Saw: Hra o prežitie

• Slovensko Hra o prežitie (viac)

Geniální vrah, bizarní smrti, dějové zvraty, falešné stopy. Pokud jste ujížděli na filmu Davida Finchera Se7en (Sedm), pak budete chtít skládat i tuhle SKLÁDAČKU. Ale pěkně od začátku: Probudíte se v neznámé místnosti. Nic si nepamatujete, nic nevidíte, protože je všude tma. Cvak, rozsvítí se světla. Ležíte na špinavé podlaze ve staré vysloužilé umývárně. Proti vám stojí chlap, který také nevypadá nejlíp, a mezi vámi leží mrtvola v kaluži krve. Chcete k ní, ale nejde to. Jste za kotník připoután k trubce u zdi. Ještě to nevíte, ale čeká vás nejhorší noc ve vašem životě. Nejhorší, nebo poslední - a nejspíš oboje najednou. Dostal jste se do spárů vraha, který terorizuje vaše město, vraha, kterému říkají Jigsaw, vraha, který proslul bizarními způsoby likvidace svých obětí... (oficiálny text distribútora)

Petula009

Jsem hororový antifanoušek a i přesto dávám 5 hvězdiček.Proč?Protože tenhle film mě vyděsil tak dobře, že si je prostě zaslouží. ()

Jonatána

Nemám ráda horory. Proto jsem na tohle odmítla jít do kina s tím, že to bude podobná krávovina (fanouškům Fredieho Krugera se omlouvám :-)) jako Noční můra v Elm Street. Dneska mě potomek přesvědčil, ať se podíváme, prý je to spíše výborný thriller, i když poněkud krvavý. Přesvědčil mě a nejen, že nelituju, ale dokonce tleskám. Dost dobrý temný film a skvělý konec. Jen škoda, že ty další díly prý už za moc nestojí. ()

Luckyman

Zobudíte sa v 1 miestnosti a neviete ako ste sa tam dostali. Oproti vám je ďalší chlap, ktorý sa tam ocitol rovnako ako vy. Nič netušíte, ale po vypočutí svojich pások hra môže začať. Žiť alebo umrieť? ()

Kroup4

Nejlepší díl série.A to jsem viděl pět dílů.Dál už nemám sílu.Saw jedna je prostě paráda.Dodnes si pamatuju když jsem to viděl poprvé jak jsem byl v šoku,že jsem viděl konečně pořádnej Thriller/Horor po dlouhé době. ()

FireTight odpad!

Odpad z principu, protože už jenom samotná představa sledovat bandu lidí, jak umírají v nějakých pastech, které nastražil nějaký šílenec se mi hnusí. A to tak, že velmi. Někdo sice může namítnout, že jsem sračka nebo že jsem Saw neviděl nebo že nechápu, co tím chtěl autor říci, ale je to můj názor. Odmítám podobné filmy sledovat a doufám, že jej další filmaři nebudou následovat. ()

sarfian

Geniálny film v podaní Jamesa Wana. Neuveritelný a vcelku jednoduchý dej za málo peňazí. Ale za to kvalitne prefíkaný, no a ten koniec ... sánka dole. VIDENÉ 3x a stále to môžem aj ked som už na konci neni z toho taký vypúlený ako prvý krát. ()

bono22vox

Hodnotim pouze tento film, na dalsi dily nemam zaludek, ale ne proto, ze bych nesnesl filmove nasily, to ne. Ale nesnesu nasily na fimech... a tady se vsechny ostatni dily znasilnily az moc. Ale tento prvni dil dela z tohoto zanru skvost. To co pred nekolika lety nacala Kostka tento film dohnal do dokonalosti, bohuzel prisla touha vytahnout z hloupych divaku penize a tak se tocilo a tocilo a vznikalo to co vznikalo. Ale diky za tento prvni film. ()

krizi

Vynikající nápad, super zpracování a ke konci už mě žádný superlativ nenapadá, protože ten byl prostě boží :-) ()

LucyD

Myslela jsem, že když je to jednička, tak že to bude lepší, ale podle mě je to porovnatelné s dvojkou. Moc se mi nelíbily ty zbraně, celý dojem filmu mi to trochu kazilo. Jinak to ovšem byla zase skvělá práce. / s odstupem času, po shlédnutí všech děl jsem pochopila, že jednička si rozhodně zaslouží 5hvězdiček ... ()

danny_21

Naprosto originální se šokojícím zakončením, které opravdu vyrazilo dech, tohle mělo koule. Za malé peníze a na malém prostoru hodně velká muzika. Tohle se mi líbílo, další pokračování už jen někdy úspěšně někdy méně vykrádají atmosféru a předhání se ve vymýšlení co největšího šoku. První pila měla zoubky ostré jako břitva - 85 %. ()

SeventySeve

Jediný díl série, který jsem ochoten vzít na milost. Ještě to tolik nebylo postavené na nechutnostech. Fajn bylo, že zavření týpci spolu prakticky furt komunikovali a neztráceli lidskost, nenechávali si vše pro sebe a k závěrečnému šílenství došlo fakt až když jeden ztratil nervy. Za mě 4*. ()

Pavel82

V tomhle filmu došlo ke spojení několika mých oblíbených atributů: Klaustrofobie, brutalita, záhadnost, originalita, napětí a anoooo...Je tu i ten konec! Herecké obsazení je, jak už to tak u hororů bývá, průměrné. Kvalitnější herci mohli určitě dostat tenhle snímek ještě o několik příček výš. Další pokračování, stejně jako například u Matrixu, pověstí a genialitou jedniček dosti otřásly...Takové necitlivé znásilnění si prostě tyhle skvosty nezaslouží!!!! Šťavnatý citrón se ale přece musí vymačkat do poslední kapky, že? V případě Saw nám bohužel dali sežrat i kůru... ()

Wann

Originální, brutální, násilný a inteligentní film. Wan je machr ve svym oboru a filmem Saw to začalo. Ten Asiat má fakt talent, protože tak dobře natočit film nedokáže jen tak někdo. Přestože následující díly nesahaj prvnímu ani po kotníky, bez těch dalších 6 dílů by to nebylo ono. Vždycky se vyjasní nějaká věc a hned na to se objeví nějaký otazník. Leigh Whannell mě překvapil nejen jako scénárista ale taky jako herec. Kultovní krimi-horor, který nikdy nebude zapomenut a taky film, který proslavil geniálního režiséra JAMESE WANA! ()

Rawar

...hodně povedený začátek slavné série, ostatním dílům se už nikdy nepodaří překonat tento první díl. Ujeté a šílené "hry", parádní tempo, naprosto geniální, hlavní hudební motiv, jeden z nejvíce šokujících konců jaké jsem v thrilleru kdy viděl. Hra skončila ()

Fido

Nevidím asi to, co vidí většina ostatních. Nápaditost možná dobrá (za ni ta *), ale logika silně pokulhávající, (spoiler) např. osm hodin ležící, nedýchající ani nehýbající živý muž? A po téhle "mrtvolnosti" schopný akce? A spousta dalších. Zbytečný, nic neříkající film bez myšlenky, jehož tvůrci patří na psychiatrii. A jeden z mála filmů, po jehož zhlédnutí se mi chtělo zvracet. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Studio Lionsgate na nic nečekalo. Desáté Saw se sotva ohřálo v kinech a už na sociálních sítích vyskakuje informace o tom, že jedenáctý přírůstek do této série dorazí již příští rok, a to konkrétně… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019

Reboot hororové série Saw nabírá obsazení. Snímek zatím pojmenovaný jako Saw IX tlačí kupředu herec a komik Chris Rock (Trestná lavice, Machři 2), který v novém snímku ztvární hlavní roli detektiva… (viac)

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)