Šípková Ruženka

• Česko Šípková Růženka (viac)

Nezapomenutelný příběh vytvořený v duchu tradičních disneyovek jako je Sněhurka a sedm trpaslíků nebo Popelka, je strhujícím spojením příběhu lásky, naděje a dobrodružství. Krásná princezna nadaná laskavostí a půvabem kdysi, ještě než usnula, vyvolala žárlivost zlé víly. Trojice dobrosrdečných dobrých vil se snaží ze všech sil ochránit milovanou princeznu, ale ani všechna jejich kouzla nestačí na strašnou Paní všeho zla. Když je Jitřenka očarována a upadne do spánku, musí statečný princ Filip překonat mnohá nebezpečí včetně závěrečného boje se zuřivým drakem chrlícím oheň, pokud chce princeznu probudit z věčného spánku! (oficiálny text distribútora)

haWranka

Nádherně zpracovaná klasická pohádka - pravda, americká verze je přece jen jiná, než ta česká, ale tím rozhodně nechci říct horší. Animace je nádherná a prostě jsem si musela zamilovat kmotřičky víly:) ()

sarfian

Trochu nudnejší príbeh. Animácia je pohoda, ale viac tam ide o tri kmotričky ako o šípkovú ruženku. Tuším si pomýlily názov ()

studiobadguy

Díky tomuto filmu se akorát potvrzuje teorie že pokud něco Disney opravdu umí, tak to jsou klasické pohádky. A u tohoto filmu to platí zrovna tak. Film byl hodně drahý, což se odrazilo na animaci která je výborná. Příběh asi všichni známe. Je to ten klasický příběh Šípkové Růženky. Nic originálního. Postavy jsou skvěle napsané a výborně spolu fungují. Je tu jedna hodně chytlavá písnička, která vám bude hrát další 2 hodiny po filmu.Tento film je znamenitý a dávám mu 85% (4 hvězdy z 5). ()

Pertinacia

Tati, ty uvažuješ hrozně staromódně. Vždyť už máme 14. století! Tahle Disneyovka se mi líbila víc než tolik uctívaná Popelka (která má skvělou první polovinu, ale druhá se hrozně vleče). Tady se pořád něco děje a přestože je příběh notoricky známý, tvůrci dokáží budovat napětí a sem tam dokonce diváka překvapit, aniž by se příliš vzdálili předloze (na třech místech mnou projelo nefalšované leknutí, a to se jen tak nějakému filmu nepodaří, natož animované pohádce pro děti). Princezna Růženka/Jitřenka je sice trochu mdlá, ale příliš to nevadí, neboť tu stejně mají mnohem víc prostoru sudičky, které jsou zároveň mateřské i kamarádské, moudré i malicherné, statečné i legrační a vůbec si to neodporuje. Naopak čarodějnice Zloba je jednou z nejděsivějších Disney Villains. Vizuální stránka filmu je nádherná - za ni dávám pátou hvězdičku. ()

Mykhaluu

Pro mě překvapivě dobrá pohádka, která odsýpá, baví bez ohledu na lapsy Počasíčka s pol. Tedy v podstatě se pohádka děje díky oněm lapsům, bez nichž by vlastně ani pohádkový příběh nebyl a byl by klid... 🙂 Zloba strašidelná, princ chrabrý, princezna Aurora nevinně roztomilá, víly na zabití, králové středně těžce karikovaní. Hudba hezká. Jedna hvězdička chybí (jak o tom přemýšlím) vlastně za moje stáří, ne za nedostatky filmu... 😊 ()

helrohir

Opäť veľmi dobrá disneyovka, ktorá ponúka klasický príbeh spracovaný na vysokej úrovni. Oceňujem perfektne spracované animácie s takmer surrealistickým nádychom, a taktiež absenciu typických disneyovských "trademarkov", ako sú rozprávajúce hlodavce a iné zbytočnosti. V niektorých momentoch film ponúkne aj nečakane temnejšiu atmosféru, čo taktiež nie je až tak typickým prvkom klasických disneyoviek. A nesmiem opomenúť ani vynikajúci hudobný podklad, hoci toto je devízou takmer každého animovaného filmu tohto štúdia. 75%. ()

honzic

Tradiční Disney pohádka, sice mne nezaujala tolik jako Sněhurka, ale na podívání je dobrá, na svoji dobu hezké animace a hezký příběh. Hudba už je mi cizí, ale je to přeci jen 50 let. Některé detaily bych vynechal, nehodily se tam. Hodnocení: 65 % ()

Mart2n

Nádherná animace, ohromující a hlavně vkusná výprava (drak), která svým uměleckým zpracováním strčí do kapsy kdejaký dnešní přeplácaný velkofilm. Bohužel to není nic platné a zážitek mnohdy kazí značně nevyvážený scénář - podivný děj, přihlouplé sudičky a zbytečné vykrádání motivů ze Sněhurky (např. scény se zvířátky). {7/10} ()

blondboss

Tak toto je jedna z najklasickejších rozprávok, aké kedy vznikli. Na tú dobu 50tych rokov celkom slušné animácie a aj keď nemám rád muzikály, tu mi tie pesničky akosi nevadili. Každopádne ale zamerané na detské publikum, takže u mňa je to priemerné hodnotenie. 60 % ()

eMeMko

Nemyslel jsem si, že to přijde tak brzo, ale tahle disneyovka je bohužel těžký průměr. Nedostatky příběhu a dialogů totiž její předchůdci dotahovaly dokonalou animací, a ta u Šípkové Řůženky chybí. Ano, sám Walt Disney toužil zkusit pro své snímky nový look, ale myslím, že brzo poznal, že to nebyl krok správným směrem. Vše působí dosti ploše, realistické obličeje a postavy vystřídaly karikatury s nohami tenkými jako špejle, a propracované pozadí velmi hranaté scenérie. K tomu si připočtěte velmi otravné sudičky a jste na slabém průměru, který tomuto dílu uděluji. ()

Madhuri

Postavy nic moc, příběh rovněž takže proč čtyři? Animace! Ta je neskutečně nádherná, snad z pohledu vykreslení prostředí nejkrásnější disneyovka. Úžasná fantasy krajina, i gotické prostředí zámku které v disneyovkách moc k vidění není (většinou je to jakési splácané rokoko)...Navíc u těhle starých jako Sňehurka nebo Bambi mi ani nevadí písničky, jelikož jsou tady všechny pojaty tou nádhernou operní formou co se krásně poslouchá a do stylu animace i sedí. Opravdu mi chybí tyhle disneyobky, teď je to jen samy CGI typu na vlásku a Ledové království takže to všecko více méně pak vypadá stejně, no jo no, dvojrozměrné animáče hold vyšly z módy a dnešní děti už by na to asi nekoukaly ._. Škoda... ()

LencaN

A takhle to dopadá, když uspěcháte vdavky :D je potřeba říct, kdo koho miluje, kdo je kdo, vysvětlit to i rodině, aby se všechno zbytečně nezamotalo a mohli jste si následně místo oplétaček s draky, králi a jinými zloduchy užívat třeba líbánky na Maledivách. Ehm, omlouvám se, ale nedalo mi to :) příběh je naivní až běda, dívka se jednou jedinkrát uvidí s chlapcem a hned se chtějí brát. Ano, je to vtipné a proto jsem musela využít prostoru pro sarkasmus, ale je mi jasné, že dětem to poslouží víc než dobře. Alespoň tak pochopí základní principy lásky, že když někoho milujete, chcete být s ním atd. Skutečný problematický svět budou později objevovat na vlastní kůži tak jako tak. Příběh je klasika nad klasiky. Královskému páru se narodí holčička, na oslavu však zapomenout pozvat jednu vílu sudičku, která si to nenechá líbit a na princeznu svrhne kletbu, kterou zlomí jen polibek z opravdové lásky. Ty tři víly, co se Růženky ujaly byly legračně nemotorné v realitě, kde nemůžou používat kouzla. Byla tu typicky i roztomilá zvířátka a krásné písničky. To už beru jako Disneyho trademark. Jeho pohádky prostě nikdy nezklamou. ()

Teron

Verze zajímavá tím, že se tu události dějí dost odlišně od toho, co známe z pohádkových sbírek. Příjemný průběh kazí skutečnost, že princova jízda za princeznou na hrad je záležitostí jen několika posledních minut a je notně "boostována" kouzly kmotřiček sudiček, bez kterých by Filip byl naprosto v prdeli... ()

Veber

Líbí se mi, že se princezna setká s princem předtím než usne (úsilí prince se pro mě pak jeví realističtěji - jde zachránit konkrétní osobu, nikoliv anonymní princeznu). Líbila se mi animace a písničky (viděla jsem dabovanou verzi). Sympatický humor. ()

Pafouk

Doplňování Disneyovských klasik - musíme trochu pokročit, neb před spaním čteme pohádky s postavami z Disneyovského vesmíru a člověk občas tápe, protože třeba zrovna tady Růžu (tedy vlastně Jitřenku) jsem myslím nikdy neviděl. A byla to škoda. Film je z roku 59 a není to na něm poznat. Možná pouze na písních, které jsou velmi "klasické" a není v nich moc rozumět textu. Nicméně se tu v krásné animaci odehrává parádní pohádka, ve které má hlavní postava možná překvapivě málo prostoru. Ale je tu trojice legračních víl, které pečou dort a dohadují se o barvě šatů, je tu parádní záporačka s bandou zmatených skřetů, fešný a odvážný princ s koněm vrhajícím veselé obličeje, banda roztomilých zvířátek a můj oblíbený nasávající loutnista. Všechno tu šlape - romantika, humor i dramatické finále. Až vyrostu, chci být princezna. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)