Tí druhí

• Česko Ti druzí (viac)

Je konec druhé světové války a Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká v Jersey na manželův návrat z bojů. Děti trpí alergií na sluneční světlo - jejich rozlehlý dům je proto celý potemnělý a v jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího... Alejandro Amenábar, režisér španělsko - chilského původu, jehož celosvětově úspěšný snímek Otevři oči (Abre los ojos) s Penelope Cruzovou z roku 1997 se dočkal americké coververze pod názvem Vanilla Sky, dokončil snímek Ti druzí už v angličtině a v americko-francouzsko-španělské koprodukci. Film s Nicol Kidmanovou v hlavní roli se prvních osm týdnů udržel v první pětce US BOX OFFICE a jen v USA vydělal přes 96 miliónů dolarů. (oficiálny text distribútora)

WolfR

Neskutečně atmosférická a tíživá duchařina. Úřáduje zde hlavně Alejandro Amenábar a jeho skvělá režie a perfektní vedení herců, zejména těch dětských. Jenom ten závěrečný twist nebyl až tak odzbrojující, 4 hvězdy. ()

A.Fish

Přes 80%? Nechápu proč. Žádný napětí, atmosféra nijaká, lekačky možná dvě a ani jedna nefunguje. Stopáž vzhledem k nudě je naprosto vražedná. Dejme tomu, že pointa je téměř dokonalá, ale když se člověk více zamyslí tak nedává zas takový smysl. Spoustu lidí tu chválí výkon Nicole, k tomu můžu říct jenom jedno - Zahrát afektovanou píču zvládne kdejaká herečka z béčkových hororů... ()

Flyer

Jak si tak pročítám komentáře, tak spousta diváků si stěžuje na pomalé tempo. Za sebe říkám, že prvních několik minut je v trošku pomalejším rytmu, postupně ale děj solidně graduje až vyvrcholí v pointu, která obrátí celý snímek úplně naruby. Jinak oceňuji fakt, že zde nejsou žádné efekty, a přitom o báječnou hororovou atmosféru není nouze. Zásluhu na tom má příběh, který mi, ve spojení s prvotřídní režií a výkonem Nicole Kidman, dokonale pocuchal nervy. ()

Sabrewulf

Za co tolik procent? Za okopírovanou pointu z jiného hororu? ///SPOILER/// Navíc ty pointy, které nečekáme a překvapí nás, se rozdělují do dvou kategorií: 1.)- opravdu překvapivá pointa, která po přehrání si celého filmu v hlavě (nebo při opětovném shlédnutí) skutečně logicky zapadá. 2.)- překvapení diváka jen na úkor nelogičnosti a oblbování po celou dobu filmu. V tomhle případě jde o oblbování hned v prvních minutách. Nové služebnictvo zaklepe na dveře a když Grace otevře, spustí: "dobrý den, my jsme ti noví sluhové a chtěli by jsme vám říct, že vy i my jsme mrtví, ale my vám to neřekneme, protože by pak ten film nemusel ani existovat." ()

otík

Velmi slušný horor založený hlavně na atmosféře a ne na laciných krvavých scénách. Některé jsou obzvlášť vypečené, jiné spíše slabší. Ale už pro atmosféru a výtečnou Nicole Kidman hodně nadprůměrných 70 %. ()

stOKYi

opäť sa raz potvrdil môj neazájujem o tento filmový žáner " živých a mrtvych". Stále u mňa zostáva numero uno a zároveň aj jediný film ktorý ma zaujal čo sa týka tochto typu filmu "osvietenie" od Stanleyho Kubricka. Samo o sebe sa nedá vyčítať nič. Nicole Kidman to zahrala skvele, hudba bola tiež dobrá, kamera tiež, ale bohužial v konečnom dôsledku to u mňa nezanechalo žiadny dojem, žiadny pocit.. Ani raz som nebol napätý čo sa od tohto typu filmu očakáva asi najviac a tešil som sa na koniec filmu aby som si už mohol ísť konečne ľahnúť. ()

3n3my

Mrazivá atmosféra, pochmúrnosť a Nicole Kidman - to mi asi najviac utkvelo v pamäti. Viac ako prekvapivý záver, ktorý vyvoláva otázky, či všetky diely skladačky zapadli do seba. Veľmi neriešim, Amenábar opantal inak a určite sa na jeho tvorbu odteraz už pozriem dôkladnejšie. ()

vesper001

Jmenuji se Vesper a jsem vysněný divák každého tvůrce duchařských thrillerů a horrorů s detektivní zápletkou. Je na mě totiž absolutní spolehnutí, že nikdy – ani náznakem – neodhadnu pointu. Ti druzí mě odbourali skoro stejně jako Šestý smysl. ()

HorrFi

Opravdu skvělej horor se skvělou atmosférou a napínavým dějem, kde exceluje Nicole Kidman která jinak nepatří k mým oblíbenkyním a určitě se vejde do TOP 10 hororů co jsem kdy viděl (zatím). Doporučuju všem ! ()

Nivenx

Velice působivá duchařina, jako Šestý smysl, který je podle mého povedenější. Ale to neznamená, že tento film je špatný. Funguje velice dobře. 75% ()

andrii

Duchařská story s překvapivým, post mortem, odhalením. Zbloudilé duše hledají klíč k tajemství minulosti starodávného sídla, které je zahaleno mlhavým hávem a jehož komnaty se choulí v oparu mystična. Šepoty potemnělých koutů, mrazivost v zátylcích, rychlé bušení srdce. Tepající plíživá atmosféra přímo vybízí k hororovému pohlazení, postupné dávkování lekavých momentů, tlukot potemnělosti prozářený (ta)jemným světlem lamp, scary tíže číhající na každém kroku. Za zdmi starobylé usedlosti žije cosi nepoznaného, neidentifikovatelného, což probouzí pocit strachu, eskalaci tajuplných šumů a existenci nezvaných přízraků. Poetika gotického hororu prostupuje celým domem, celým příběhem. Mějte oči otevřené, zapeklitá tajenka čeká na finální rozluštění. Záhadní cizinci z říše (ne)mrtvých obývají "svůj dům, svůj hrad" ve spiritistické nirvaně. ()

Aargh

Výborná Nicole Kidman a pěkné zpracování. Ale jinak jen nudná neoriginální duchařina. Tmavé kouty a vrzající dveře už na mě nějak nezabírají... "Překvapivou" pointu jsem uhodnul asi čtvrt hodiny předem. ()

Decker

Klasicky model stareho vrzajiciho domu zde funguje na jednicku s hvezdickou. Atmosfera gradujici temer k inkfarktu a v zaveru komu nebeha husi kuze po zadech je z betonu. Naprosto vynikajici horor s vybornym citem pro moment strachu a postupnou hutnou gradaci. Nicole Kidman je coby prisna matka naprosto bez vytek. ()

filmmovier

Dost šokující horor s ještě více šokujícím odhalením. Jeden z mých nejoblíbenějších hororů, který mě dostal děsivou atmosférou, zápletkou i skvělými hereckými výkony. Takové napětí jako tady, jsem ještě nikde nezažil. Jen u Kruhu. Tyhlety horory miliju. Žádná krev, jen pořádné napětí a mrazení. Příběh sice není moc originiální, ale to, jakou kvalitní podívanou z něj udělal Amenábar, to se jen tak nevidí. MRAZENÍ V ZÁDECH UDRŽUJE OD ZAČÁTKU DO KONCE. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Známý horor Ti druzí s Nicole Kidman se dočká remaku. Snímek španělského režiséra Alejandra Amenábara vyprávěl o matce a jejích dvou dětech na konci druhé světové války, kterak čekají, až se otec… (viac)

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (viac)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)