Tí druhí

• Česko Ti druzí (viac)

Je konec druhé světové války a Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká v Jersey na manželův návrat z bojů. Děti trpí alergií na sluneční světlo - jejich rozlehlý dům je proto celý potemnělý a v jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího... Alejandro Amenábar, režisér španělsko - chilského původu, jehož celosvětově úspěšný snímek Otevři oči (Abre los ojos) s Penelope Cruzovou z roku 1997 se dočkal americké coververze pod názvem Vanilla Sky, dokončil snímek Ti druzí už v angličtině a v americko-francouzsko-španělské koprodukci. Film s Nicol Kidmanovou v hlavní roli se prvních osm týdnů udržel v první pětce US BOX OFFICE a jen v USA vydělal přes 96 miliónů dolarů. (oficiálny text distribútora)

Shona

Znamenitě natočený film s hororovými prvky a velice umě vytvořenou tajemnou atmosférou. Herecký koncert krásné Nicole Kidman, ale i její ,,dcera" na svůj věk hraje neméně dobře. Závěr jsem si představoval různě, ale určitě ne tak, jak to nakonec dopadlo. Výborná a pro mě poměrně překvapivá pointa. ()

Blaogranas

Ups, ono se to celé odehrává v trochu jiné rovině než by člověk čekal. Čtu zde přirovnání k Šestému smyslu, no námětem určitě jo, ale Šestý smysl je určitě kvalitnějším filmem. U Los Otros, jak zde zmínil gouryella je patrné skutečně pomalejší tempo, které navozuje střední pasáž do dost horizontální roviny a až závěrečná desetiminutovka vše opět rozjede. Za zmínku však jistě stojí výkon Nicole Kidman i obou dětských představitelů. ()

foundation

Lahodkova zalezitost pre skutocnych fajnsmekrov. Nicole Kidnman bezchybna ale spickovy vykon podala ja Fionnula Flanagan ktora sa dokazala cely film pohybovat na ostrej hrane a divaka nechavala na pochybat az do konca. Dusna atmosfera ktora je budovana pomaly ale velmi ucinne aby na zaver odhalila pointu ktora patri asi medzi najlepsie v zanri. The Others su pre mna mysterioznym thrillerom s prvkami horrou ktory bude sa bude prekonavat len velmi tazko. Amenabar si postavil latku tak vysoko ze sa obavam ze prekonat ju uz nema sancu. Ale keby sa jej priblizil aspon z dvoch tretin rozhodne by sa nemal za co hanbit a my by sme mali postarane o dalsi skvely zazitok. ()

TylerGage

Celý film už od začítku byl poutaví,strašidelný,napínavý až místy fakt sem se fakt moc bál až mi stáli všechny chlupy na těle.. Skvěle podané herecké výkony a dobrý konec.. ()

Dillon

Opravdu velmi povedený duchařský thriller, od kterého jsem zpočátku vůbec nic nečekal a který mne mile překvapil. Ono se ani není co divit, když se režie ujmul Amenábar pyšnící se tolika kvalitními triumfy. ()

Skleni

Jednoznačne najlepší film od Alejandra. námet trochu otrepaný, ale komu to vadí. Nakoniec aj tak všetci len žasnete ako to že......???!!! A to je hlavné. Všetko do seba zapadá a na konci si nepoviete, že to bol zabitý čas. A to je hlavné. Dokonca aj Nicole sa dala zhliadnuť. 87% ()

ceBBek

Nemůžu jinak. Skvělá duchařina, která mě dokázala párkrát dost vylekat. K tomu přičítám napínavý děj, skvělou Nicole a strhující závěr. ()

desolator6

Najlepšie vyzobrazená temnota vo filme. Film si ide pekne pomaličky po svojej dejovej línii, a občas prihodí nejaký ten tvrdý strach. V celku to je potom stále neistota z neistoty (už vrvím dobré drísty), ale je škoda že pri konci ubere z tempa strachu a prída na záverečnom rozuzlení. Opadlo za mňa to čaru strachu, čo ma trochu sklamalo. ()

Haide

Whau! Ježíši Kriste! No... Jak jen mi tenhle film mohl ležet doma několik týdnů, aniž bych se na něj podívala?! Obrovská chyba z mé strany, takže jsem si to musela vynahradit tak, že jsem ho zhltla během týdne asi třikrát. Ta úžasná atmosféra, skvělé výkony dětských herců a ještě lepší Nicole Kidman - ještě nikdy mi "šílenec" nebyl sympatičtější. Přesně jak napsal golfista, nabízí se přirovnání k Šestému smyslu, ale zásadní rozdíl je v tom, že Šestý smysl má svůj efekt pouze při prvním shlédnutí, a poté už to nikdy není tak úplně ono, když víte pointu. The Others mají sice také "šokující konec", ale to zdaleka není vše, a proto není problém vidět film znovu a znovu, přičemž máte neustále ten stejně zvláštní pocit, jako když jste tento skvost žánru viděli poprvé. Pět hvězd si zaslouží naprosto bez zaváhání! ()

Viky.05

Fascinujici, pomaly děj, kde napěti se udržuje takřka od prvni do posledni chvile. Žadne specialni efekty, jen skvěla Nicole a spousta momentu, kdy tuhne krev v žilach a člověk se těši, kdy s nim zase škubne. ()

AxelWers

Rozmýšľate často nad tým či existujú duchovia? Stojíte si pevne za názorom, že nič nadprirodzené neexistuje a všetko sú to len dohady alebo vidiny? Nicole Kidman v hlavnej úlohe matky dvoch detí vás prinúti aby ste sa nad týmto zamysleli a možno pripustíte názor, že predsa len všetko môže byť "trochu" inak. ()

Koprska

Neskutečně emotivní horor se zajímavou zápletkou. Žádné extra efekty, žádné řvaní a cákání krve všude okolo jako známe z dnešních ,,přehnaných" hororových scén. Jednoznačně za 5*! ()

Kingjiri

Dle hodnocení jsem očekával víc napětí a lekaček, protože jsem se pořádně bál jenom jednou. I když to má něco málo přes hodinu a půl, občas jsem se přistih, že se nudim a to hlavně v první polovině. Druhá polovina byla o poznání zábavnější, nicméně do lehčího nadprůměru tenhle horůrek tahá předevšim dobrá atmosféra a pěkně vypointovanej závěr. No, ale už jsem viděl i lepší duchařiny. Škoda, že nebylo svižnější aspoň tempo vyprávění, mohlo hned být o něco lepší hodnocení z mojí strany. Na jedno zkouknutí vcelku fajn, tři silnější hvězdy. ()

Carthorias

Jakmile jsem odhalil první twist (asi po 2 minutách) a 2. twist (asi po půl hodině), šla veškerá atmosféra do kopru. Průměrný snímek s nesympatickou Nicol Kidman, o deset koňských délek zaostávající za Abre los ojos ()

Chuckysimo

Tak tohle je snad první horor, který mě zaujal svou originalitou. Nesnaží se imitovat strach "lekavýma scénama", ale naopak si snaží získat divákovu přízeň napínavou atmosférou a pochmurným prostředím. Ztvárnění matky Nicole bylo velmi uvěřitelné. ()

goni

Vynikajuci film s perfektnou atmosferou a schopnostou drzat cloveka cely cas v napati. No a pointa, ktora pride v zavere pridava filmu piatu hviezdicku [5/2013]. ()

wejaxinka

Dovolím si povedať - Jeden z najlepších hororov aké som videla. Tí druhí nás zaviera do jedného domu, do spleti tohto psychologického temna, do veľkého domu kde sa svieti len sviečkami. Dej sa stupňuje priam cititeľne po každej stránke až k nevydržaniu. Vyvrcholenie a záver príbehu zamrazil viac ako som očakávala. Nicole Kidman v hlavnej úlohe, sa mení z racionálnej zodpovednej mami, podlieha zvláštnemu vývinu postavy, čím v nej strácame jediné istoty deja. Tento horor rozhodne nepatrí medzi klasické krvavé horory, a postupy. Amosféra tohto filmu, hmla ktorá už mesiace pretrváva a každodenná depresívna rutina v nás umocňujú už bez tak pocity tiesne. Rozhodne stojí za pozretie. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Známý horor Ti druzí s Nicole Kidman se dočká remaku. Snímek španělského režiséra Alejandra Amenábara vyprávěl o matce a jejích dvou dětech na konci druhé světové války, kterak čekají, až se otec… (viac)

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (viac)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)