Totálny chaos vznikne potom, ako sa otvorí brána medzi skutočným a paralelným svetom. Jack je animátor, ktorý práve teraz stvoril komiks, jenž nazval "cool world". Netuší však, že jeden taký svet v paralelnej dimenzii naozaj existuje. A postavičky, ktoré v ňom žijú, by radi nabrali skutočnú podobu. Odpoveď Ralpha Bakshiho na to, kto skutočne obvinil králika Rogera v polohranom filme s množstvom bláznivých príhod? (oficiálny text distribútora)

xxmartinxx

Vzrušující střet studiové objednávky a kontroly s umělcem, který hodně chtěl něco jiného. Dekadentní, místy neskutečně intenzivní, celkově rozpadlé, nicméně ona rozpadlost tomu dodává vibe. Například ten happy end je ve své přeexponované nesmyslnosti a vytrženosti ze zbytku filmu tak očividnou úlitbou studiu, že působí nakonec podvratněji než sebenásilnější vyústění. Cool World je důkaz teze, že Hollywood je nejperverznější kinematografie právě kvůli komplexnímu systému cenzury. To, jak to Bakshi obchází, podvrací a podtrhává, ztrácí kontrolu a zase ji získává, stojí za pozornost samo o sobě. Nehledě na některé úžasné vizuály míchané se sugestivní hudbou. ()

Tom_Lachtan

Je fascinující, jak tenhle film okázale nefunguje vůbec v ničem, sice chápu, že po úspěchu Králíka Rogera se někdo rozhodl natočit jeho dospělejšího bratříčka (a komu jinému tohle vecpat, než Bakshimu), jenže scénáristé z toho udělali krystalicky čistou hovadinu, všechny lidské postavy mají iq na výši vyžvejkané banánové žvýkačky a veškeré dialogy zní hůř, než v českých nekonečných zhovadilostech jako jsou Cesty do růžové ordinace a to bohužel myslím zcela vážně. Navíc technicky to celé vypadá neskutečně příšerně, je sice pravda, že Kim Basinger vypadá ve své animované podobě úžasně, jenže drtivá většina ostatních animovaných postav vypadá naprosto nenápaditě a spojení s hraným filmem zoufale nefunguje. Ach kam padl tenhle kdysi talentovanej animátor... ()

dr.horrible

Pamätám si, jak som to v detstve pozeral s mamou v telke, a pri erotickej scéne Gabriela Byrnea s kreslenou Kim Besinger ma prinútila zakryť si oči, a počul som vzdychy, a nechápal som vtedy, prečo je v kreslenom filme sex (možno som si to navyše nejak asocioval s Králikom Rogerom?). Hrozne z toho cítiť koniec Bakshiho. Cez to, jak je to kultúrne fetišistický, čistý začiatok 90.tiek, svojim svojským štýlom zostal Bakshi stále zaseknutý niekde v druhej polke 70.tiek. Príbehy nikdy neboli jeho silnou stránkou. Grotesknosti jeho skákajúcich a výskajúcich postavičiek ale už odzvonila hrana. Vo filme je scéna, jak komiksového tvorcu Cool Worldu Gabriela Byrnea zastavia v obchode s komiksami fanúšikovia a predavačka mu hovorí, jak je jeho svet neskutočne inšpiratívny. A potom doňho prídeme a sú tam trebárs aj 15 rokov exspirované Bakshiho trademarky vynovené o pár neónov, a začínajúci Brad Pitt. Žánrovo jak keby existenciálna dráma, ale z ríše skečov. Cool, pokiaľ si pamätáte dojmy, aké ste z toho mali v dobe vzniku. 70% ()

ledzepfan

Dlouho jsem se tomu vyhýbal protože místní hodnocení, screeny a herecké obsazení naznačovaly, že se Bakshi definitivně odhodlal vskočit do sterilních vod mainstreamu a pobavit masy líbivou a korektní obkreslovačkou pro malé i velké popkorňáky... A světe div se-Ani hovno... Ralph se vyblbnul v bláznivém příběhu točícím se kolem tabuizovaného sexu mezi člověkem a kreslenou postavičkou, na každém kroku je nějáký bizarní charakter, nějáké to zběsilé animované černohumorné násilí a nějáká ta provokativní ženská křivka.. Nudná obkreslovačka ve stylu ohně a ledu se většinou nekoná (omezuje se jen na některé prvky ženských charakterů) a vše je plné crazy tvarů, pohybů a scén.... Pravda-už to není plné prdelí čuráků a cecků ale stejně je to až nebezpečně sexy. Bakshi si s tou hranicí erotické nosnosti(pro takový film) evidentně velmi nadšeně hraje a občas nechává probliknout i věci, které by měly zůstat skryté. Taková genialita jako Fritz, Heavy Traffic nebo Wizards to sice není a objektivně to jsou spíše čisté 4rudé, ale těch 54%tady -to je urážka kreativity a originality která mě nutí trošku tomu pomoct a lehce nadhodnotit. ()

Z0oMb3E

Štyri roky a žiadny progres. Skôr deklas. Nespomenúť fenomenálneho Rodgera sa pri hodnotení tohto filmu hádam ani nedá. Tak prečo tu kombinácia animákov a skutočných hercov nefunguje ako tam? V prvom rade Looney Toons všetci poznajú a zvieratká každý miluje. No tu sa nám predvádzajú nejaké podivné kreatúry, navyše dosť nekvalitne nakreslené. Čiže sa nedokážu tak naviazať na diváka až tak. Naopak to čo fungovalo pôvodne u Jessicy Rabbit to funguje aj u Holli Would. Dokonca si tvrdím povedať, že animovaná verzia Kim je ešte viac sexi ako živý originál. Reál Kim sa však výkonom svojho anime dvojníka nedala zahanbiť a jej hranie sa dalo uveriť. Toto sa však nedá povedať ani o Pittovi ani o Byrnem. Gumové nemastné/neslané výkony pochovali aj tie posledné nádeje na aký taký úspech filmu. Zombí herectvo bez emócií. Dosť neznámy a zastrčený poloanimák, ktorý stojí hlboko v tieni svojho Big Brtohera. A musím povedať, že právom. ()

• Film zkritizovali Roger Ebert z Chicago ze Sun - Times nebo kritik z Deseret News Chris Hicks. Naopak John Grant z The Encyclopedia of Fantasy napsal, Senzační svět" je jeden z nejvýznamnějších úspěchů fantasy kinematografie. (dinamit_1)