Šípková Ruženka

• Česko Šípková Růženka (viac)

Nezapomenutelný příběh vytvořený v duchu tradičních disneyovek jako je Sněhurka a sedm trpaslíků nebo Popelka, je strhujícím spojením příběhu lásky, naděje a dobrodružství. Krásná princezna nadaná laskavostí a půvabem kdysi, ještě než usnula, vyvolala žárlivost zlé víly. Trojice dobrosrdečných dobrých vil se snaží ze všech sil ochránit milovanou princeznu, ale ani všechna jejich kouzla nestačí na strašnou Paní všeho zla. Když je Jitřenka očarována a upadne do spánku, musí statečný princ Filip překonat mnohá nebezpečí včetně závěrečného boje se zuřivým drakem chrlícím oheň, pokud chce princeznu probudit z věčného spánku! (oficiálny text distribútora)

Germanotta

Prekrásna prepracovaná rozprávka, klasika ma vždy chytí za srdce lepšie než ktorákoľvek súčasná rozprávka. Sleeping Beauty je podla mňa najlepším kúskom Walta Disneyho. ()

Babous

Tuhle pohádku jsem viděl kdysi dávno jako malý a mám pro ni zvláštní slabost dodnes. Líbí se mi hudba i animace. Teprve teď mi vlastně začíná docházet, jak děsivý je příběh o dívce, jíž se rodiče na šestnáct let vzdají, aby ji ochránili. ()

Metal Lord

Ačkoliv jsem Šípkovou Růženku viděl až teď, tak musím uznat, že ačkoliv vypadá parádně, velký dojem na mě bohužel neudělala. Sněhurka, Popelka, Lví král i Aladin pro mě vždy byly působivější. Každopádně i tak je toto stále dobře odvedená práce od Disneyho a proto to hodnocením rozhodně nepotopím do průměru. ()

Sdoom

Tak jsem napravil další disneyovský rest a v případě Sleeping Beauty ta delší doba čekání ani tolik nevadila. Pohádka je to sice jako obvykle krásně nakreslená, pro děti super, ale pro dospělého už je to horší, nuda se postupem času dostavuje čím dál častěji. Víc než o Růžence je to o třech potrhlých sudičkách. Pěkné, ale příště si to dám leda s dětma. (Blu-ray, orig.) ()

Maynard.

Tááák, naše dítko je již v takový životní fázi, že je schopná vydržet u celýho "filmu". Začalo to samozřejmě KLedovým Královstvím 1 a 2, ale to nestačí, tak sme se pustili do samotnýho krále všech pohádek, což teda jako musím uznat, že Walt Disney skutečně je. Co se týče příběhu, tak tohle vlastně vůbec neznám, páč amíci mají uplně jinou Šípkovou. Tady hodně figurujou tři sudičky a Zloba. Takže pro mě nepoznanej příběh. Všecko supr, na konci parádní drak. Ale co mi krapet leze na nervy, tak sou ty songy, který sou všecky zpívaný chorálama a nemaj vůbec žádný koule. Ještěže se tohle posunulo mnohem dál a mnohem poslouchatelnějc. Vizuál je jako dycky bomba! ()

HiddenDragon

[16. disneyovka] Zcela klasicka verze zname pohadky, bez nejakych vymyslu a vystrednosti. Zkratka kouzelny pribeh o jedne zle carodejnici, ktera prokleje nove narozenou princeznu Auroru (v cestine Jitrenku). Proc to udelala, to se vlastne divak nedovi, ale detem to bude asi uplne putna. Skaredi lide proste delaji skarede veci tak nejak prirozene :) Jak uz to tak byva, kletba sice dospeje ke svemu konci, ale Ruzenku (tak ji prejmenovaly sudicky) z ni vysvobodi statecny a zamilovany princ Filip. Vsechno dobre dopadne a pohadky je konec :) Animacne uz na dnesni dobu velike retro, ale ma to pomerne hezkou hudbu (celym filmem se line hlavne ustredni "Once Upon a Dream"). Dal bych mozna tri hvezdy, ale ocenuju, ze se tu Disney preci jen drzel zkratka, co se tyce zviratek. Ne ze by tu nebyla, ale jsou jen tam, kde by je clovek cekal, napr. sluha Havran nebo pri prochazce lesem. Nejsou tu "na silu" jako treba v Popelce, a to je podle me dobre. ()

Han22

Jako první film roku 1959 jsem si dopřál disneyovskou pohádku s vědomím, že mě prostě nemůže zklamat. A trošku se mnou bojovala. Disneyho Růženka, nebo vlastně Aurora je v příběhu hodně upozaděna, stejně jako princ Filip. Místo nich se hrdinkami stávají tři sudičky, které ji poctivě bez kouzel 16 let skrývají před kletbou skrývají a vychovávají, načež to jednou pitomostí zkazí a musí napravovat. Animace nebyla zas tak úžasná a chyběla mě tu nějaká nosná písnička. Druhá půlka ale zachraňuje co jde. Objeví se pár vtipných scének, Zloba či Zloběna má nádherně nakreslené temné sídlo a princ se na konci mění na akčního hrdinu, který unikne všem útrapám a nakonec čelí proměněné čarodějce v na pohádku brutálním finále. Samozřejmě vše končí klasicky probuzením polibkem a já jsem spokojen :) PS: Rozhodně modrá! Animovaný film roku 1959. ()

Perry-

V době vzniku jednoznačných 5*, jenomže dneska tu máme od Disneyho daleko lepší pohádky (Kráska a zvíře, Malá mořská víla a Aladdin), tekže v jejich konkurenci nemůžu jinak, než za lepší 3*. ()

farfalla

Hezká, klasická disneyovka. Příběh známé pohádky udrželi v rozumné délce, ale tak, aby se do něho vešlo trochu zpívání a roztomilá zvířátka. Je lepší se podívat na tento předobraz mnohých pozdějších kopií. ()

Daae

Nejlepší Disneyovka s princeznou - s překrásnou Aurorou a nejlépe ztvárněným princem Philipem. Zlá Maleficent je podle mě nejlepším disneyovským padouchem vůbec (ani Scar není tak prolezlý zlem a odporem) a dá se tedy říct, že tato pohádka je tak skvělá díky všem těm postavám. To je ale málo - vynikající je také atmosférická malba a animace, jemný humor, výborný soundtrack a fascinující boj mezi princem a drakem. Sleeping Beauty je neuvěřitelně solidní a neupadá na žádné úrovni. Je to nejzákladnější kámen všech pohádek o princeznách. Jo a mimochodem - jsem pro blue ;) ()

Alf

pro mě s přehledem nejpůsobivější film z klasického období a možná od Disneyho vůbec, i převyprávění pohádky mi přišlo vtipné a zajímavé... ()

(Z)denny

Ani se mi nechce věřit, že od natočení tohoto zpracování příběhu o krásné princezně, která se píchne do prstu a usne, uběhlo už více než půl století.. Možná se někdo diví, že se Šípková Růženka píchla o vřeteno a né o růži, jak jsme u nás zvyklí, ale pokud někdo třeba jenom trochu více čte, tak se setkal s bezpočtem různých zpracování tohoto klasického námětu a vůbec ho to nepřekvapí.. Je to americká verze, americké zpracování, a musím říct, že se povedlo.. ()

melloun

Tahle animovaná klasika od Walta Disneyho je značně poameričtěná a líší se od námi známé verze, jak v malých tak i větších detailech. To některé z nás (ne)mile překvapí, přesto je to pohádka velice krásná a ideální k shlédnutí ve vánoční čas. Obsahuje pravou lásku, nonšalatní šarm, nepostradatelná zvířátka (zde naštěstí obsažena v přijatelné míře), všudy přítomné sudičky, nadhled a pro mě nejcennější vlastnost - vtip. ()

pend

Klasika od Perraulta v podání Disneyho, v širokoúhlé vezi je super, souhlasím s kritickými poznámkami: nejvíce prostoru mají sudičky, ostatní postavy mají vše předurčeno, napětí začalo až s objevením úkrytu Aurory, scéna s drakem byla na můj vkus příliš krátká...ale to už jsem hnidopich. ()

Rado-KE

kultova rozpravka, i ked na to ze sa prelozila ako sipkova ruzenka mi tam akosi chybala ruza, do ktorej sa pichla, aspon tak mi to citala babka ked som bol este maly:) ()

merigieren

První věc, která člověka odpudí je hudba, v intru Fallouta to trvá 5 minut a je to stylové (netvrdím že zcela shodné, ale některá místa se podobají), tady to je přez hodinu děsivých skřeků u nichž pochopíte, proč si z nich ve Šrekoj dělaj srandu. Jinak je to podstatně odlišné od české hrané verze, animace vám totiž dává křídla. Je to barevné, hravé a zábavné. Vtip se v českých pohádkách nenosí, tady je ho poměrně hodně. Například 16-ti leté hledání batolete, nebo barvení šatů. Navíc zde jsou všechny části rozumně zdůvodněny a efektně provedeny, to dokáže jen animace, asi nejhezčí vychytávkou, jsou proměny tří sudiček. Ty 3* sou po sražení za otřesnou hudbu :-( ()

GMVajgl

Jak píše Jordan B. Peterson, Sleeping Beauty je příběh o přehnaně starostlivých rodičích, kteří nechávají svou dceru žít v umělém prostředí bez jakéhokoli nebezpečí. To ji ovšem neochrání a naopak ji to oslabí. Je prokleta, aby se v 16 letech píchla o vřeteno kolovrátku a zemřela. Kolovrátek představuje kolo osudu, píchnutí představuje ztrátu panenství a přerod v ženu. Rodiče pokračují ve své ochranářské strategii, ale tím zároveň jejich dcera zůstává naivní, nezralá a slabá. Jednoho dne těsně před 16.narozeninami potká prince a ještě ten samý den se do něj zamiluje - až příliš rychle. Potom se emocionálně sesype, protože se má vdát za jakéhosi prince, se kterým je zasnoubena už od dětství. V tu chvíli se otevře portál s kolovrátkem. Princezna se píchne a upadne v bezvědomí. Tím si symbolicky zvolí nevědomost před utrpením dospělého života. Stejně tak ve skutečném světě - přehnaně ochraňované děti raději volí nevědomost, když jsou konfrontováni selháním a lidskou zlomyslností, které nerozumí a proti které nemají žádnou obranu. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)