William Miller vyrastá s prísnou matkou, ktorej neustále konflikty s jeho staršou sestrou vyvrcholili až jej odchodom z domu. Bratovi však nechala darček - zbierku platní rockových kapiel. Pätnásťročný chlapec sa do rockovej hudby zamiluje, prispieva do školského časopisu, a sníva o tom, že sa stane uznávaným hudobným kritikom ako jeho vzor Lester Bangs. Jedného dňa sa jeho sen stane skutočnosťou a William vyráža na svoje prvé turné... (STV)

Nefe

almost famous som videla hneď po dopozeraní american beauty , a hoci to bol skok z mláky do kaluže, neľutujem lebo tá voda bola ideálna...teraz ma asi nikto nepochopil, ale to mi nevadí, ja sa chápem a to je hlavné...film o hudbe, teenagerskej naivite a mladá kate hudson u mňa zabodovali... ()

EddiePJ

Okouzlující Kate Hudson ve filmu kde Philip Seymour Hoffman filosofující na téma život přátelství a rock´n´roll poučuje mladíka, kterého láska k rock´n´rollu vynese až do časopisu Rolling Stone. Výborný film pro všechny fanoušky kapel z 60. a 70. let. "... Myslíš si, že Mick Jagger bude v padesáti běhat po pódiu a hrát ty svoje písničky ? To jsi sakra na omylu!" "Moje poslední slova jsou... Jsem sjetej! Ne, ne... Muzika je super! ... Jsem sjetej!!" ()

Misterioso

Neuvěřitelně krásný film! Až se stydím, že jsem o něm donedávna neměl ani "tucha" (a myslím, že nejsem sám, těžko říct, čím to je, že tenhle film u nás není nikterak známý, možná je to díky absenci nějaké "velké" hvězdy). Chybějící "velká" star ale filmu jen prospěla - takhle neskutečně sympatické herce (kteří mimochodem i skvěle hrají), jsem dlouho neviděl! Nevím, koho chválit dřív, ale postavy (herci) si mě úplně získali. "Sweetheart" Kate Hudson, Patrick Fugit, se kterým nejde nesdílet jeho nadšení, charismatický Billy Crudup, správňácká máma Frances McDormand, "tajemná" Anna Paquin, skvěle zahraný "rádce" (králem vedlejších rolí) P. S. Hoffmanem... To se to pak na film kouká, když je obrazovka (plátno) plné takovýchto lidí, kteří se mi na dvě a půl hodiny stali rodinou! K tomu parádní soundtrack (!), nádherný příběh s dobovou atmosférou či super režie Cameron Crowea, který prostě věděl, o čem točí. Zhlédl jsem více než dvouapůlhodinovou stopáž, ale ani vteřinu mě nenudila, takže můžu jenom doporučit. Kéž by takhle vypadaly všechny filmy o hudbě! ()

reiser

Na filmoch všeobecne mi prekáža (a týka sa to aj tohto filmu, preto to tu píšem), ak majú niekoľko záverečných, po sebe idúcich scén. Hudbička lúdi záverečné tóny, nastáva stretnutie ústredných postáv filmu, ktoré ponúka záverečné rozriešenie, rozlúčku, happyending, smrť, uzmierenie alebo podobne. Všetko je hotové, zabalené a zrazu šup, nová scéna - ešte treba niečo dopovedať, troška sa v tom ešte povŕtať. Nie nie, toto naozaj nemám rád. Lenže!!! Tento film je taká "pohoďárna", že mu túto chybičku na kráse nemôžem neodpustiť. Osobitne musím vypichnúť najmä tých pár výstupov Philipa Seymoura Hoffmana, ktoré sú pre mňa osobne vo filme zásadné. A tú nevkusnú poznámku na adresu Doors som akože nepočul:) ()

Callie

Úžasné , zábavné , vtipné retro. Vzpomínky na dobu, kdy jsem byla taky blázen do kapel podobného ražení, viděno podruhé už musím hodnotit a komentovat. Bez hluchých míst, super muzika, blablaba.5* Chci to ve své filmotéce, jdu to hledat ke stažení. ()

whimsy

Fakt pekný film. A vôbec nevadí, že postavy sa občas správajú akoby nelogicky a v niektorých momentoch im máte problém uveriť, pretože všetky sú až neuveriteľne sympatické (aspoň pre mňa skutočne všetky, čo sa nestáva v každom filme...). Celý film ide s takou ľahkosťou, že po viac ako 2 a pol hodine by vám vôbec nevadili ďalšie 2 hodiny - ako povedala 1 z hlavných postáv: "Zažila som toho 2-krát toľko, ako som povedala.". Plus tá najlepšia hudba aká sa dá predstaviť a krásne oblečenie, ktoré chcete mať doma v skrini... ()

Carnosaurus

Svěží zábavná jízda, která nepouští nohu z plynu a může se pochlubit tím nejlepším obsazením. Už dlouho jsem si u žádného filmu tak krásně neodpočinul. Tím nechci říct, že je to nenáročná oddychovka, film je napsaný s grácií, vtipem a lehkostí. Musím vyzdvihnout především Frances Mcdormand, která byla stejně okouzlující jako před lety ve Wonder Boys a moji oblíbenou Zooey Deschanel, která je prostě nádherná a působí nesmírně sympaticky už od pohledu. Jason Lee a Billy Crudup se perfektně doplňují a jen těžko si vybrat, který z nich je sympatičtější. Přidejte si k tomu perfektní hudbu a nádech road movie. Tenhle film dokáže oslovit každého, nejen fanoušky klasického rocku, už jen díky vtipně napsaným situacím a naprosto plastickým postavám. Obojího je tu požehnaně. Viděl jsem verzi, která měla kolem 161 minut jen s anglickými titulkami, ale uteklo to a já chtěl víc. Málem jsem se rozplynul blahem. Jen víc takových. ()

jessic

Příběh patnáctilého kluka o ztrátě iluzí, který se vydává v 70- letech na turné s rockovou kapelou. Příjemná oddechovka s dobrou muzikou a skvělým neokoukaným hereckým obsazením. Tři a půl. ()

jaqubko

V prvom rade sa musím priznať, že zrovna životopisná hudobná dráma nie je tá pravá šálka kávy pre mňa (človeka čo „onanoval“ nad Pacific Rim či Posledný skaut), no naštastie má tento snímok o mladom novinárovi študujúcom turné fiktívnej kapely 70. Rokov menom Stillwater pár es v rukáve. V prvom rade je to výborná dobová atmosféra. Ono vlastne nie je veľa zapamätovateľných filmov, ktoré by mapovali toto obdobie. Za druhé je to prehršeľ svojím spôsobom vyšinutých charakterov. Bohužiaľ i napriek tomu si nemôžem odpustiť pocit, že buď ich potenciál nebol využitý naplno, alebo film mal byť o dosť kratší (a to som videl kratšiu 122 minútovú verziu!). Kopa zbytočných, alebo nedokončených vedľajších liniek, ktorým chýba potrebná údernosť. Obzvlášť motív lásky medzi hlavnými hrdinami je toho najlepším príkladom, keď sa ale naopak film drží v rovine toho, že ten rockerský život nie je taký ľahký jak sa zvonku zdá, začína byť Almost Famous viac než zaujímavý. ()

RomanT

Velice příjemný film, který v umírněné podobě vystihuje atmosféru zlaté éry rockové hudby. Škoda jen Willa, jehož postavu by chtělo trochu více propracovat. Svou oblíbenost mezi členy kapely a doprovodu si získal především díky svému věku. Kdyby se vyjadřoval i jinak, než krátkými, holými větami, dal bych o hvězdu více. Nemění to ale nic na tom, že bych chtěl být na jeho místě. Viděna 161 minutová verze. ()

Kozlowski8

William Miller je, kvůli přísné výchově své upjaté matky - profesorky, již na základní škole brán jako luzer a otloukánek. Asi v patnácti letech se však díky shodě okolností, náhod a nedorozumění stává vysněným reportérem časopisu Rolling Stone na turné slavné rockové kapely... Až příliš bláznivé a neskutečné a především Patrick Fugit v hlavní roli velice bezkrevný, bez výrazu, bez "koulí". Ty ostatně postrádal film komplexně, byť se vše točí okolo rockové muziky, která je mi blízká. Snad jedině pro tu muziku u mne za 2*. 45%. ()

alexwill

4, nebo 5? Jsem unesen, ale zase... předvídatelnej happy end. No a je to špatně? Já myslim, že ne. Je to šílený a zábavný, je to o hudbě a o lásce a podle mě to funguje. Vztahy a vztahy, ty pohledy a nakonec ta skvělá scéna v letadle. Jeden z filmů na které si budu pamatovat, sympatické obsazení i samotné postavy a samozřejmě to hlavní, tedy hudba. Zákulisí turné jedné kapely, které je mimo jiné i "škola života" pro patnáctiletýho kluka. Odpočinková parádička sedmdesátkových USA, nejde než se jen dívat a poslouchat. ()

Tomas_PO

Megafilm pre rockových fanúšikov to zrovna nie je, no horko-ťažko pre moju obľúbenú žánrovú orientáciu dávam 4 hviezdy. Inak podobne ako v Rock of Ages vidieť, že vystavanie témy len na púhej prítomnosti rockových dinosaurích legiend nestačí. Príliš veľa stereotypov, zopár poloprávd, no občas aj právd. Na nedeľňajšie poobedie stráviteľné. ()

kockodan

Coming of age road movie, sort of. Bez 20 minut skoro tříhodinová masturbace o tom, jak se kalilo v sedumdesátkách v Americe. Sex, drogy a rock'n'roll, plus jedna psycho matka stíhačka na telefonu. Po 22 letech to trochu zestárlo a hodně jsem přetáčel dopředu z té táhlé nudy, jo, a Kate Hudson je ošklivka s ksichtíkem francouzského buldočka. Za tím si stojím! 25% ()

Ironhead

Tohle je pecka, kterou já objevil až dnes, ale i tak... příběh, postavy, písničky,.... všechno mě to bavilo ;) btw... Frances McDormand je skvělá vždy a všude, každý by chtěl mít takovou matku ()

PTuranyi

Po mnohých rokoch najlepší hudobný film aký som videl. Dlho som žiadny film s touto tématikou nevidel. Naposledy The Doors, ale toto sa mi páčilo omnoho viac. Možno preto, že nie je sústredený na kapelu/hudobníka, ale popisuje prostredie show biznisu prostredníctvom "nestrannej" osoby dospievajúceho chlapca - nádejného hudobného kritika. ()

Dawe2

Na to, že se toho zase tak moc neděje a má to dvě hodiny se na to překvapivě dobře kouká a nenudí to. Milý příběh, co za za léta moc neztratil. Zasloužených 80%. ()