Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

jerzy1976

"Kdo to je...?" "Ruští poradci..." "Už teď je mrtvej..." A nebyl... :-) a ještě všechny zlikvidoval - samopalem AK 47, kulometem M 60, lukem a šípy, nožem, liánou, holýma rukama...z vrtulníku Huey a nakonec RPGčkem ... Když jsem to viděl poprvé, jen jsem zíral a zíral...hodina a půl nepřetržité akce...Pro mě klasika 80. let a Stallone ve formě jak má být. ()

Dastin

Můj nejoblíbenější Rambo. Sylvester ve své nejlepší formě. A ve své druhé životní roli. Tenhle snímek změnil pohled na akční film. ()

Mordechai

No film docela fajn až na jeden detail co mě teda dosti rozebral. Kde sakra ti Rusové sehnali ten americkej vrtulník ( ruská výsadková škola se slaňuje středem vrtulníku a nemá otevřený prostor) a s tím vulkánem(totační kulomet) ten rusové taky nemají? To jako moc:-) ()

bloks

Nie tak dobré ako jednotka, ale aj tak klasika. Dnešné akčné filmy, s ohromným tempom a naivnými scénami na takýto film nestačia. Scény s naháňaním v džungli, sú skutočne prepracované a napínavé. Zlatú malinu si to určite nezaslúžilo... ()

mpet

Tento film je klasická dvojka. Chtěla být ve všem lepší, ale spíš to dopadlo naopak, teda kromě akce a brutality. Těch tam pořádně přibilo a byly parádní. A asi i proto mám dvojku radši než první film. K dokonalosti tomu chybí jen hlubší myšlenka, tu tam na rozdíl od jedničky nenajdete. ()

Onanista

Jednička se povedla, tak něco vyrejžujem ještě na třech filmech. Děj dvojky už pokulhává a tak nějak se vleče. Ovšem akce stojí za to a je jí dááááááleko víc než v jedničce. A myslim si, že po větě: Murdocku du si pro tebe ty hajzle! Se Murdock posral. A Julia byla moc hezká. ()

DavidAAAA

V mládí ohromnej odboj, tajný koukání u kámoše.. Proti první krvi ale sešup dolů. Tohle je prostě béčko jak vyšitý. Herecky dost slabý, příběh už taky není nijak dobrej. Ale koukat se na to pořád dá. ()

hevys

rambo po svém obratně koriguje dějiny,a suveréně s konečnou platností mění vietnamský debakl na americké vítězství. ()

Lazy87

U tohoto dílu mi srdce plesalo více než u jedničky. Trochu kýčovité to bylo, možná občas i trochu víc. Ale nějaké scény nezapomenutelné. Hlavně rozhovor zajatého Ramba s Murdockem, slepice a tak. ()

Beliel

Rambo se vrací do míst, která z něho udělala, to, čím je, tedy mašinou na zabíjení bez přemýšlení. O to více, když mu někdo v tomto díle sáhne na někoho, do koho by se zamiloval a kdo by ho změnil. V co to může vyústit? V masakr všeho, co mu postavíte do cesty. Rambo si svojí misi v tomto filmu splnil na výbornou, ale ten zbytek? Nemohu se zbavit dojmu (mého osobního), že tento díl je nejslabší ze všech čtyř, které byly natočeny. Vždy ke koukání, ale více jak na tři hvězdy to nemá. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "To, čemu vy říkáte peklo, je jeho domov." Rambo je vyslán zpět do Vietnamu, do tábora ze kterého utekl během Vietnamské války výměnou za propuštění z vězení, do kterého se dostal po událostech z prvního dílu. Jeho úkol je prozkoumání tábora, zda je prázdný a nejsou tam drženi váleční zajatci, v případě že prázdný nebude má to tam pouze vyfotit. Tábor prázdný není, ale Rambo nefotí, neboť nechat tam své bývalé spolubojovníky nedokáže. Tak se rozhodne zachránit zajatce, a vyřídit si účty s potencionálními stánkovými prodejci. "Murdocku, jdu si pro tebe, ty hajzle!" Oproti jedničce, kde Rambo vlastně nikoho nezabíje to sou jatka. Rambo je zde neprůstřelný/nesmrtelný a střílí výbušniny z luku, ve vzduchu si to rozdá s helikoptérami a vystřílí tady snad celý hangár zásobníků. Tedy mnohem akčnější a výbušnější oproti jedničce. - 100%. ()

Lukke32

Některé skvělé scény, všechno mi ale zkazil souboj Ramba s ruským bitevním vrtulníkem. Trochu přitažené za vlasy. Stallone je ale skvělý a stejně jako originál, i toto je klasika. ()

jumptheshark

Ryzí akčňák z osmdesátek, který spolu s dalšími pomáhal definovat tenhle žánr na dlouhá léta dopředu. Takové filmy už se dneska moc netočí a pokud jo, točí je na stará kolena právě děda Sly... Oproti jedničce je to celé přehnanější, akčnější, výbušnější a krvavější. Rambo se tentokrát představí ve vietnamské džungli, kde mu to sluší asi nejvíc. Narozdíl od prvního dílu tu chybí určitý morální přesah, přesto i zde částečně dojde na téma návratu vietnamských veteránů do své vlasti a jejich nevalného přijetí ze strany proti válce skeptických Američanů. Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale asi zůstanu u čtyřech. Přeci jen z hlediska přínosu filmu je první díl hodnotnější... ()

J.Crusader

Asi můj nejoblíbenější díl série. I přes to, že jednička je neoddiskutovatelně lepší a dvojka je proti ní klasické béčko, dvojku jsem prostě viděl první a jak je to s první láskou všichni víme - je jen jedna. ;-) Tento díl také s přehledem nejlépe vystihuje to, proč se slovo Rambo stalo synonymem pro tělem i duší nezastavitelného válečníka. ()