Ve dne má Popelka tváře umouněné od sazí, ale v noci se mění v pohádkově krásnou princeznu v plesových šatech z kouzelných oříšků. Krásný princ se do Popelky zamiluje, ale zbyde mu v rukou jen ztracený střevíček... Jak to ve správné pohádce bývá, všechno dobře dopadne. Poslední Popelčin oříšek totiž skrývá šaty svatební... (Bontonfilm)

Dinsberg

Jen o něco málo starší česká verze Popelky vešla do historie jako muzikál s velmi chytlavými melodiemi a neméně zajímavým zpěvem Jana Třísky. Herecky samozřejmě nejvíce vyniká Ladislav Pešek, jehož král budí lidský respekt i potměšilost. ()

MartinTerran

Docela odlišné zpracování než je u Tří oříšků, kterou zná většina populace. Rozhodně je tahle verze smutnější a vážnější, což se mi velice líbilo. Je také víc muzikálovější i když melodie jsou celkem 4 a opakují se, ale písničky jsou to pěkné. Trochu zamrzí černobílé zpracování, protože tolik nevynikne krása jednotlivých šatů, ale co se dá dělat je to dost stará pohádka. Hodnocení: 85/100. ()

tavvva

Tříska nezpívá, ale nevkusně vyje a Popelka působí jako hloupá, naivní blbka. Jelikož však film staví fyzickou krásu do popředí před ostatními hodnotami, tak je asi navíc chybou, že s buclatými tvářičkami připomíná Popelka spíše fenku buldočka a chybí jí na svou roli potřebný půvab. Několik komparzistek by se s ní mohlo klidně prohodit a dopadlo by to lépe. Film je taky strašně nudný a jsou v něm nelogické kraviny, ale když od toho ze všech sil odhlédnu, tak se zbytek dá za jednu hvězdu dokoukat. ()

ostravak30

V Česku, respektive Československu vznikly dvě slavné Popelky. Tahle a Tři oříšky pro Popelku. A přestože první je fenomén, který podporuje hudba Karla Gotta, Libuše Šafránková nebo Pavel Trávníček či snad Vladimír Menšík, mě se líbí více tato. Tři oříšky drží jistě několik - výše zmíněných es v rukávě. Přesto tahle Popelka má větší kouzlo. Holoubci mluví, zpívají a vůbec hudba je právě tím rozdílovým faktorem. Kdepak ty ptáčku hnízdo máš je sice veliký hit, ale jediný. Jistě, tento film je černobílý, Tři oříšky barevný. Ale přeci jen je těch pohádkovějších písní víc zde a povedenějších. Musíme brát v potaz, že pohádky se točí pro děti a Tři oříšky se pohybují na hranici pohádky a romantického filmu. Tahle verze je více pohádkovější. Možná i proto, že v něm nehrají Němci, krále hraje sympatický L. Pešek a děj briskně a vesele shrnuje vypravěč zpěvák Jan Tříska. I Ilja Prachař jako otec Popelky je mi sympatičtější. Zkrátka, mám-li si vybrat sympatičtější Popelku jako zpracování, pak vítězí tohle, ač hodnocení jsem ponechal stejné, každá má něco do sebe. ()

JosefTomas

Měl jsem to někde na kazatě, ale bohužel mi v hlavě uvíznul nejvíc Tříska a jeho "Popelka je jííínááá", což trochu mrzí, když má tahle pohádka asi nejdospělejšího prince v podání Jiřího Štedroně a obyčejnost ve tváři Evy Hruškové jako Popelky. ()

Předseda

Je to příliš utahané. Kromě vandrákových písní jsou všechny ostatní zbytečné. Plesový stereotyp byl ve slavnější adaptaci naštěstí nahrazen honičkou a lovem. ()

Danulinda

Příjemná pohádka, která sice oproti známější variantě postrádá akci, avšak má zase jiné kouzlo. Pokud by autor snížil počet skladeb a děj nebyl neustále rozkouskováván, hodnotil bych výše. Pan Tříska jako vypravěč zpěvák je dobrým doplňkem a oceňuji, že opravdu na kytaru hrát uměl. ()

infernet

Tuhle verzi Popelky mám mnohem radši, než tu s Libuší Šafránkovou. Příjde mi, že tohle zpracování si na nic nehraje a proto je "stravitelnější". Mezihry s Janem Třískou mám taky rád, hlavně pro ten hudební motiv. Prostě se na to dá dost dobře koukat. ()

martins

Jan Tříska jako princ a bylo by to super, takhle jedná výtka, nepříliš výrazný Jiří Štědroň a Jan Tříska pouze jako hudebník... ()

pida123

Nejkrásnější Popelka, kterou znám...kam se to hrabe na Tři oříšky pro Popelku (i když Libuška je úžasná). Myslím, že Faye to napsala úpně přesně. Mluvíš mi z duše, děkuji. ()

blondboss

Trošku menej známa verzia českej Popolušky, ktorá v zásade tej známejšej nesiaha ani po členky, ale stále je to pekná rozprávka, ktorá sa dá pozrieť aj viackrát. Tie kulisy a celkové prevedenie je samozrejme už starodávne a ani herečka stvárňujúca Popelka nepobrala nejako veľa charizmy a krásy. Celkovo teda taký lepší nadpriemer, ktorý neurazí. 60 % ()

miza

Klasika která je velice dobře natočená.Vždyť k vůli Janu Třískovi jsme ji několik dasítek let nemohli vidět.Byla to trezorová pohádka.Díky že se občas objeví na obrazovkách našich televizí. ()

Tsuki003

Nu... Považuji se za celkem velkého milovníka pohádek, ale od tohohle jsem asi čekala víc. Možná, kdybych neslýchala, jak dokonalý poklad to je, dala bych i za čtyři. Vlastně nepatřím ani k jedné generaci, která se může chlubit tím, že "vyrůstala" na Popelce nebo Třech oříškách pro Popelku od Vorlíčka, ale jednoznačně dávám přednost druhé možnosti. Ve své době tato verze mohla být velký hit, ale dnes se na to dá podívat s odstupem a myslím si, že totálně nakopnutíhodný výraz prince Jiřího Štědroně, který navíc trvá celý film, nemůže přehlédnout nikdo. Stejně tak mě celou dobu iritoval vypravěč Tříska, který je to samé v bleděmodrém a navíc ta jeho předstíraná hra na loutnu - co to mělo být? Dlouho jsem přemýšlela, proč tak moc upřednostňuji Vorlíčkovu verzi, a asi jsem na to přišla. Je pravda, že pokud chcete klasickou Popelku, sáhnete po téhle. Ale já už od malička nemohla pochopit, proč byla Popelka tak hloupá, a ustrkovaná budižkničemu a nechala se sebou takhle jednat. Popelka Libuše Šafránková naproti tomu má něco do sebe, je svá a i když je pořád "ta od kamen a odstrkovaná", už si nenechá líbit všechno a občas taky aspoň odsekne :) ()