Rushmore je příběhem nadaného a rebelantského teenagera Maxe Fischera (Jason Schwartzman), studenta desáté třídy elitní Rushmorské akademie. Redaktor školních novin, kapitán nebo prezident nespočetných klubů a spolků, je zároveň jedním z nejhorších studentů ve škole, nad nímž neustále visí hrozba vyhazovu. Jeho svět se otřese, když se Max zamiluje do učitelky prvního ročníku slečny Crossové (Olivia Williams) a chce na její počest postavit akvárium. O její přízeň však musí soupeřit se svým přítelem, ocelářským magnátem panem Blumem (Bill Murray), bohatým otcem jeho dvou spolužáků. (oficiálny text distribútora)

neo93

Fantastický snímek, jenž se mi přesně trefil do vkusu i do momentální nálady. Příběh vypráví o jednom mladíkovi, Maxi Fisherovi, který je již několik let nerozlučně spjat se svou střední školou Rushmore. V normálním případě by Max měl být už dávno ze školy venku, jenže Max není zrovna typický student. Je to ředitel, předseda, minimálně člen několika školních spolků a organizací, které bud již byly založeny nebo je sám Max založil. Na druhou stranu, si tento druh zábavy, vybírá daň v tom, že učení mu vůbec nejde a patří, mezi vůbec nejhorší studenty na celé škole a to už několik let. Avšak, všechno musí jednou skončit, a proto dostává poslední šanci na to, aby mohl ve své oblíbené škole stále pobývat. Aby to pro něj nebylo ještě málo, zamiluje se do nové mladé učitelky. Skvěle vystavěný syžet, který stojí na neobvyklé postavě Maxe a jeho bizarních nápadech a rozhodnutích (výborně zahrané Jasonem Schwartzmanen), tak i na dalších postavách, především pana Blume v podání, jak jinak než excelentního Billa Murrayho, paní učitelky Cross v obsazení Olivie Williams, či Brian Cox jako Dr.Guggenheim. Víc než veselý a příjemný film, s výbornou hudbou, který potěší svým celkovým pojetím. Vlastně se nemůžeme divit, když snímek natočil Wes Anderson. ()

Bounded

Po zde přečtených komentářích jsem čekal trošku zábavnější počin. Výkony hlavních herců byly sice kvalitní, počátek psího obličeje Billa Murraye, ale scnénář mě zas tak neoslovil. Jeho překombinovanost a skokovitost mi spíše vadila. ()

celticek

Další z 1001 filmů, které musíte vidět než zemřete. Nemusíte. Ikdyž to není typická us komedie, zas nějaký brutal vodvaz to taky není. ()

deep

Filmy Wese Andersona jsou prostě jiné. Mám rád jeho bizardní postavy i podivný druh humoru. Jo a Bill Murray i Jason Schwartzman byli výborní. ()

nula87

Anderson už v tomhle filmu dokazuje obrovskou porci originality, se kterou tvoří svůj vlastní svět. Pořád jsem váhal mezi 3 a 4*, ale závěrečná totálně skvělé divadlo přiklonilo hodnocení jednoznačně výš. ()

Tominni

Návod, jak (ne)sbalit učitelku. Max Fischer (v podání Jasona Schwartzmana) je hlavním organizátorem všech možných spolků na Rushmorské akademii - dokud nepotká novou učitelku a okamžitě se zamiluje. Vše se ještě více zkomplikuje, jakmile musí soupeřit ještě se svým přítelem........ Netradiční americká komedie, které určitě zaujme. Hlavně divadelní hry Maxe Fischera stojí zato:-)) ()

MadMax3

Anderson sa evidentne vyžíva v tých svojich podivných postavičkách, ktoré majú tú moc, že sa v nich vyžívam aj ja. Aj keď puberťák mi kažých 5 minút začal liezť na nervy, následne vymyslel nejakú koninu, že som bol OK ďalších 5 a tak to šlo dokola. Murray ako tradične skvelý s tou svojou klasickou grimasou, a pani učiteľka tiež svojim spôsobom stála za hriech. Aj ja chcem svoje Rushmore. ()

Maica

Promiňte, ale tohle tohle byla skutečně ŠÍLENÁ slátanina. Neměla jsem zrovna velká očekávání, ale myslela jsem, že se jedná o potrhlou komedii ze zářivých devadesátek. Nicméně dostalo se mi jen velmi nudného absurdně-nesmyslného a pošmourného filmu, jehož rozplizlý happyend se prohnal kolem diváka během 10 (i tak neuvěřitelně dlouhých) minut. Někdy mi absurdita nevadí, ale bohužel v tomhle dílku mi nějak nesedla a nespasilo to ani pár (žalostně málo) vtipných scén, spjatých s panem Blumem. P.S. Co za monstrum je Max Fisher? ()

teba

Neřezala jsem se u toho smíchy, to ne... Ale je to přesně ten typ filmu, kdy mám od začátku do konce na tváři takovej ten pobavenej škleb :o) ()

LukeKiller

ČoToKurvaPrebohaBolo? Je to skvelý film, len som nepochopil nasledovné: pointu, dej, zvraty, konanie postáv, motivácie a vlastne celý film. Tak nič. Tak dve. ()

Mkartaylas56

Příjemná, leč lehce výstřední komedie, která má zvláštní šarm, specifický humor a navíc i lehce melancholický podtón. Zvláštní, ovšem zajímavá kombinace, jenž mi i za pomoci povedených hereckých výkonů udělala dobrou náladu a já byl každou chvíli zvědav, jakým směrem se příběh vydá tentokrát. Wes Anderson si tak očividně svůj styl naplno prosadil již zkraje kariéry a já jsem zvědav, jak na mě budou působit i jeho další snímky, které si hodlám doplnit. ()

Bilky

Pri opakovanom sledovaní som pridal jednu * za geniálnu úlohu B.MURRAYa a skutočne ten zvláštny a čudesný svet ANDERSONových postavičiek. Buď ich milujete alebo vás unudia k smrti :) ()

Ygan

Roztomilý, úsměvný, zajímavě natočený film - hlavně v první polovině. Film je ale naprosto o ničem a v určitém okamžiku mě úplně přestal zajímat a přál jsem si, aby už skončil. Což se mi rychle splnilo. ()

gotham

Na to, že je film v knize 1001 filmů, které musíte vidět než zemřete, tak zklamání. Max Fischer byl místy na zabití, místy na soucit, ale sympaťák nebyl snad ani na jednu jedinou vteřinku, nějaké úžasné vtipy, které by mě ze srdce rozesmály jsem zde také neviděl, ani příběhově to nijak nevybočovalo z průměru, snad jen učitelka v podání Olivie Williams byla k nakousnutí. Alespoň že se film vyvaroval různým fekálním a jiným nechutným pseudovtípkům, tím má u mě bezvýznamné plus. 40% ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona