoškolskýho života, ale neni to zase něco na co se člověk podívá 100x:) ()

Radiq

Moc basketu, rnb, černejch nigů a jejich bičis a málo toho, co by mě bavilo. Konec může mít jen dvě možnosti, vyhrajou nebo prohrajou... a je mi jedno, co z toho to bude. Jestli je to podle pravdy, tak taky ani z toho neuchcávám, protože američani jsou hňupi... ale uznávám snahu jednoho člověka to změnit a vyjít těm loserům vstříc. Herecky to SLJ zvládl jako vždy dokonale, ostatní se taky celkem dali, ale film, ten se moc nedal... PS: zdá se mi to, nebo Channing Tatum je bílej niga? Už v několikátým filmu... ()