Ľudia spod schodov

• Česko Lidé pod schody (viac)

V každém městě či vesnici naleznete dům, o kterém si dospělí šeptají a děti se mu vyhýbají obloukem. Nyní vás režisér Wes Craven (Noční můra v Elm Street) do jednoho takového zavede ve fi lmu Lidé pod schody. Chlapec, který se vlastní vinou ocitá v opevněném domě v moci tajemného páru, zažívá noční můru, ze které není úniku. Brzy odhalí skutečnou povahu obyvatel domu i záhadné bytosti, které se skrývají pod schody. Věřte, že hrůza, která na něj čeká, je nepředstavitelná... (Bontonfilm)

iamek

Čekal jsem podle komentů trošku větší zábavu. Aspoň byl snímek zase trošku něco jiného než většina hororové produkce v devadesátých letech, ale i tak jsem čekal trošku více. Pro fandy béček i přesto povinnost. Zvrhlé zábavy není nikdy dost. ()

SeBig odpad!

Jediný horor od Krejvna d Ves mám asi nejradši.. a je to teda "horor" takhle - Scream 1999. Jinak ty jeho filmy to jsou fakt strašný gajdoviny.. Noční můra v Elm Strýt dejme tomu, ale tahle indiánská hájků plečka už je vrchol demence a šitingu. ()

Chrustyn

Neskutečně špatný horor s nulovým napětím a přebytkem dementních lidí. Už bylo natočeno hodně hororů o magorských rodinách, které pro potěšení mrzačí lidi ale tento je jeden z nejhorších. Jako horor to nefungovalo ani trochu a to, že je film k smíchu z něj ještě nedělá komedii. Od mistra hororu bych čekal určitě více. ()

korbitch22

mno..podle mě je wes craven hororový tragéd a né guru:-)začátkem let devadesátých docházela tvůrcům šťáva a tenhle patok,plnej nechutnejch vydláků,v nechutným baráku(nenávidim tuhle kombinaci)plus otravný děti,hrozný kecy a navíc!!!!zabijou psa!!!to se mi už vážně zhusili i titulky. ()

heyda

Strašnej úlet. Ale občas poměrně vtipnej a občas i docela napínavej. Takže proč ty 3 hvězdy nedát. Hlavně za scénář pro toho malýho kluka, ten si to solidně dával. :D ()

rikitiki

I když jsem kvůli vysoké míře zvrácenosti u tohoto filmu přemáhala pocity na zvracení, nemohla jsem se nedodívat. A proto je mi líto, že slibný anarchistický potenciál byl z větší části promrhán. KOUSEK DĚJE: Hrdinu měl rozhodně hrát někdo starší než 13ti leté dítě, protože takhle byly jeho odvaha, projev a lišácké nápady - i v rámci absurdní nadsázky -neuvěřitelné. Postava Švába - pomocníka - neměla zemřít v půlce filmu, protože pak museli tvůrci nahonem hledat mezi tlupou zmrzačených přízraků někoho dalšího, kdo hlavnímu hrdinovi pomůže. _____ A musím dodat, že Alenka z tohohle filmu našla za svým zrcadlem tu absolutně nejpekelnější Zemi divů. /18. 8. 12./ ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 31.5.1998 - réžia slovenského znenia (MARKÍZA 1998) = PAVEL GEJDOŠ, McGilla dabuje BORIS FARKAŠ, A. J. Langerovú dabuje KATARÍNA ŠULAJOVÁ (28.9.2009) ()

eraserhead666

Mamka s taťkou jsou fakt vypečenej párek ujetých psychopatických úchylů s jasným názorem na ostatní – všichni ať shoří v pekle. Jejich dům je jedno velké bizarní panoptikum. Sledovat Everetta McGilla jak ve fetiš sado-maso oblečku s brokovnicí v ruce pobíhá po domě a tancuje vítězné tanečky je opravdu zážitek. Wes Crawen mi nikdy nepřipadal jako nějak extra dobrý režisér, jeho filmy mě moc nezaujaly (Noční Můru v Elm Street považuju za čistě náhodný zásah do černého a první Vřískot za povedenou seminární práci na téma slasher horory), tohle je ale asi jeho nejlepší film. Docela zajímavý příběh, dobře budovaný, dobře zahraný – malej blázen je hodně dobrej, McGill opravdu uchýl a že jdou Wendy Robie role ujetých ženských, dokázala už v Městečku Twin Peaks (její dost ulítlá Nadine Hurley je má nejoblíbenější postava seriálu) a hlavně dobře natočený. A pokud se mnou nesouhlasíte, tak BURN IN HELL!!!!!!!!!!!!!! ()

SOLOM.

Další z těch filmů, ke kterým jsem se dostal až takhle pozdě a to i přesto, že jsem o nich slyšel ve svém okolí docela zajímavé ohlasy a chvály. Bohužel já všechny ty chvalozpěvy zas až tolik s ostatními nesdílím, protože jsem měl trošku jiné představy o tom, co mě čeká a nakonec mi bylo nabídnuto. Tvorbu Wese Cravena mám až na pár výjimek docela rád a ani tady to nebyla vůbec špatná podívaná, ale očekávání prostě bylo trochu jiné. Příběh jako takový mi skutečně nabídl několik nevšedních situací, lehce zvrácenou náplň i povedené momenty zavánějící černým humorem, ale zároveň s nimi jsem se dočkal i několika dost nelogických prvků, otravných postav a hlavně ono „tajemství pod schody“ mi zas až tolik úchvatné nepřišlo. To už jsem se více bavil s dvojící psychopatů, kteří si říkali mamka a taťka a zvláště fotříkem v tom sado - maso oblečku. Jejich zvrácenost a trhlost si mě získala mnohem víc, než ti pošuci ve sklepě. Navíc měli i solidní bejvák, plný skrytých chodeb, skrýší, pastí a rozzuřeného psa, jenž se rovněž postaral o několik nezapomenutelných situací. Hlavní hrdina mi nějak zásadně nevadil, ale postupem času se z malého usmrkance stal hotový Rambo zkřížený s MacGyverem a to už mi moc přes „pysky“ nešlo. Jasně byla to svým způsobem hororová komedie, která byla občas vážně vtipná a v některých ohledech i celkem originální, ale nemám rád, když to tvůrci začnou až moc přehánět a logika dostala hlavně ve druhé půlce pořádně přes držku… Každopádně jsem se u toho ale nenudil, což přičítám režisérovi k dobru. Pár vychytávek se mu vážně povedlo, herecké duo Wendy Robie a Everett McGill odvedlo slušný kus práce – bavil jsem se hlavně jejich ujetostí a zvrhlostí. Atmosféra místy nebyla vůbec špatná, černý humor i některé hlášky taky dobré – takže ve finále to vidím na lepší průměr. Zázrak se nekonal, Craven ovšem natočil lepší kousky. Nicméně jsem to určitě neviděl dnes naposledy. 60% ()

MáŠa

Z mýho pohledu takovovej filmařskej úlet, ale tak chápu skoro každý film, který si pořádně nevyjasní, jestli chce být komedií nebo hororem, protože to ve výsledku působí spíš jako parodie. Mám se bát, bám se smát? Nešlo ani jedno. A ty lidi pod schody - na můj v kus až trošku moc velcí dementi... ;) ()

mm13

V prvom rade by som žánrové zaradenie "komédia" vymenil za "dobrodružný". Čítam, že sa poniektorí bavili, takže asi to ako komédia aj bolo myslené, mňa však najviac pohltilo dobrodružstvo hlavného hrdinu. Na Cravena šokujúco presvedčivé, tiež platí, že dieťaťu je jeho odvahu menší problém uveriť. Prežil som si s tým výrastkom každé ľaknutie aj finálny triumf. I keď až taký explozívny to byť zase nemusel. Stále však prevládajú veľmi pozitívne dojmy. ()

Morholt

Viděno snad po dvaceti letech, ale pořád má tahle trhlá hororová komedie něco do sebe. Jenže zatimco tehdá jsem se občas i bál a měl noční můry z Wendy Robie, tak dneska jsem se tomu mohl z plna hrdla zasmát a dokonale a beze strachu si to užít. 60 a 10 nostalfgckých. 70% ()

BoPo odpad!

Wes Craven natočil Hory mají oči (1977), Noční můra v Elm Street (1984), Vřískot (1996), ale aj totálne nudnú, nevtipnú, nestrašidelnú sračku Lidé pod schody. Obsadil manželský pár z Twin Peaks a nechal ich honiť malého černouška, a ja som len neveriacky krútil hlavou, prečo tento skvost dostal priestor v rámci Encyklopedie hororového filmu. Zasa po cca roku musím siahnuť na dno hodnotiacej škály a dať odpadový cejch. ()

corpsy

Wes Craven nenatočil nič prevratné, ani nič nejako veľmi strašidelné, len taký priemerný vývar, z ktorého sa síce najete, ale po hodine budete opäť hladný. ()

Ajinka126

Nejdřív jsem si říkala: "Fuj, co to je?". Ale když se odprosíte od faktu, že herci jsou nechutně namaskovaní a jde někomu o krk a začnete to brát jako "výsměch" hororům, tak se u toho můžete i dobře pobavit. Scéna se snědeným prstem mě zcela odrovnala. ()

sidzej

Na celom filme sa mi najviac pacil ten stary, velky, utulny domcek plny tajnych chodieb. V takom by som chcel byvat. Samozrejme bez uchylnej rodinky a jej hladnych podnajomnikov :D ()

Astaroth12

Som celkom prekvapený, ako ma film bavil. Wes Craven sa mi zas trafil do môjho vkusu. Je to uletene, sem-tam vtipne a šialená rodinka je fakt šialená. Keď tam začal pobehovať tatino v latexe, to bolo nielenže zaujímavé ale i dosť vtipne. Zato mamina sa s tým nesrala. Parádne uchylná dvojica v dome, ktorý skrýva nejedno temne tajomstvo. Je tu par rušivých elementov ako napríklad ten malý chlapec, ktorý vždy zázrakom prežil alebo to, že je tu veľa postav, ktoré tu vobec byt nemuseli. Potom je tu príbeh, ktorý tiež nie je dokonalý a dá sa na nom nájsť veľa chybičiek krásy, ale mna bavil, tak mne takto aj vyhovoval. Ďalším pozitívom je len sedemnásťročná A.J.Langer, ktorá bola nielen sympatická, ale aj jej výkon bol bravúrny  a verný. Ja som sa bavil a tak som aj nadmieru spokojný. Tentokrát Wes Craven nesklamal. Silné 4*. ()

fcreading

Ak chcete vidieť ako šialený otec striela s brokovnicou po chodbách domu, a pred ním uteká malý chlapec aby sa schoval pred nebezpečenstvom a zachránil si tak svoj život, vtom prípade neváhajte a tento film si pozrite. Ibaže zachrániť si svoju kožu pred masochistyckým pakom, bláznivou ženou, nepadnúť do rúk kanibalom a pritom všetkom ešte stihnúť utiecť pred psom, ktorý je dobre vycvičený a ktorý by vás svojim čuchom vypátral, kebyže ste aj samom dne pekla. Účel Cravena bol splnený, dočkali sme sa hororovej atmosféry, pár brutalít a nakoniec sme si mohli vychutnať krásny koniec, aký by ste len tak v inom filme nezažili 100 percent. ()

K.I.N.G.

Film o dětech ale ne zrovna pro ně. Trochu zbytečně natáhlý příběh o chlapci, který se za účelem krádeže dostane do domu rodiny psychopatů a nemůže z něj ven. Film je natočen velmi dobře a dokáže lehce upoutat pozornost a příjemně se sleduje, avšak je to zrovna ten typ, na který nebudu mít jenom tak chut' se podívat znova. Přesto všechno naprosto originální poutavá podívaná. 70% ()

Navždy mladý

Navždy mladý

29.09.2006

Hororový veterán Wes Craven očividně ještě nehodlá odejít do zaslouženého důchodu. Nejen že se opět postaví za kameru, ale bude i autorem scénáře, což by si už zasloužilo nějaký ten přípitek. Od dob… (viac)