Mŕtva zóna

• Česko Mrtvá zóna (viac)

Učiteľ Johnny Smith (Christopher Walken) leží po ťažkej autonehode päť rokov v kóme. Keď sa preberie, jeho život sa od základov zmení: Náhle je nadaný schopnosťou tzv. druhej tváre, ktorá mu umožňuje predpovedať najrôznejšie udalosti. Keď zistí, že úspešný politik a vodca fašizujúceho hnutia chce ako budúci prezident USA začať atómovú vojnu, rozhodne sa naňho spáchať atentát. (oficiálny text distribútora)

herr_carter

Knižní předloha, jakožto fanouška S.Kinga, mne nadchla daleko,daleko více, ani jako vždy perfektní Walken to nezachránil..............moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Circumscriptor

Na motívy románu Stephena Kinga natočil Cronenberg s Christopherom Walkenom v hlavnej úlohe neskutočne silný fim. Neviem ako v USA, ale v Česku a na Slovensku až taký známy nie je a to je asi veľká chyba. Hanba určite nebude, keď Mŕtvu zónu nazvem najlepším Cronenbergovým filmom. ()

hudryhudry

Tento film na mě velmi emocionálně zapůsobil nejen kvůli silnému příběhu, ale hlavně kvůli jeho zpracování. Nejedná se o typický horor podle mistra Kinga, jaké jsem zatím viděl, ale spíše o mystické tragické drama. Vše ve filmu působí chladně, smutně a beznadějně, kulisy, vybledlé barvy, roční období. Tento snímek vám štěstí nepřinese, naladí vám zamyšenou smutnou náladu, ale přesto z filmového hlediska vás plně uspokojí. Tyto moje pocity, které jsem vám právě popsal totiž nejsou vedlejším účinkem filmu, ale jeho cílem. Děj má tah a velkou vnitřní sílu, herci předvádějí brilantní výkony a kamera střih i režie jsou prostě na jedničku. Film také trošku naráží na téma komunismu, protože si myslím, že šílený kandidát na senátora a později i prezidenta nereprezentoval lídra srany pracujících jen tak náhodou. Vize, jakou škodu by mohl způsobit, se nakonec v praxi málem uskutečnila, takže ještě že se nakonec vyplnil závěr filmu a skoro prezident i skutečný režim v 89 skončili. To mám ale bujnou představivost, co :-) ()

Rudinsky

Prekvapivé, ake jemné vychodisko zaujala dvojica CRONENBERG + WALKEN + KING.:D Inak sa jedná o veľmi dobrý film, ktorý je určite viac ako tri, ale zase o niečo málo menej ako 100% štyri hviezdičky. ()

Wally

Mně se tento film moc líbil...měl skvělý příběh (aby ne, když jde s. Kinga) a atmosféra byla napnutá od začátku až do konce. Ch. Walken tu možná předvedl svou nejlepší filmovou roli. ()

Chegi

Slušné zpracování románu Stephena Kinga od kterého se liší jen v několika detailech. Thriller s dobrým spádem. Navíc geniální nápad obsadit Walkena do hlavní role, kde předvádí velice sympatický výkon, na který jsem u něj zvyklý. ()

BlackTom

Ťažké sklamanie. Herci mimo misu, Walken to sám neutiahne a Sheen ako politik? Choďte s tým už niekam, prosím! Ako adaptácia jednej z najlepších kníh od Stephena Kinga to pôsobí sterilne, bez nejakých emócii, proste len suché prerozprávanie. Od Cronenberga som čakal tak trochu viac, predsa-len to nie je zrovna rutinér. Snáď nabudúce... ()

Han22

Rok 1983 v hororu byl rokem Stephena Kinga. Hned tři adaptace se dostaly na filmová plátna a musím uznat, že Dead Zone je zdaleka nejlepší. Vypráví příběh učitele, který kvůli nehodě ztratí pět let života a vše na čem mu záleželo, ale získá dar nebo možná prokletí vidět do budoucnosti. Využívá ho k odvracení menších i větších katastrof, přičemž dvě stěžejní jsou hon na sériového vraha a finální střetnutí s populistickým politikem, jehož budoucností je rozpoutat jadernou válku. Dohromady to všechno drží bezchybná Cronenbergova režie a skvělý výkon Christophera Walkena, který si po všech bláznech, psychopatech a zloduších zahrál taky jednou kladnou postavu a povedlo se mu to na 100%. Ve vedlejších rolích jsou přesní Brooke Adamsová, Skerritt i Lom a především ultraslizký Martin Sheen. Vše završuje chytře vymyšlené finále. Opravdu není moc co vytknout, i přes to že jde spíše o thriler s hororovými prvky, pro mě horor roku 1983. ()

Davej

Christopher Walken je doporučení sám o sobě. Jen škoda, že jde jen o film televizní, kdyby se našlo víc peněz, určitě by se v kinech neztratil.. ()

Stružák

Jak už tomu ve většině případů bývá, filmové zpracování nedosahuje kvalit knihy. Že bude ale rozdíl až tak markantní jsem nečekal. Vše je zbytečně uspěchané, postavy nemají takovou hloubku a charakter, herecké výkony jsou mdlé. Pro diváka, který nečetl knihu bude film průměrným dramatem, pro ostatní podprůměrnou, nudnou, 103 minut dlouhou parodií skutečného umění v podání Stephena Kinga. ()

Sancty

Chýba tomu hĺbka. Walken zo svojej role nevypadáva ani na okamih a ťahá film dopredu. Lenže Mŕtva zóna postráda akékoľvek vrcholné okamžiky. Až sa mi nechce veriť, že za kamerou stál Cronenberg. ()

Piškotka

Drama plné napětí podbarvené apokalyptickou hudbou a ponurostí zvoleného prostředí. Na začátku pohodička a růžové barvy, pak už jenom černošedo. Protože pět let v komatu je pět let v komatu. A ta nádherná moc vidět budoucnost, popř. ji změnit, vysává život z těla. Christopher Walken hrál velmi působivě, místy vypadal více jako záporňák než klaďas. Ta scéna s nůžkama byla drastická, vševynalézavosti se sebevrahům meze nekladou. Navzdory všemu a všem ve jménu spravedlnosti Walken zemřel. To byla opravdu dojemná smrt, zejména okamžik, kdy jeho dávná a nyní vzdálená láska se mu vyzná ze svých citů. Možná, že tehdy zažil to opravdové štěstí, kterého se za života nedočkal. ()

ThomasCrown

Podobný štýl ako The Jacket, len trochu menej komplexné. Christopher Walken ako prorok, ktorý vidí do budúcnosti a zároveň si kladie otázku, čo ak by som mal možnosť odvrátiť priebeh druhej svetovej vojny. Výnimočnosť tohto filmu je v tom, že má možnosť overiť si svoje zmýšľanie aj v praxi. Pochmúrna a tajomná atmosféra sa tiahne už od prvých minút a zásluhu na tom má jednoznačne skvele obsadený charizmatický hlavný hrdina. Walkenovi psychologické typy idú, čo dokázal v Lovcovi jeleňov a je radosť pozerať sa na jeho charakterovú postavu. Nedá mi nespomenúť Martina Sheena a jeho vlastne dosť podobnú rolu v Západnom krídle a skvelý odkaz na Walkenov neskorší film Ospalá diera. Jednoducho, výborný film, ktorý zhltnete na posedenie. ()

Ollie235

Občas mívám problém s hodnocením filmu po přečtení knihy a tohle je přesně ten případ. Ono je totiž Cronenbergovo provedení poměrně dobré, ale se zážitkem, který přinesla kniha se to strašně těžce srovnává. O odlišnostech a chybějících detailech v ději snad psát netřeba, akorát musím říct, že jsem si Johnnyho představoval úplně jinak (Walken to ale zahrál dobře). Co se mi zde opravdu líbilo, byly Smithovy vize a překvapivě zajímavá politická pasáž (v knize spíše nudnější). Naopak mi chybělo trochu hlubší vykreslení Johnnyho strádání a vyrovnávání se se ztracenými roky. Hodnocení nechám na 3*, ale nebýt předlohy, asi bych šel výš. ()

laepus

Klasický Cronenberg - pomalejší tempo, dlouhé pohledy, vtíravá hudba, občas drsná saďárna - divák sám musí přemýšlet, jak by se sám v určitých chvílích zachoval. Každopádně Walken je jako obyčejně skvělý. Ale s knihou se to nedá srovnat. Ta je v tomhle případě tak za 8 hvězdiček... ()

kamigava

Mrtvou zónu jsem se rozhodl zhlédnout na doporučení jednoho videa "Top 10 nedoceněných filmů 80. let". Christopher Walken je můj oblíbený herec, který má své charisma a budí respekt. Jeho role jsou většinou zvláštní a v jeho podání velmi hypnotizující. Walkenův obličej je spíš nakloněn k temné straně povahy než k té světlé. V tomto filmu hraje ale dobráka, který musí spáchat zločin, kvůli kterému by došlo ještě k větší katastrofě, jenž by Johnny Smith už jen dobrým skutkem nezachránil. Kingova předloha je zajímavá a myslím, že je i dobře zpracovaná. Jinak jsem zvědav na další Cronenbergův film. Celkově mám z filmu průměrný dojem. 60 %. ()

aLPaC

Až do příchodu Martina Sheena jsem si říkal, kam se bude děj ubírat, ale ten konec byl výživnej. Jinak Christopher Walken byl excelentní. ()