Pruhovaní kamarádi

Česko, 1998, 10x7 min

Kamera:

Ladislav Moulis

Petr Haničinec (rozprávač)

Na Sluneční pasece se narodila divoká prasátka. Odvážný Bivoj a drobná Beruška se poprvé vydávají na výlet a poznávají život a les kolem sebe. Poznají třetího pruhovaného kamaráda jezevce Jozívka. Dva malí divočáci Bivoj s Beruškou pomohou Jozívkovi dostat se z pasti, do které se dostal díky své zvědavosti. (oficiálny text distribútora)

Zagros

Po medvídcích jsme se mrkli i na další ze série Chaloupkových hraných večerníčků. Tentokrát jsme se několik dnů toulali s Pruhovanými kamarády. Líbili se nám dokonce více než medvědi. Možná, že divoké prase pro někoho lákavé není, ale kamarádi byli také roztomilí a především akčnější a zábavnější. K dobru bych přidal hlas vypravěče - pana Haničince. Díky němu dostaly příběhy pohádkovější atmosféru. ()

DaViD´82

Dvě selátka poznávají les a život vůbec. Z Chaloupkových večerníčků je tento, spolu s příběhy o medvíďatech, jediný snesitelný. Především díky tomu, že přišel jako první. Dokonce i ony poučné vsuvky zde docela ujdou. ()

Skejpr

Pokus o napodobení tuláčka, nicméně prasátka jsou dostatečně roztomilá a Chaloupek "obyčejné" výjevy z lesa prostě umí.. ()

Zmiu

Prasátka jsou skvělá, plus úžasné záběry na další zvířata. Oceňuji také poučnost, názvy rostlin a zvířat. Chybí mi možná více informací o prasatech, když už to o nich je, tak by se z toho člověk mohl víc poučit. Samozřejmě formou, aby to vzaly i děti. ()

ostravak30

Stejně kvalitní jako medvědi, kteří asi patřili k tomu nejlepšímu, co Václav Chaloupek dělal, to nebylo. Medvědi byli přeci jen více hraví a roztomilejší. Prasátka se spíš válejí v bahně a neustále se nacpávají kořínky, což děti jako takové nezaujme víc. Ale pořád je to hraný Večerníček a těch moc není. V nepřeberném množství animáků je to pořád zpestření. ()

m.xFuck

Čuníci a jezevec jsou v pohodě. Vizuál má pan Chaloupek jako vždy zvládlý skvěle. Co bohužel totálně selhává je klávesovo/syntezátorová hudba, která je už po půl minutě naprosto nesnesitelná. Druhá věc je pan Haničinec. Nemám proti němu vůbec nic a vážím si ho jako opravdu dobrého herce, ale jeho hlas mi začal být protivný, aniž bych věděl proč, už po druhém díle. Za mě tedy průměr. ()