Tí druhí

• Česko Ti druzí (viac)

Je konec druhé světové války a Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká v Jersey na manželův návrat z bojů. Děti trpí alergií na sluneční světlo - jejich rozlehlý dům je proto celý potemnělý a v jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího... Alejandro Amenábar, režisér španělsko - chilského původu, jehož celosvětově úspěšný snímek Otevři oči (Abre los ojos) s Penelope Cruzovou z roku 1997 se dočkal americké coververze pod názvem Vanilla Sky, dokončil snímek Ti druzí už v angličtině a v americko-francouzsko-španělské koprodukci. Film s Nicol Kidmanovou v hlavní roli se prvních osm týdnů udržel v první pětce US BOX OFFICE a jen v USA vydělal přes 96 miliónů dolarů. (oficiálny text distribútora)

Bassko

Ja neviem báť som sa nebál pri tomto filme vôbec, ale ten koniec ma dostal vážne, nebyť jeho nedal by som filmu ani takéto hodnotenie ()

TheMagion

Skvělý film disponující především úžasnou atmosférou, ze které mrazí v zádech. Vynikající výkon Nicole Kidman lze popsat snad jen anglickým slovem ''creepy''. Neočekávatelný zvrat, který zcela obrátí děj. A na závěr taková ''hlubší'' myšlenka, která proti sobě staví křesťanskou víru a nadpřirozené jevy. Pro mě jasná volba: 100% ()

kamilao

Ačkoli Nicole není má oblíbená herečka, musím uznat, že její herecký výkon se mi moc líbil. Rozhodně si tento snímek nenechte ujít. Je to napínavý snímek s trochou hororových scén. Proč chybí pátá hvězdička? Na snímek se podíváte zřejmě jen jednou. ()

katjaaa

Pro milovníka mysteriózních filmů a hororů jako jsem já, je to špičkový filmový zážitek a lahůdka. Mrazivá temná atmosféra je podtržená výbornou kamerou. Nicole Kidman boduje a filmem nás "provede" k překvapivému závěru. ()

romulus777

Budem trošku spomínať,lebo túto snímku som videl už dávnejšie,ale ani s odsupom času zo mňa jej atmosféra nevyprchala.Tak teda....Hodnú chíľu po skončení filmu som zostal nemo sedieť v kresle a zmohol sa na jediné Waaaaau.Celý film som si myslel,že poznám zápletku a nakoniec som dostal "pecku"medzi oči a normálne som sa aj bál,čo sa mi až tak často pri dnešných hororoch nestáva.Najprv som sa domnieval,že to bude ďalšia upirológia,ale houby.Potešilo ma,že som tam nezaregistroval žiadne dušičky mŕtych detičiek (v poslednej dobe tak obľúbený prostriedok na ľakanie ľudí)Nicole K. sa dokonale zžila s postavou a najmä vďaka nej sa Vám tento film na dlhý čas vryje do pamäti.Ak sa chcete tak naozajstne živočíšne báť,vrelo odporúčam.Niekedy s nostalgiou spomínam na čaro starších hororov :-((( ()

Otarie

Nejlepší role Nicole Kidman. Ta přísná, bigotní panička jí sedla jak prdel na hrnec. Dokonale napínavá atmosféra a dokonalá práce se světlem, nebo spíše s tmou. Viděno 5x se stejnými pocity jako poprvé a určitě ne naposledy! ()

JBpivosaj

Paráda, vzpomínám, že to je jeden z prvních filmů co jsem viděl v 5.1 zvuku, a už jen z toho jsem cítil jak se mi motají střeva! Celej film je napínavej jak guma od trenclí a nakonec Vám padne brada! A ano, přesně tak to má být. I když Nikču Kidmanů nemusím, tak tady se ten její tupej výraz v pohodě ztratí a vůbec mi tu nevadila. ()

Nezbednice

Horor, který všechny ostatní strčí do kapsy! Vynikající příběh, vynikající herecký výkon Nicole Kidman a hlavně naprosto geniální konec, kdy zjistíte, kdo jsou vlasně "Ti druzí"?! ()

Tea_

Tento film mě velice překvapil, trvalo dlouho, než sem se odvážila ho shlédnout, ale už od samého začátku dokázal vtáhnout do děje a závěr mě dostal na plné čáře. Jeden z mála hororů, který určitě stojí za to vidět. ()

ciapok

príjemne ukutý príbeh; pointa bola už prevzatá (krutý princíp časovej osi - kto skôr príde, skôr berie), ale to vôbec neprekáža; Nikole je rozkošná a tu musím opäť raz prelomiť jedno svoje tabu, že deti nemajú v thrilleroch/hororoch čo hľadať ako stavebné prvky deja, no tieto deťúrence boli podarené, vkusne zakomponované úlohy; jeden nie príliš podstatný fakt, český dabing je použiteľný ! Film si na mňa počkal 12 rokov od premiéry ale toto víno dozrelo a urobilo dobre ;) ()

Nadine28

Bohužel jsme pointu prokoukla velmi brzy a jen skvělý herecký výkon Nicole Kidman mě přesvědčil, abych film shlédla do konce. Očekávala jsme extra ponurý duchařský horor, ale tento se jen líně vlekl a místy až uspával. ()

lineker

Film jehož rozuzlení mně vyrazilo dech jako žádný jiné předtím a tuším že i dlouho poté. Mladý španěl buduje atmosféru jako ostřílený režisérský matador. Jsem samozřejmě rád za Nicol Kidman, ale v tomhle filmu jsou hlavním elementem děti a ty fungují vždy velmi dobře. Vše skvěle zapadá a graduje do finále, které (když vše zpětně zhodnotím) kdyby bylo jakékoliv jiné mohlo film totálně potopit. ()

margotka1911

Je zajimavé co dokáže osamocený dům s mlhou okolo a šest lidí,z nichž jedna je Nicole Kidman. Ta tady totiž opravdu vede,a to nepřekonatelně. Atmosféra je správně pochmurná a strašidelná. To že je skoro 2 hodiny dlouhý mi ani nepřišlo. Nevím jestli horor ale určitě je to jeden z nejlepších thrillerů jaké jsem viděla ()

Hextall

Zo začiatku som si povedal, že to bude len ďalšia tisíc a jeden krát otrepaná "ducharina" v starom dome, kde sa začnú diať podivuhodné veci. Navyše som si akosi nevedel predstaviť Nicole Kidman v hlavnej úlohe podobného žánru. Ukázalo sa však, že som sa mýlil. Veľmi kvalitná atmosféra spojená s rozuzlením, ktoré asi málokto čakal, radia tento film právom medzi špičky vo svojom žánri. ()

pekkanik

Ak si chcete tento film naozaj užiť, nesmiete dopredu poznať pointu. Ja som mal tú smolu, že mi ju kamarát prezradil a bolo po paráde. Po dlhšom čase som si to pozrel ešte raz a musím uznať, že je to veľmi dobre urobená filmárčina, ponurá a nepríjemná atmosféra spestrená zopár hororovými prvkami, Nicolka síce občas trochu prehráva, ale v tomto filme mi to nevadí. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Známý horor Ti druzí s Nicole Kidman se dočká remaku. Snímek španělského režiséra Alejandra Amenábara vyprávěl o matce a jejích dvou dětech na konci druhé světové války, kterak čekají, až se otec… (viac)

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (viac)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)