psychous3

Podobných filmů je hromada a nevím proč, ale tenhle mě nijak zvlášť neoslovil - možná trošku jiným přístupem v oblasti "mimo plac"... Jinak je to 60% a nechápu, jak se mohlo stát, že tu má 80... ()

reich

Samuel L. Jackson ve své životní roli, kdy ztvárňuje drsného kouče Kena Cartera, který se snaží postavit znovu na nohy tým Richmond Oilers střední školy v Richmondu. Zároveň musí naučit disciplíně a řádu několika jeho basketbalovým hráčům, kteří mají problém nejenom s kázní, ale i v osobních životech. Na tomhle filmu funguje všechno, od skvělého hereckého výkonu Samuela L. Jacksona, tak i přes herce jako Nana Gbewonyo (Junior Battle), Antwon Tanner (Worn), Rick Gonzalez (Timo Cruz) přes Channing Tatum (Jason Lyle) až po herečku Ashanti v roli Kyry. Film má plynulý a strhující děj s koncem, který naprosto dokonale film podtrhuje. 100% ()

Zeek

Po The Longest yard je tu další film z produkce Mtv. Americký fotbal ve věznici s Adamem Sandlerem (50x a stále poprvé, Klik – život na dálkové ovládání, Velký táta) vystřídá basketbal na střední škole se Samuelem L. Jacksonem (Vyvolený, Pulp fiction, Vyjednavač) v roli trenéra Kena Cartera. Já mám k basketbalu daleko. A šanci doskočit na obroučku basketbalového koše mám asi tak stejně velikou jako Hobit z Pána prstenů. Ale pochopil jsem, že tento příběh není jen o basketbalu. Jeho hlavními hrdiny jsou sice studenti střední školy hrající basketbal. A jak už to bývá, mají špatný prospěch ve škole, jejich celým životem je basketbal a jejich budoucnost je vcelku jasná, gangy, drogy, vězení atd. Příběh začíná v době, kdy se hráčům vůbec nedaří, a tak basketbalisty z Richmondské střední převezme nový trenér Ken Carter. Začne se tvrdě trénovat, po tvrdém trénovaní začnou přicházet první vyhrané zápasy, pak přichází účast na prestižním státním turnaji. Podaří se těmto hráčům z Richmondu tenhle důležitý státní turnaj vyhrát rozhodujícím košem v poslední minutě, tak jako v ostatních amerických filmech? Nebudu vás napínat, nepodaří. O tomto film není a kdo ho tak pochopil, tak tenhle film pochopil špatně. Cíleně jsem nezmínil, že Carter byl přísným trenérem a po jeho příchodu museli všichni podepsat smlouvu, ve které se každý zavázal ke spoustě podmínek a pravidel. Carter byl velmi kritizovaný za svůj tvrdý přístup k hráčům, jehož hlavním cílem bylo zlepšení průměrného prospěchu ve škole. V případě jeho zhoršení přicházely ze strany Cartera přísné tresty, se kterými nesouhlasily především rodiče, a které hráči z respektu k trenérovi a z lásky k basketbalu poctivě plnily. Hráči tak tvrdě dřeli nejen na hřišti, ale i mimo něj. I když státní turnaj nevyhráli, velká část se dostala na vysokou a většina z nich získala stipendium a dobré zaměstnání. Carter chtěl ukázat mladým lidem budoucnost, která se neskládá jen z basketbalu, drog nebo vězení. Alespoň u několika mladých lidí se mu to podařilo. Film je podle skutečné události, což je velkým plusem. Moje hodnocení: 85% ()

Tumáš

3* dávám tomuto filmu za poměrně dobře dokumentárně zpracovaný film o americké kultuře. Stačí jen trochu přemýšlet a člověk je moc rád, že mezi čr a tímto státem je celkem dost velké moře. Ani jsem si nedovedl představit, jak vymyté mají mozky a opravdu s velkým pousmáním sleduji jejich žebříček hodnot. Film celkem (jako dokument) ušel. Hlavní hrdina snad trochu toho rozumu měl. 55% ()

strangercz

Hodně povedený sportovní film sice 100x vidění ale i přesto hodně dobře S.L. Jackson je tu super a táhne film dopředu. Velký překvápko ()

Gerrard8

Veľmi dobrý film dlho som uvažoval, či mu nedám 5 *****.... Samuela L. Jacksona som nikdy nemusel, ale tento krát ma presvedčil o svojich kvalitách skrátka som si ho oblúbil. A viete čo? Som rád, že na konci prehrali, pretože tak to bolo lepšie... Film natočený podľa skutočnej udalosti... Hmm to som zistil až na konci ... Veľmi dobre... ()

Luqi

Športový príbeh o outsideroch, ktorí niečo dokážu, tu už bolo a nie jeden krát................. Ale v tomto prípade to nie je len o športe. Naviac postava Cartera je dobre napísaná a ešte lepšie zahratá, takže sa na to dobre pozerá .............. ()

Mallyyy

Velice působivý film, který se mě velice líbil. Boj o záchranu životů studentů, kteří hrají basketbal. Nastupuje nový couch s novými pravidly a požadavky. Hlavně kvůli tomu, aby se studenti nedostali na ulici, prodávat heroin a byli za to v base nebo v horším případě v rakvi a možná se dostat na nějakou tu vysokou školu. Skvělý Jackson v roli trenéra velice zaujal. Hudba k tomu taky pěkně hrála a pasovala. Určitě pro ty, co jsou velicí fanoušci sportovních filmů, jako jsem například já. Můžu s klidným srdcem říci, že se jedná o jeden z nejlepších snímků z basketbalu. ()

piranha

Myšlenka, kterou s sebou film nese ohledně školství, mě velmi oslovila. Ale bohužel ke konci mě to totálně přestávalo bavit. Jakmile odhadnete, jak to dopadne, můžete si klidně jít uvařit čaj, protože se dlouho nic zásadního nestane. Vraťte se až na poslední minuty. Tam se stane něco, co asi nečekáte, ale stejně už to nezlomí to předchozí klišé. ()

Amper01

Basket mi nic neříká a mentalita oné krajiny je mi spíše cizí. Přesto tento film hodnotím vysoko, protože je z něj cítit, že jej napsal život, a toho si nadmíru cením. ()

drozdy1

Film velmi zaujme a upoutá vaší pozornost. Basket moc nemusím ( jsem fotbalista ) , ale tento film naštěstí není jenom o basketu jak jsem si myslel prvně , ale povedené drama o tom jak to chodí s černochy na ulici. Samuel L. Jackson je v tomto filmu velký charakter a i mládí herci hrají dobře ( např: Channing Tatum ). Bohužel snímek má i slabé stránky. Nepřehledný střih při hře basketbalu nebo trošičku nudné a zbytečné pasáže v některých částech filmu. Celkový dojem z filmu jsem měl opravdu dobrý. Hodnocení: 80%. ()

TheSpearCZ

Velice silný příběh podle skutečných událostí s výborným Samuelem L. Jacksonem v hlavní roli. Basketbalových scén tu je sice méně, ale zase jsou opravdu reálně natočeny a ani jeden zápas nenudí. Ale hlavně mě překvapilo, že tenhle snímek není jako ty ostatní americké slátaniny s těžkou dávkou patriotismu a naopak se to drží skutečných událostí (což se pozná na konci) a ve výsledku to i svojí emocionální stránkou dojme. Nemůžu si stěžovat, jeden z nejlepších sportovních filmů vůbec. 5* ()

Puol

Zaujme hlavne Samuel L.Jackson, inak vcelku slušný, nie veľmi originálny športový príbeh podľa skutočných udalosti. Je to produkcia MTV, čo je hlavne počuť. ()

zelda82

Tohle dilko mi silne pripomina Nebezpecne myslenky s Michelle Pffeifer, misto ktere je tu Samuel L. Jackson. Rozhodne prijemny kousek na dlouhy vecer. Skoda jen nekterych zcela zbytecnych scen a prilis dlouhe stopaze. Male osobni plus za basketbal:) 70% ()

Eluin

Ne, že by se mi to nelíbilo, ale sportovní filmy moc zrovna v lásce nemám. Jejich děj je totiž z 90 procent stejný. Tým bez morálky dá dohromady silný trenér, začne se vyhrávat, přijdou problémy a pak se zase vše vyjasní. Navíc je tu silně znát vliv MTV - hodně hudby (a zrovna takové, kterou moc nemusím). ()

Adm.Nelson

Dobre sa na to pozerá, aj keď si myslím, že stopáž je značne prestrelená. Klasická šablóna, použitá v športových filmoch snáď miliónkrát, o koučovi, ktorý postaví rozháraný tím na nohy je doplnená v druhej polovici filmu o zobrazenie trénerovej snahy zmeniť k lepšiemu nielen športové výkony mladíkov, ale aj ich nie príliš ružovú budúcnosť. Téma zaujímavá, ale podľa mňa nie príliš vierohodne znázornená, stačilo pozmeniť len pár drobností, a to napríklad správanie sa tých mladých grázlikov, podľa toho, ako ich film prezentoval, som ich vôbec nevnímal ako budúcich kriminálnikov, takisto pozmeniť dialógy, tie boli totiž najväčším kameňom úrazu, nevšimol som si, aby aspoň raz niekto zafuckoval, slovník bez toho chlapcom z ulice nemôžem uveriť:) A posledná vec, ktorá mi vadila úplne najviac, bola Ashanti - hrať vôbec nevie, ani tie kilá mejkapu jej nepomáhajú, aby vyzerala dobre, a jej postava mi bola veľmi nesympatická, celkovo dejová línia s riešením problému medzi ňou a jej frajerom bola absolútne zbytočná. Chváliť môžem ale výborné zobrazenie basketbalových zápasov, a výborný herecný výkon S.L.Jacksona. 5-6/10 ()

Elyon

"Je jako zatmění slunce, když se objeví, stojí to za to." Super! Sice mi basketball nic neříká, ale tenhle film byl skvělí. Zejména se mi líbil Samuel L. Jackson, kterého jsem konečně viděla v jiném filmu než Star Wars. ()