Malý Rich Tayler je trošku ustrašený malý chlapec, který si svůj život často znepříjemňuje hrůzostrašnými statistikami o možných úrazech a nebezpečích, běžně číhajících na chlapce jako je on. Jednoho dne se za prudké bouřky schová v obrovské městské knihovně, kde uvidí podivného pána Downeyho, který mu vypíše čtenářský průkaz a ukáže bojácnému Richovy cestu do tajemného světa knižní fantazie... (oficiálny text distribútora)

kritiklon

Na tu dobu je to jistě zajímavá záležitost. Mám na mysli to prolínání animovaného a hraného filmu. Samotný hlavní děj té animované části je ale čistě průměrný. Děti to tak napotřetí omrzí. Pro dospělé pouze jednohubka. A pro ty co tomuto žánru příliš neholdují nedoporučuji vůbec! Jsou daleko lepší animáky. Za 3* a se zde uvedenými 60% se plně ztotožňuji. ()

Marius_ss

Jedna z rozprávok môjho detstva a spolu so Space Jam moje prvé filmy kde sa hrany film spojil s tym animovanym, vtedy to bol neskutočny zážitok ako sa zrazu všetko v knihovni zmenilo na animak :) ()

Echelon1

Ďalší film, ktorý som videl v detstve kedysi hoooodne dávno a na ktorý som úplne zabudol. Pamätám si len pár zábleskov, a že som to pozeral za skorého rána, keď slnečné lúče len pretínali koruny stromov. Ak ma pamäť neklame, ešte som vtedy nechodil ani na ZŠ. Síce si pamätám z toho len na pár zábleskov, ale moje pocity/predstava dnes/ po rokoch sú zhruba ako moje hodnotenie. ()

Olík

Kevin McCallister a doktor Emmett Brown v kouzelném světě Vládce Knih…..říkáte si, to by nemuselo být úplně špatné. Nakonec co už může být víc, než se tak začíst do dobré knihy, až se ocitnete v jejím světě. Bohužel když srážku nedostatku financí s přemrštěnou fantasií maskujete rozdělením na civilní a kreslený svět, začne to být někde cítit. Ale jinak pestré, dětské dobrodružství, ani zbytečně natahované, ani zbytečně infantilní….takový mix Nekonečného příběhu a osmdesátkového Disenyho animáku. Moje generace dobře zná a troufnu si tvrdit, že najde fanoušky mezi současnými dětmi. ()

Wopat

Velice se mi zalíbili postavičky knih, které byly opravdu výborné. Díval jsem se na film ve slovenštině a musím říct, že se mi to zalíbilo více, než verze s českým dabingem. Škoda jen té slabší animace:( ()

miawallacova

čtyřmi hvězdami hodnotí tento filmy moje dětské já! Dnes si ho raději pouštět nebudu, chci si ho zachovat ve svých zpomínkách takový, jako před deseti lety. ()

Oneiros

Film mého dětství, který ani po letech neztratil nic ze své snové výpovědní hodnoty. Dospělého možná neohromí, ale má něco do sebe, takže si těch zhruba 70% zaslouží... ()

george82

Prostě rodinný animovaný film. Nečekejte nic extra, ale ani to není žádná tragédie. Dobré spíš na nedělní odpoledne po obědě. ()

PlysovyMacko

Kombinacia hraneho a animovaneho filmu. Bojazlivy chlapec sa nahodou dostane do kniznice, odkial vedie cesta do sveta fantazie, stane sa kreslenym a prezije dobrodruzstvo s novymi priatelmi, vdaka ktoremu sa prestane bat. Pacila sa mi animacia, striedanie zanrov, velmi pekny hudobny motiv a hlaska : som kniha, viem citat. Tvorcovia asi chceli vstepit detom lasku ku kniham. Film neni zbytocne natahovany, je to pekna rozpravka. ()

rafix

Poprvé jsem na tom filmu byl v kině a mě se to moctenkrát líbilo. A dnes po tolika letech se mi to líbilo i teď. Je to velmi příjemná rodinná komedie. ()

megajalec

Taká nedeľná jednohubka s dobrou stopážou. Príbeh o chlapcovi, ktorý sa v knižnici dostane do animovaneho sveta a zažíva jedno dobrodružstvo za druhým. Nijako extra nenadchlo. ()

Muff

Bohužel, námět nadějný, stejně jako začátek, dalo se z toho vytřískat něco úžasného, epický příběh s úžasnou animací, hloubkou ... jenže to by nesměl chytit hollywood se svými profláklými nudnými nezajímavými malůvkami bez přidané hodnoty. Promrhaný potenciál. ()