Mŕtva zóna

• Česko Mrtvá zóna (viac)

Učiteľ Johnny Smith (Christopher Walken) leží po ťažkej autonehode päť rokov v kóme. Keď sa preberie, jeho život sa od základov zmení: Náhle je nadaný schopnosťou tzv. druhej tváre, ktorá mu umožňuje predpovedať najrôznejšie udalosti. Keď zistí, že úspešný politik a vodca fašizujúceho hnutia chce ako budúci prezident USA začať atómovú vojnu, rozhodne sa naňho spáchať atentát. (oficiálny text distribútora)

lupus

V podstatě lineárně vyprávěný příběh, u něhož je od začátku jasné, jakým směrem se bude děj ubírat. Ačkoli mám Cronenberga rád, tak tenhle film byl pro mě spíše zklamáním. Dávám o hvězdičku víc, než by si film pravděpodobně zasloužil. Jednak za Ch. Walkena a jeho pozdější vtipné propojení s Ospalou dírou, která je ve filmu často citována a také za dobový kontext 80. let, ve kterých tyhle "mysteriózní" filmy nebyly tak masovou produkcí jakou jsou dnes a proto možná tehdy tolik nenudily. ()

Callie

Bohužel další "divně" zfilmovaná adaptace Kinga. Nechtělo se mi koukat na noc, že se jako budu bát , ale kde nic tu nic. Divní lidé, kteří mě ale nelekali. Možná to vyčpělo časem. P.S. Walken byl fakt frajer. ()

Tuty

Když jsem přečetl obsah filmu, s chutí jsem se podíval.Přesto jsem po jeho konci byl mírně zklamanej.Knižní Kingovu předlohu sice neznám (jakože vlastně jeho žádnou--))), ale ten film na mě celkově působil tak nějak povrchně, jednoduše a přes jeho krátkou stopáž místy zbytečně.( Ta část, kdy se Johny stíhne do ústraní, nějak brzo, ne? )Ten konec je samozřejmě zajímavej, ale je až moc tuctovej, navíc je vidět, že Cronenberg věděl jak ten konec natočit až moc dobře, jen mu chybělo to křoví předtim, to, který místy působí tak nějak nesourodě....Čekal jsem prostě víc než tohle, ale nevim co... ()

Tempest

Určitě jedna z nejlepších adaptací Kingových děl. Christopher Walken je prostě skvělý, líbil se mi i Herbert Lom jako jeho lékař a Martin Sheen ztvárnil jednoho z nejhnusnějších politiků filmové historie. Na filmu je možná trochu vidět zub času, nemá nějaké výraznější momenty, snad jenom tu s pronásledováním sériového vraha a vize budoucnosti s rozpoutáním atomové války. Film vzhledem k žánru plyne poněkud moc poklidně, ale pro mě je to už klasika, kterou si stojí zato koupit. ()

jecmen2

Velmi překvapivé zjištění, že v 80. letech vznikaly tak dobré filmy. Některé záběry měly skvělé výtvarné zpracování. Christopher Walken je mi dost nesympatický, ale v téhle roli vážně zazářil. Opravdu zaslouženě 4*. ()

v.indruchova

Opravdu jsem nečekala. že to bude tak dobré. A Christopher vypadal velmi zajímavě a charismaticky. Znám ho z jiných filmů, staršího a tam mu to už tak nesluší. Má vizáž blázna a psychopata, ale tady je naprosto v jiné roli pro něj nezvyklé. Musím nesouhlasit. Toto není horor. Psychologické-drama-sci.fi. Jedna krvavá scéna. Když masový vrah spáchá sebevraždu nástrojem, kterým zabíjel. Na tohoto režiséra příliš málo krve a to je pro mě jedině pozitivní. To se opravdu povedlo. Natočeno v letech, když jsem byla " na houbách". Filmem plyne několik dějů: nešťastná láska, nechtěná schopnost, poslání. Plus nějaké krátce vpletené situace vedoucí k hlavní linii. Myšlenka filmu? Každý si najde svou, ale mě napadá co když každý president si svou smrt opravdu zasloužil, jinak by způsobil něco strašného. (dosud zavraždění prezidenti a pohlaváři). ()

karnifex

Škoda - skvělý režisér, skvělí herci, ale.. Ale z určitého materiálu se bič plete těžko. A pro mě jsou takovýmto materiálem knižní předlohy S. Kinga. Jejich povrchnost se nepodařilo překonat ani Cronenbergovi - škoda. ()

Kozlowski8

Adaptace románu Stephena Kinga o mladém učiteli, který po vážné autonehodě a následném pětiletém kómatu - po znovuprobuzení - objevuje u sebe přítomnost zvláštních schopností...Příběh se točí právě kolem Johnyho schopností a způsobu, jak s nimi naložit a vrcholí závažným osudovým rozhodnutím. Celý snímek na mne působil jaksi vybledle, nevýrazně. Samotnou kamerou počínaje, přes mdlé herecké výkony hlavních představitelů, z nichž lehce vyčnívá pouze Christopher Walken, a především samotným pojetím příběhu. Cronenberg i přes několik lekavek a rádoby hororových okamžiků, které ale nebyly nutné, nedokázal vytvořit tu správnou mystickou atmosféru a správné napětí. 50 %. ()

Delmondo

Když jsem se onehdá v noci nudil padlo mi do oka DVD s filmem Mrtvá zona, tak jsem to prubnul a výsledek byl nad očekávání výborný. Film těží hlavně z kvalitní Kingovi předlohy kterou se Cronenbergovi podařilo zručně převíst na plátno a vše umocňuje bezchybný výkon mladýho Walkena, kterej tu nevědomě odkáže na svou budoucí roli v Ospalý díře. Jinak filmu nechybí hutná atmosféra a taky skvělí zakončení kdy Walken páchá atentát na zparchantělýho Sheena. ()

sibskyn

Cronenberg umí udělat mistrovsky hutnou atmosféru, která vás sežere jako parní válec. Možná bych tady vytkl jen jednu věc a to, že je mi to trochu přišlo, jako smíchanina dvou příběhů do hromady, ten první skončí v polovině a na ten druhý mi přišel, že tam skočil strašně rychle. Každopádně i tak je to skvělý film z dílny pana "skvělého úchyláka Cronenberga. ()

vandamator

Po famózní Kingovo předloze, hodně slušný film, který drží hlavně herecké výkony. Škoda že se režisér, nedržel více knižní předlohy. ()

Olivier

Mrtvá zóna stojí a padá s výkonem Christophera Walkena, protože kromě něj už toho moc nenabízí (jen taková perlička, Walken tady jakožto učitel lieratury podrobně rozebírá postavu bezhlavého rytíře ze Sleepy Hollow, kterého si o 15 let později sám zahraje) . Zajímavě natočené byly ještě některé vize (vražda v altánku), ani ty ale nedokážou vytáhnout film z průměru. Škoda že ze snímku tolik číší nízkorozpočtovost a osmdesátá léta, ten námět není špatný. Lepší tři hvězdičky. ()

aronofsky

Cronenberg se totálně odprostil od svého "stylu" a naservíroval nám obyčejný film, na který si za den po zhlédnutí ani nevzpomenu. 60% ()

gizi

Až na tu přehnanou scénu se sebevraždou nůžkami není skoro co vytknout (snad ten závěr mohl být ještě trochu lepší). Věrohodně zpracované, poctivých 80%. ()

S3dlak

Mŕtva zóna je nadpriemerne dobrým filmom ktorý však stojí zároveň aj padá na psychologickej línii. Dvojica Cronenberg – King síce sľubuje mnoho, a preto je sklamanie o to väčšie. Na druhej strane však treba vyzdvihnúť klady, ktoré film nesporne obsahuje. Zvlášť ide o vizuálnu stránku, výbornú atmosféru a skutočne veľmi dobrý scenár. ()

gostly

Film je průměrně natočený, s poměrně ucházejícím hereckým výkonem Christophera Walkena, avšak kdo četl knihu, bude značně zklamán... ()