Saw: Hra o prežitie

• Slovensko Hra o prežitie (viac)

Geniální vrah, bizarní smrti, dějové zvraty, falešné stopy. Pokud jste ujížděli na filmu Davida Finchera Se7en (Sedm), pak budete chtít skládat i tuhle SKLÁDAČKU. Ale pěkně od začátku: Probudíte se v neznámé místnosti. Nic si nepamatujete, nic nevidíte, protože je všude tma. Cvak, rozsvítí se světla. Ležíte na špinavé podlaze ve staré vysloužilé umývárně. Proti vám stojí chlap, který také nevypadá nejlíp, a mezi vámi leží mrtvola v kaluži krve. Chcete k ní, ale nejde to. Jste za kotník připoután k trubce u zdi. Ještě to nevíte, ale čeká vás nejhorší noc ve vašem životě. Nejhorší, nebo poslední - a nejspíš oboje najednou. Dostal jste se do spárů vraha, který terorizuje vaše město, vraha, kterému říkají Jigsaw, vraha, který proslul bizarními způsoby likvidace svých obětí... (oficiálny text distribútora)

moviefan4

Aj keď som Saw videl už sto krát stále ho milujem. Genialna atmosféra a geniálne vyvrcholenie. Pre mňa najlepší psychologický horor ever! ()

K1NGSLAYER

Nejlepší hororová série, jaká kdy vznikla. Rozhodně nic pro slabší povahy, zato pro milovníky překvapivých scén a zvratů jak dělané. Tomuto psychothrilleru snad nejde nic vytknout. Najde se jedna věc, která mě vždy trošičku nudí a to jsou počáteční scény, které se ale během pár minut promění v něco, co mě vtáhne do děje. Navždy zapamatovatelná hudba a myšlenka Johna Kramera musí donutit diváka si Saw oblíbit všechny, kterým nevadí pár kapek krve. Nápad celého skládačkového vraha a jeho her je jedna z nejlepších věcí, která kdy v režisérském světě vznikla. Originalita je to, co zpopulárnilo tento film. ()

blondboss

Toto je jeden z najlegendárnejších a najkultovejších krvákov, aké som kedy videl. Už keď som to prvýkrát videl pred vyše 15 rokmi, hneď som vedel, že toto bude horor roka. Aj keď skôr to bol taký krvavý masaker ako pravý psychologický horor, ale tá úzkosť a pocit nepokoja sa niesol celým filmom. Zopár brutálnych scén a záverečný výjav tomu pridali len na vážnosti. James Wan týmto v podstate odštartoval svoju bohatú kariéru a už vtedy dokázal, čo od neho môžeme v budúcnosti očakávať. Very good job. 90 % ()

Nikolas__

A jen ve zkratce, Saw je po právu legendární thriller, který vás má potenciál vyděsit bohužel snad jen jednou scénou. Každopádně až na pár výtek dokonalost. PS: závěrečný twist je scéna kterou už asi nikdy neuvidíme. Tu jsem viděl už asi 1000x Žebříček všech dílů od nejlepší po nejhorší: 01, 03, 06, 02, 07, 04, 05, 08, X, 09, ()

J.Mayen

Ale jo, ve svý době velmi originální dá se říct jedinečný a svým nápadem dokázala zaujmout širokou škálu publika. Bohužel ostatní díly už byly jen jakoby přes kopírák, kde se jen zdokonalovaly a zlepšovaly nástrahy a pastí. Scénář byl ovšem téměř totožný. Nerad bych se nékdy dočkal remaku. ()

wowylgu313

Dneska už "klasika" pamatuji si den kdy na svět přišel první díl Saw :) kdy začala ta vlastně nekonečna hra. Kdy se znělka doprovázející sérii, dostala do našich hlav. Budu se tu snažit ohodnotit všechny díly. Tak jak jsem to opravdu reálně cítil. Nečekejte žádné veliké rozbory. Mám rád tenhle násilnický, krvavý potok krve, který nakonec posléze dostal i zajímavý styl zápletky, propojený do dalších a dalších dílů. Tak že z toho nakonec vzniknul 10 hodinový film. Protože pokud začnete, nemůžete prostě přestat. Předem píšu že samostatně by tento film dostal víc ale máme jich tu víc. Tento z celé série , krásných 80% :) ()

Arigato

„I want to play a game.“ Dokonalá atmosféra s parádní hudbou, skvěle odvedená režie a velice zajímavý námět. Ať je Jigsaw jakýkoliv, nepřestává nás fascinovat. Na můj vkus je film až moc často ředěn flashbacky, ve finále ale nabízí jeden z nejpřekvapivějších konců. ()

Dzoumen

Skvělý starší horor, na takový úrovni se nový horory málokdy najdou. Zápletka byla šokující a strhující, absolutně jsem nevěděl kdo by to mohl být, ale mohl jsem jen předčasně tipovat. Závěr byl skvělý. ()

Sebule

Viděno několikrát a stejně mě to pokaždé uchvátí. Výborný scénář, který je plný zvratů, člověka to neustále nutí přemýšlet. K tomu brutalita, odporné a špinavé prostředí a to všechno za 1 a něco milionů dolarů. Závěr je naprosto skvělý, ikonická hudba a rozuzlení. Tohle je za mě nejlepší Wan a jeden z mých TOP filmů. Hodnocení: 10/10 ()

Goodlooker

Báječný horor, který není odbytý pouze řadou skvěle namaskovaných nestvůr, ale výborně propracovaným dějem. Horor, u kterého musí divák dokonce i reálně přemýšlet je něco tak jiného a hlavně příjemného. Původní myšlenka filmu je naprosto dokonalá a originální. Po závěrečném rozuzlení zůstane spousta otazníků, které vyluštíte znovuskouknutím filmu a omrkáváním všech dostupných detailů... Všímejte si kam kamera zabírá v daný okamžik... Naprostá špička mezi horory: 95% ()

esmoke

Zacatek vypada hodne dobre, ale jak reziser nastoupi s videokilovou kamerou a strihem, tak hurna atmosfera se pred ocima rozpada. A ten konec nakonec uplne vsechno pohrbi. Tvurci se tolik snazili o prekvapivy konec az se nakonec poradne zapletli. ()

old salt

Vocaď pocaď... Tolik samoúčelných kombinací jsem už dlouho neviděl. A nic nemůže "zachránit" spousta krve a násilných sekvencí...Brr...Chvílemi jsem si říkal, jaký to má smysl, točit tímto způsobem... A to se mi hodně líbilo Kevinových 7, podotýkám... Ale to bylo skutečně jiné kafe. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Studio Lionsgate na nic nečekalo. Desáté Saw se sotva ohřálo v kinech a už na sociálních sítích vyskakuje informace o tom, že jedenáctý přírůstek do této série dorazí již příští rok, a to konkrétně… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019

Reboot hororové série Saw nabírá obsazení. Snímek zatím pojmenovaný jako Saw IX tlačí kupředu herec a komik Chris Rock (Trestná lavice, Machři 2), který v novém snímku ztvární hlavní roli detektiva… (viac)

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)