iXtr3m3

Takmer One Man Show pána Jacksona, ktorý ukázal, že vie hrať naozaj vysoko vysoko na úrovni. Je to síce film primárne o športe, ale zároveň je to film s hlbokým posolstvom pre všetkých bez ohľadu na farbu pleti, vieru či náklonnosť k športu. Je to o zásadách, je to o životnej myšlienke a ceste, je to o pravidlách, je to o podpore, je to o slove, je to o nádeji na lepší zajtrajšok. ()

cab

Basketbalovy pribeh podle skutecnych udalosti, kde osobity kouc (bravurni volba v podobe Samuel L. Jackson) nauci podcenovany tym mladiku vyhravat nejen na palubovce, ale i v zivote pomoci metody: napred dobre znamky ve skole a az potom hra. 85% ()

dopita

Další americkej blábol ze sportovního prostředí. Zápletka filmu je všelijaká - celý město je plný namachrovaných černochů který si myslej, že jim patří svět a přitom maj v hlavě nasráno. Scény ze zápasů na mě taky působily podivně, minutu před koncem zápasu tým vždycky prohrává o několik bodů, ale v posledních vteřinách to pokaždý otočí. Ňáko mě to unavovalo. Nicméně jinak jsou scény ze zápasů natočeny docela zručně a celkově režisér Thomas Carter odvedl celkem slušnou práci. Samuel L. Jackson odvedl svůj tradiční vysokej standard. Ale to nic nemění na tom, že ve mně film vyvolával úsměv, ovšem úsměv kterej doprovázelo nepěkný ušklíbnutí. ()

Hanys_

Jacksonova one man show v jednoduchém příběhu plném klišé. Když jsem navíc zjistil, že film produkovala sračkoidní MTV, bylo mi rázem všechno jasné. Samuelovy plamenné projevy na tréninzích a zápasy jsou hodně ok, ale zbytek (hlavně druhá polovina) sotva koukatelný. Btw. - které pako schválilo stopáž 130 minut. Tady dobrá půlhodina měla zmizet v koši ve střižně. 4.5/10 ()

Mičl

Po sportovní, basketbalové stránce perfektní. Výborně natočená utkání a po dávkách dodávané napětí. Co se týče té vedlejší stránky (jakoby dramatického) příběhu, to už je slabší. Tam jsem čekal o trochu víc, ale precizní výkon Samuela L. Jacksona coby neústupného, zásadového coache, přeci jen zklamání z nemastného příběhu hodně zmírňuje. ()

FiliPP

Basket je sport, který fakt nemám moc rád. Ale tento film je naprosto úžasný. Skvělé drama o tom jak se jedná s černochy a zároveň skvělý sportovní film. Skvělý herci a skvělá hudba. Jediný co bych u tohoto filmu vadilo byly nepřehledné basketbalové zápasy a pár nudných scén. Jinak naprosto dokonalý. Hodnocení 86%. ()

Ezekiel1

Šílená nuda o velkém americkém snu zabalená v jednom pytli shnilé frašky. Tak se dá popsat tento film. Samuel L. J. by měl vyzkoušet spolupráci se schopným a hlavně zvučným režisérským jménem, jelikož v poslední době si vybírá velmi špatné projekty....samozřejmě jeho herecký výkon je kvalitní, ale ten děj??? Pouliční banda flákačů, která se změní v neporazitelný tým. To je skutečně směšné.... ()

kobe6

S He Got Game a Above the Rim nejlepší basketbalový film. Důvodem je, že k této krásné hře připojují problémy, které s ní až tak nesouvisí. Samozřejmě mluvím o černoších a jejich finančních problémech se kterýmy nehodlají bojovat, členství v gangu, kriminalitě atd. čímž maří možnost něco dokázat jak v basketbale tak v životě. Coach Carter je naštěstí jeden z mála který jim dává světlo do života. Krásný, emotivní bohužel při záběrech ze hry moc americký film. Rich what? Richmond. Abych nezapomněl již zmíněný soundtrack s titulní písní Twista - Hope nemá chybu. ()

TheDude

Nechápu, co dělá tohle v červených vodách, u mě se to nevyhnutelně utopí v těch modrých a navždy tam zůstane.Klasická zápletka těhle "trenérských" filmečků mě vážně nebaví, ať už se sebegeniálnější Samuel snaží sebevíc. ()

Wishkah

Většinou moc sportovní filmy o basket-ballu nemusím, protože je vždycky plný macho chlápků a celý nese ve znamení hip hopu, což zrovna nemusím. Navíc probíhají vždycky podle stejné šablony. Ani tenhle film se tomu nevyhnul, ale narozdíl od těch ostatních má tenhle film vynikajícího Samuela L. Jacksona. ()

jasiska

Basketbal je bezkonkurenčne môj najobľúbenejší šport, čo pravdepodobne hralo nejakú tú úlohu v tom, ako sa mi páčil tento snímok. Čo je však najdôležitejšie je, že autori zobrali možno nie najoriginálnejšiu zápletku a spracovali ju na vynikajúci film, v ktorom nám predstavili coacha Cartera. Muža, ktorý si nadovšetko váži rešpekt a česť. Muža, ktorý pre svojich zverencov nechce iba titul majstrov, ale aj budúcnosť. Muža s pevným charakterom, dobrým srdcom a zmyslom pre humor. Kudos Samuel L. Jackson. Okrem toho sme dostali príležitosť nahliadnuť do života a dozvedieť sa nepríjemné pravdy o stredoškolákoch z amerického "ghetta", ktoré boli filmársky parádne zachytené: jazyk, hudba, oblečenie, všetko. Navyše geniálny koniec filmu body získava nie len za originalitu (každý trpák vie natočiť film o víťazoch, ustáť prehru na konci - to už nevie len tak hocikto), ale aj za symbolickú výrečnosť, ktorou dáva najavo, čo je vlastne dôležité. Podľa mňa je Coach Carter najlepši športový film ever. ()

Standito

Film je postavený na neoblomnej postave S.L.Jacksona a myšlienke, ktorý presahuje typický záber športových filmov z nuly hrdinom. Zvyšok je ale najtuctovejšia tuctovosť... ()

Prochy38

Upřímně basket nesnáším, není to sport po mě a byla to jen náhoda, která mě k tomuto filmu dovedla. S. L. Jackson je výborný, kvůli němu se na to dalo koukat. Ze začátku jsem tušil, že to bude film jako každý jiný - sebranka nepoužielných, nové vedení, které je osobitým stylem dostane na vrchol. No, ono to tak trochu bylo. Upřímně jsem ale rád, že to nebylo v tom Disneyovským stylu, který fakt nemůžu cítit! Ale ve výsledku to o k tomu nemělo tak daleko. A fakt to bylo podle skutečných událostí? Nevěřím! Nevěřím, že vše sedělo! Protože z hajzla dobrého a chytrého člověka neuděláš! Vliv ano, ale něvěřím, že to bylo až tak pohádkové. Nejvíc mě na filmu ale zaujalo zpracování zápasů. Protože to bylo jako koukat na sportovní přenosy. Když jsou filmy o hokeji nebo o fotbale, je to většinou těžký trapas! Tady to bylo naopak. ()

Hanes88

Docela zajímavé sportovní drama. Musím ale podotknout, že už jsem viděl lepší z prostředí sportu. Je to možná dano i tím, že jsem spíše na fotbal. Každopádně Jackson byl jako coach Carter skvělý a celkově to byl pěkný film. 65%. ()

Wajsik

Film který si může vychutnat i doslova basketbalový laik. O basketbal zde jde tedy až v druhé řadě. Velmi jsem si oblíbil zejména postavu S. L. Jacksona jak pro jeho postoj k realitě tak pro jeho názory na školství a vzdělání mládeže. Jeden z nejlepších sportovních dramatu. ()

J*A*M*A*L

Basketbal si vždycky rád zahraju a sporty které rád hraju a poté vidím nějaký film tak je to pro mě perfektní podívaná.Coach Carter je dojemný sportovní film o basketbalu.Viděl jsem ho snad třikrát a bylo to nedávno.Vždy se na to moc rád podívám a vždy se u toho skvěle bavím.Neznámí herci předváděli skvělé výkony a Samuel L. Jackson mě v tomto snímku fakt dostal.Dokonalost sama.100% ()

peetriss

Tak trochu Mezi řádky balené do sportovního filmu. Hlavním tahounem je rázný, přísný a spravedlivý trenér v podání výborného Samuela L. Jacksona. Jeho snaha dostlačit své svěřence nejen k vysokým výkonům, ale také k nadějnější budoucnosti, vedoucí přes nelehkou cestu překonání systému a prostředí předurčujími je k pravému opaku. Přestože je na filmu znát záštita společnosti MTV s prvky jí vlastními a vyskytuje se jistá zkratkovitost příběhu, jedná o poměrně povedené sociálně-sportovní drama s titulní postavou, které prostě musíte fandit. Závěr sice už ctí pouze klišé typického sportovního filmu, zážitek to však nijak nesráží. ()