Mŕtva zóna

• Česko Mrtvá zóna (viac)

Učiteľ Johnny Smith (Christopher Walken) leží po ťažkej autonehode päť rokov v kóme. Keď sa preberie, jeho život sa od základov zmení: Náhle je nadaný schopnosťou tzv. druhej tváre, ktorá mu umožňuje predpovedať najrôznejšie udalosti. Keď zistí, že úspešný politik a vodca fašizujúceho hnutia chce ako budúci prezident USA začať atómovú vojnu, rozhodne sa naňho spáchať atentát. (oficiálny text distribútora)

Oralfabet

Klidně to mohlo být delší, jasně, že se sem z předlohy nevejde všechno, ale Johnnyho rodičům a obzvlášť jeho vztahu se Sarah před nehodou, mohlo být věnováno o něco víc prostoru. Walken by rozhodně po přečtení knihy nebyl prvním hercem, kterého bych si pro roli Johnnyho představil, ale nakonec mi přišel celkem perfektní. Škoda, že Cronenberg nezfilmoval i nějaký divnější Kingovky, třeba takoví Tommyknockers by mohli být zajímavou podívanou. 7/10 ()

chalp

Takto detailne priblížiť sa Kingovskej atmosfére sa podarilo snaď len Kubrickovi v The Shining.Čo sa týka S.K tak sa jedná o jedno z najlepších spracovaní jeho knížky, ak nie vôbec najlepšie. ()

zdenur

Dost slabé 4 hvězdy, protože z tak skvělého námětu se dalo určitě vycucat o hodně víc. Dost nudných momentů, nevyužité momenty s vizemi. To už byla lepší Simpsonovská Nedova zóna, která mě k tomuhle kousku dovedla :) ()

RomanHyde

Pro Christophera Walkena mám slabost už od Lovce jelenů. Tohle Cronenbergovo vynikající dílko mu dalo ještě mnohem větší prostor než-li zmíněný Lovec jelenů. Christopher Walken je stejně "tajemný" jako jeho schopnost předvídat, o které je právě Mrtvá zóna. Velmi zajímavý námět, trošku pokulhávající scénář, ovšem krásné zpracování. ()

jorgus

pro me emocionalne chladny snimek o celkem zajimavem tematu..film preslapoval na miste a takto to dotahl az do konce..neslane nemastne pritom dle synopse to potencial u me melo mit:) ()

Tred2

Viděl jsem až hodně později než seriál s Hallem a vzhledem k tomu dávám takovéto hodnocení. Knižní předlohu jsem nečetl, ale věřím, že byla (jak už to tak bývá) zajimavější než její filmová verze. Atmosféra a Walken se mi líbili, příběh ovšem hodně pokulhával (sebevražda s nůžkami, ... zZz). ()

zahadum

Napriek tomu,že kniha je geniálna sa Cronenbergovi veľmi verne podarilo preniesť atmosféru knihy do filmu..jedna z mála verných adaptácii pána Kinga :) ()

sandis

Je pravdou, že toto je jeden z Cronenbergových nejumírněnějších filmů. Neříkám, že je to film špatný, ale pro mě dost málo zvrhlý a úchylný, málo z davu vyčnívající, jak jsem na to u Cronenberga zvyklý. Na druhou stranu je to film vyzrálý a na motivy Stephena Kinga... 8/10 ()

Akana

Velmi slušná kingovská adaptace. Nedosahuje sice výšin těch nejzdařilejších (Zelená míle, Shawshank a hlavně Shining), ale svým skromným způsobem dokáže zaujmout a to především díky Walkenovu skvělému výkonu. Cronenbergův rukopis tu není moc k poznání, drží se dost při zemi, ale nešel aspoň pod hranici solidního řemesla. Mimochodem hlavní postava ve filmu dvakrát zmiňuje Legendu o Ospalé díře, v jejímž zpracování od Tima Burtona si po letech právě Walken zahrál výraznou roli. ()

Raziel_cz

Celkově jsou ve filmu spíše odkazy na předlohu, než že by se jednalo o plnohodnotnou adaptaci knihy a příběh mi někdy přišel zbytečně uspěchaný, půlhodinka navíc by určitě udělala své. ()

Rokle

Velice dobře vystavěný mysteriózní thriller podle zajímavé předlohy Stephena Kinga. K zážitku přispívá nezvykle "umírněná" režie Davida Cronenberga a dokonalý Christopher Walken. ()

J. T. Kirk

Možná byla docela chyba, že jsem se první díval na seriál z roku 2002, ale i tak se mě to hodně líbilo a snažil jsem se to podle toho i hodnotit. Walken byl skvělý a hodně přesvědčivý. No a taky úžasná režie Cronenberga udělali z tohoto filmu to, co je. Knihu jsem nečetl, takže nemůžu říct, jestli se jí film alespoň přibližuje, ale jsem s ním naprosto spokojený. ()

GOREGASM

Adaptace výborné Kingovy knihy bohužel ani náhodou nedosahuje kvalit předlohy. Walken je v pořádku, ale Cronenberg nerozvedl ani jednu ze zásadních příběhových linek tak, aby byť jedna kulminovala v orgasmus napětí. A že mu takových příležitostí King ve svém majstrštyku poskytl... Na druhou stranu, kdo nezná knihu, tak si mé zásadní­ výtky možná ani nevšimne a pojme The Dead Zone jako slušné drama s mrazivou atmosférou. Až nečekaně upjatý Cronenberg vyloženě zklamal a potenciálem natří­skanou předlohu asi při pří­pravě scénáře jen prolistoval... 50% ()

BOURQUE

Keď sa niekto spustí do natočení filmu podľa románu S. Kinga, tak ten vôbec nemá jednoduchú úlohu. Mal som možnosť prečítať túto knižku od Kinga, ktorá (ako skoro všetky jeho knihy) je výnimočná a nadpriemerná. Takže tým pádom je očakávanie vysoké. Musím uznať, že z hľadiska hereckých výkonov, voľba Ch. Walkena a M. Sheena bola veľmi vydarená. Aj samotná réžia je na slušnej úrovni. Na druhej strane však postrácam vynechanie/“prepísanie“ niekoľkých dôležitých scén (napr. hra u ruleta v zábavnom parku, tragédia na ľadovej plochy a choroba J. Smitha). To všetko je potrebné k tomu, aby sme pochopili, že prečo sa choval Johnny Smith tak, ako sa choval. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Rockerman

Zasloužilo by si to remake. Natočit to současnou optikou, se svižnějším, dynamičtějším dějem a lepším střihem, pak to byl prvotřídní film. I tak v mém " turné" po Cronenbergových filmech zaujímá Mrtvá zóna místo v té lepší polovině. Vlastně je to jeden z jeho " normálnějších" výtvorů, ikdyž je to o člověku s abnormálními schopnostmi. Je to tak na tři a půl hvězdy, ale za strhující závěr dávám čtyři. ()

kkarx

Takovou syrovou znepokojivou atmosféru umí udělat jen málokdo a Cronenberg je v tomto ohledu jeden z těch nejlepších. '83 je navíc rok, kdy se tak nějak lámal chleba a filmová tvorba rychle začal upadat do kýče, ale na Mrtvá zóně to nepoznáte, pořád je to ještě stylem hodně pozdně sedmdesátková či raně osmdesátková podívaná. Čistá filmová radost. ()

Denny

Podle mě zdařilá adaptace Stephena Kinga a výborný herecký výkon Walkena. Zručná režie se tentokráte dokázala obejít bez krvavých orgií a odporných přeměn hlavních hrdinů, jaké má tvůrce Mouky či Scanners v oblibě. ()