Mladý vedec Bruce Banner doplatil na genetický experiment, ktorému ho v detstve podrobil nezodpovedný otec. Vojaci z neho chceli urobiť supervojaka, čo im nevyšlo - Bruce je neovládateľný. V emotívne vypätých momentoch samení na zúrivé a neovládateľné monštrum, ktoré zničí všetko navôkol. Preto utiekol do Brazílie, kde sa skrýva a učí sa sebaovládaniu. Na jeho strane stojí priateľka Betty, jeho protivníkom je Bettin otec, bezcitný generál Ross, ktorý sníva o zmutovaných vojakoch pre vojnové ciele. Ross poverí supervojaka Emila Blonského, aby Bruca našiel a priviedol z Brazílie späť do vojenských laboratórií. Aj vojak Emil Blonsky je ľudské monštrum, ktoré má v sebe generálom vynájdené sérum. Bruce sa teda znovu dobrovoľne mení na monštrum, aby mohol bojovať so zabijakom Blonskym, ktorý pustoší všetko okolo seba. (TV Markíza)

Lilloos

Těžko říct, kam Hulka zařadit - zda mezi superhrdiny nebo monstra. Na první pohled neokoukaný námět v sobě ale skrývá klasickou lovestory, známou už od období romantismu, hodný podivín z okraje společnosti/příšera se zamiluje do zaangažované krásky, a scéna v jeskyni mi živě vybavila podobnou z King Konga. Na druhou stranu, Hulk je ale především o efektech a akci, která je skvěle zpracovaná, a neotravovala ani zarytého odpůrce nekonečných nicneřešících bitek (mě). ()

kamil.i

Úvod v Brazílii ako z partesu a potom to šlo s logikou a napätím príbehu dole vodou. Škoda, že si film neudržal tempo a atmosféru úvodných minút. Leterrier sa aspoň šikovne snažil schovať rozpočet. ()

Nolanofil

Edward Norton prepisoval scenár, lebo sa mu prvý scenár nepáčil. Zaujímalo by ma, že ako hrozne musel vyzerať ten prvý scenár, keď podľa tohoto natočili celý film. Neuveriteľný Hulk poriadny scenár nemá. V tomto filme to funguje na princípe, že ideme z bodu A do bodu B, kde sa budem vyhýbať svojej láske a bránit ju pred svojim zeleným horším ja, ktoré nechcem vypustiť ale zničiť, aby som sa následne v bode C s ňou stretol a utekal, schovávať sa, vystavil ju priamemu nebezpečenstvu a uvedomil si že musím vypustiť zelené monštrum, aby som zachránil všetko a všetkých. Vážne na toto potrebujete tým scenáristov a Nortona? Tie priemerné 3*** sú len za akčnú stránku filmu a to asi nebol priami zámer tvorcov. ()

Fajla

Musím se přiznat, že sám o sobě mě Hulk jako ústřední postava prostě nebaví. Film to není špatný, ale z celé té Marvelovské série je jeden z nejslabších. Edward Norton byla zajímavá a asi i dobrá volba. Avengers však ukázali, že Mark Ruffalo jo možná ještě trošku lepší. Liv Tyler ani Tim Roth se mi do tohoto vesmíru nějak nehodí... No a ani ten finálový souboj, který je vlastně dost podobný jako v Iron Manovi, moc kreativity nepobral. Ale jinak je Hulk super! Fakt! Jako součást Avengers určitě ano. (60%) ()

M1k9 odpad!

NEUVĚŘITELNÝ, že takové filmy vznikly a někdo na to šel do kina. Strašně ošizený film, který nemá ani sebemenší záblesk kvality. E. Norton mi celkově nesedl, natož do této role. Obecně je specialista na znuděné výrazy a to jaksi není to co Hulk potřeboval. Liv Tyler je nádherná herečka, škoda jí !!! Efekty byly taky značně ošizené. Napětí 0. Kolem a kolem, tohle je odpad jak vyšitý. Nikdy více. 0/10 ()

Sega

Docela zábavné ale velká škoda špatné návaznosti na prvního Hulka. Ale ten konec který propojuje Ironmana mě docela pobavil. ()

Ulrich

Kdyz beru v potaz pradpoklady a obavy z noveho Hulka, tak tento film vlastne dopadl nadmiru dobre. Tady se ale zkratka oblibenost bude odvijet podle toho, jaky mate vztah k prvnimu dilu Anga Leeho. Protoze je odlisny uplne ve vsech smerech, ktere vas napadnou. Norton hraje Bannera jinak nez Banna. Rossova postava je pojata naprosto odlisne a i podstata Hulka a jeho schopnosti jsou jine. Ja Leeho original zeru, takze tady mi bylo par veci proti srsti, ale rozhodne jsem se dobre bavil. Akorat tady, narozdil od Iron Mana bych se klidne bez sequelu obesel. ()

JohnFarst

Ja osobne volím Leterrierovu verziu pred tou Leeho. V predošlom Hulkovi bolo pár skvelých scén ale inak na jedného z najneohrabanejších komiksových hrdinov až priveľa drámy a psychológie. Leterrier Hulka skvelo odľahčil a pridal na plyn v akčnosti čo Hulkovi jednoznačne prospelo. V tomto filme je Hulk presne taký akého ho poznáme z komiksu - monštrum, ktoré sa dokáže len biť a rozmláti všetko čo mu dojde do cesty. Naviac mal Leterrier to šťastie, že mal k dispozícii lepších hercov. Norton je ako Banner vcelku prijateľný a je to rozhodne oživenie jeho ´vážnej´ kariéry. Tyler a Hurt hrajú ako tak dobre ale svoju rolu si jednoznačne užíval Tim Roth. Jeho Blonsky je záporák ako víno a konečne poriadny ekvivalentný protivník. Záverečný súboj je vinikajúci a určite premakanejší ako u tohtoročného Iron mana. Monštrá si nič nedarujú a fanúšikom ide puknúť srdce od radosti, lebo konečne je tu Hulk taký, ako má byť. Myslím, že tu máme bezpodmienečne jednu z najsilnejších a najlepších komiksových sezón posledných rokov.. a to som ešte nevidel Temného ritiera. A Hulk sa medzi nimi isto nestratí. Je tu výborná hudba a strih zvuku pýtajúci si nomináciu na Oscara. Inak je to pre komix fanúšika len prvé nabudenie do fenoménu Avengers či už narážkami na Kapitána Ameriku alebo Downeym spomínanú tímovku, na ktorú sa všetci tešíme asi najviac. Po skončení filmu som dlho necítil takú potrebu vidieť viac a viac. Výborné spracovanie porovnateľné s tým Iron manovým ale vo svojom štýle. ()

MAJkLSON

Bavil jsem se stejně nebo možná o trochu míň než u Iron man. Akce je tu trochu vic než u železňáka a taky víc než u starého Hulka. Prostě letní komiksový blockbuster se vším všudy. ()

KOZEL84

Po dalším a pochybuju že posledním shlédnutí dávám plnou palbu.Hulka mám asi ze všech marveláků nejradši.Rozhodně lepší než Leeův Hulk.V tomhle sou lepší herci a zábavnější,přímočarý příběh.Doufám že to není poslední Hulk vzhledem k ohlasům a vlastně i celkově podle mě nízkému hodnocení tady. ()

molcan2

Úprimne, bol som dosť prekvapený ked som sa dozvedel že robia nového Hulka. Ked som sa dopočul že tam bude hrať Ed Norton, bol som šokovaný. Takže ked som na to šiel do kina, nevedel som čo mám od toho očakávať. Po skončení som sa cítil ako idiot, pretože je naozaj majstrovsky spravený. Lettier spravil úžasnú prácu, norton bol fantastický, a čo sa tika prerodu komixu na film tak v pohode, bola by to bomba nebyť pár vecičiek. Ak z tohto filmu neodídete s vykrikom SUPER, potom asi nie ste normálny. ()

Grizzly

Slusna comixarna, ktera je presne zahrana, dobre obsazena a nehorazne destruktivni :). Kecaci sceny nebyly nijak nudne a Norton mi jako Banner sedl mozna vic nez Eric Bana. Navic zaverecna bitka monster byla hodne slusna a Hulk mlatil toho druhyho do drzky dvouma pulkama policejniho auta najednou :). A diky zaverecnemu cameu zacina svet Marvelu konecne dostavat filmove kontury a kompaktnost. Tesime se na Avengers. 70%. ()

TaanStari

Spokojenost. Výprava, herci, příběh (popkornový nepříběh). Prostě všechno sedělo jak má, mělo to slušné tempo a nakonec třešnička na dortu v podobě Starkova camea, no co víc si přát... ()

Luqi

Postava Hulka nie je moc vďačná postava na filmové spracovanie...................... Ono keď sa Hulk zmení na príšeru, jeho chovanie je viacmenej vopred dané a už je to len o tom, ako režisér zvládne všetky tie výbuchy, strieľačky a pod. V tomto prípade, čo sa týka vizuálu, Leterrier splnil očakáva no bohužiaľ sa to nezaobišlo bez niektorých trápnych klišé................... Takže celý potenciál Hulka je vlastne v tých častiach, kedy je Hulk "normálny". V tomto prípade to bolo fajn, teda pokiaľ sa Banner nevrátil do USA. To už to začalo byť predvídateľné a trochu nudné.................. No uvidíme ako dopadne ďalší diel, už sama prítomnosť Downinga napovedá, že už sa miesi cesto.................. p.s.: jedno veľké plus za L. Ferigna, to bol pre mňa najvtipnejší moment celého filmu (čo tiež niečo vypovedá)................... ()

Kiedes

Bezkonkureční herecké obsazení. První polovina filmu je výborná, s tou druhou už to je ale daleko horší. Perfektní nápady někdy střídají naprosto dementní dialogy. Liv Taylor se mi strašně líbila, byli jak skutečnej pár s Nortonem, jak kdyby k sobě patřili odjakživa. Ringo byl správně úchylnej:) Mohlo to dopadnout daleko líp, chytit to někdo jinej, ale třeba taky hůř. PS: ten počítačovej hulk je neskutečnej, to už snad ani nemůže být reálnější.. ()

jorgus

obecne tyhle filmy o superheroes nemam rad a nepomohla tomu ani vyrazne zmenena dejova struktura vyuzivajici pohled do nitra obrova nez pohled na jeho akci:) ()

Money_too

Tahle role Nortonovi moc nesedla. Slabší děj a nevyváženost jako celku filmu neprospívá. Co ale film drží na nohou jsou dokalé efekty a akce ! Když do toho přidáte všiváka Tima Rotha, který si svou roli náramně užil, zabavíte se mistrovsky.. :) ()

Badel

Naprosto mělká a primitivní záležitost. Na tomhle scénáři spolupracoval i Norton? Bože. Mezi postavama nefungovala žádná chemie, všichni se chovali buď klišoidně nebo nesmyslně. Ani herecký výkony nestály za nic, Roth mě překvapivě taky nezaujal, je to spíš typ zákeřnýho prcka (což umí skvěle) než militantního Rusáka. Může mi někdo vysvětlit, proč se Hurt furt snažil Hulka chytit, když nevěděl jak? Obklíčil ho a nechal si rozbít půl armády, opravdu geniální strategie. Nejhorší komiks za poslední léta. Iron man si tímhle u mě polepšil. Btw v tom filmu je snad jeden vtip a ještě nepovedenej. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Liv Tyler se vrací do MCU

Liv Tyler se vrací do MCU

28.03.2023

Vzhledem k blížícímu se datu začátku produkce na čtvrtém Captainovi Americe s podtitulem New World Order začínají přicházet zprávy nejen o možném příběhu, ale i nových příchozích. V následujícím… (viac)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt