Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

chelseaman22

Žánr "gerchánovka" o5 v akci! Nemohu nezmínit úvodní absurditu: "Počítač tě vybral jako jednoho ze tří vhodných kandidátů k sebevražedné misi ve Vietnamu okupovaného rejžožrouty." Zkušenému Sylvovy se kardinálně nepodaří seskok s padákem, načež stane tváří v tvář rákosníkovi, který má hodinky na ruce levé a hnedle dvoje. Rákosnice jedna ušatá vrhá na Sylvu prosebné pohledy, jež zjevně mají souvislost s touhou po "Green Card". Inkriminovaná ping-pongština zní jako kvákání hus na dvorku během ranního rozhozu obilovin. Intenzivně pískající ťaman evidentně trénuje na rozhodcovské zkoušky ČMFS. 52% Celosvětový výdělek k 9. 4. 2013: $300,400,432, což je 11,78 násobek budgetu..........236. nejvýdělečnější snímek historie ()

Triple H

Fascinujúco anachronická záležitosť, ktorá svojím propagandistickým obsahom a útokom na americké ego evokuje sovietske budovateľské filmy. Sly sa vykašlal na snahu o niečo obsahovo zaujímavé a natočil len videoklipovú kanonádu "America fuck yeah" momentov, aby sa prisypali peniaze. V tom istom roku strihol identicky aj štvrtého Rockyho. Prekvapivo podarená je kamera, kedy sa k projektu šťastnou náhodou dostal schopný kameraman. Na analýzu filmových trendov 80-tych rokov a pod. pomerne vďačný film. ()

Motinski

Viac Hollywoodske a pritiahnuté za vlasy, akčnejsie ale aj menej uveritelné a s absenciou atmosféry akú mal prvý diel. Stále ale obstojí v rámci zabavnosti, no mozog treba vypnúť a iba si užívať akčnú jazdu so Stallonem v najlepšej forme. ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1986 : VÍŤAZ (4) : Najhorší film, Najhorší herec - Sylvester Stallone (spolunominácia za viacero filmov), Najhorší scenár - Sylvester Stallone, James Cameron, Kevin Jarre, Najhoršia pieseň - "Peace in Our Life", NOMINÁCIE (+3) : Najhoršia herečka VR - Julia Nickson-Soul, Najhoršia réžia - George P. Cosmatos, Najhorší nový herecký objav - Julia Nickson-Soul. ()

Mrkvič

Vyrýsovanější Sly jde do akce, aby našel a zachránil válečné zajatce. Sám si napsal scénář, takže z plátna ani na chvíli nesleze. Druhá půlka je už emotivnější, kdy je Rambo naštvaný na kde koho a zabíjí všechno, co mu přijde pod ruce, i to nebohé kuře! Byl jsem z toho nadšenej jako malej a jsem z některých věcí nadšený i dnes. Kdo to bude sledovat na dvd, mrkněte na bonus "Rozhovory" v té první části Sly domluví a než se vypne kamera, tak nahodí Modrou ocel ze Zoolandera :) ()

BROKEN_

Druhý Rambo je akčnější oproti vynikající jedničce. Ano je to slabší než jednička, ale pořád je to pecka. Sylvester Stallone opět skvělý, a ve druhým dílu ukázal, proč vlastně máme Ramba tak moc rádi. Akční scény jsou výborně natočené, a hlavně posledních 20 minut je neskutečná jízda, a i kdyz to vypadá, že závěr je trochu uspěchaný, tak je to efektní jako prase! Trautman tady má opět jako v jedničce povedené hlášky. A i když se mi nelíbí, proč ho tam nechal ten blbej šéf, tak či tak je pro mě Rambo 2 úžasný akční film, na který se krásně dívá i dnes. " Mise splněna pane. Jak budeš žít? Ze dne na den". RAMBO STYLE!! ()

Ryuuhei

Když koukám na jakýkoliv film, chci být alespoň trochu intelektuálně obohacen. No, tohle od Ramba nelze očekávat - tam se leda střílí do vzduchu. A i když jde podle mě o akční blbost, která si získala status kultu kdoví proč, stejně má něco do sebe - při nejmenším alespoň charismatického Stallona, bez nějž by šlo jen o řadovou, akční břečku. Takhle jsem si to celkem užil, ale podruhé bych se už nekoukl. ()

kurcatovium

Oproti "ještě uvěřitelné" jedničce propad po všech stránkách. Stále jsem se celkem solidně bavil, ale už je to taková ta nastavovaná kaše, která nikdy na originál nedosáhne. Přesto je to stále solidní podívaná, u které nemusíte moc přemýšlet a stačí jen vypnout mozek a s přiblblým úsměvem čučet do záře televizoru. ()

ywo666

No, vidím, že 2 má oveľa nižšie hodnotenie. U mňa je to ale na tom istom. Je pravda, že už je to pokračovanie a vcelku nič nové neponúka. Vlastne ponúka. Viac akcie a novú lokalitu. "U mně dobrý" ()

lennyd

John Rambo, veterán Vietnamské války, si odpykává svůj trest ve vězení. Jednoho dne jej navštíví bývalý šéf jeho elitní jednotky Truman s nabídkou, která se neodmítá. Rambo se musí vrátit zpět do Vietnamu, a pokusit se najít v džungli tábor s americkými zajatci. Pokud takový tábor najde, nemá nic podnikat a jen toto oznámit. Jenže Rambo zjistí, že cílem vůbec není americké vojáky zachránit, ale ospravedlnit další útoky, a tak se rozhodne osvobodit zajatce na vlastní pěst... Chce se mi říct, že největší slávu si Rambo 2 vysloužil díky téměř dokonalé parodii Žhavé výstřely 2, která děj filmu kopíruje více než věrně. I teďka, když jsem si film pustil, jsem kromě několika záchvěvů nostalgie více vzpomínal na gagy ze Žhavých výstřelů, než se věnoval vlastnímu filmu. Ten totiž nemá žádný poutavý příběh, o samotného amerického hrdinu se divák ani chvilku neobává (vždy se najde někdo, kdo jej v poslední chvíli zachrání), a vůbec - kromě jediné akční scény (trvající zhruba +/- 94 minut) nic dalšího nenabízí... ()

noriaki

Esence osmdesátkových akčních stříleček. Spolu s Predátorem a Komandem patří do svaté trojice filmů o zpocených svalovcích. Z celé série ho mám nejradši. Někdo vyrostl na Jurském parku a strávil dětství nad knížkami o dinosaurech a já jsem se s kamarádama plížil obilím, v ruce svíral plastovou M16 a z celého srdce pohrdal Charlesem Napierem. Objektivně musím říct, že kvalita šla od prvního dílu dolů skoro ve všech aspektech, kromě akce. Ta je naopak doslova lahůdková. Až tady se ze jména Rambo stalo označení pro ultimátního drsňáka. ()

pytlik...

Vážně ten film nikdo brát nemůže, zato jako komedie vcelku ušel. Je jen málo směšnějších postav než Stallone s vždy perfektně držící trvalou, lehce postříkaný vodou, aby vynikla jeho vyšvihaná postava a patrně očarovaný jakýmsi kouzlem, které nutí veškeré střely vyhnout se mu obloukem. A co mi vrtá hlavou, ok, ok, Američané měli OH v Soulu v lukostřelbě  pořešené zlatým Jayem Barrsem, ale proč nepropašovali Stalloneho do kategorie žen, kde to vyhrála jakási Korejka (aspoň že jižní)? Díky svému háru by se u žen ztratil, ani holit by se nemusel, tehdá se ještě braly steroidy ve velkém. ()

dANo

Úbohý pokus o pokračovanie akčného filmu s myšlienkou a poslaním... ale v tomto prípade sa myšlienka a poslanie spláchli niekde medzi vybuchujúcimi bombami a vietnamským bahnom. ()