Černý hřebec

• USA The Black Stallion

Malý Alec Ramsey se vrací na lodi se svým otcem domů. Upoutá ho nádherný černý hřebec, kterého vezou do Ameriky. Během strašlivé bouře loď ztroskotá a potopí se. Alec i kůň si pomáhají navzájem ve chvílích, kdy se zdá, že vše je beznadějné. Zachrání jeden druhému život a stávají se z nich trosečníci na osamělém ostrově. V té chvíli si Alec nedokáže představit, jaká další dobrodružství ho s černým hřebcem čekají... (Warner Home Video CZ)

vesper001

Kůň, lodě a moře, to by mělo stačit k vytvoření trháku. Alespoň u mě. Navíc je tu klasické schéma s dostihy, vítězstvím, dětským a koňským superhrdinou, tenhle film má všechno. Jenže to nestačí, aby to bylo ono. Kdyby mi bylo osm, byla bych na vrcholu blaha. Jenže tehdy jsme neměli televizi a místo koně jsme jezdili na ohnutém kmeni břízy, osedlaném dekou a provázkem z dědečkovy kápézetky. ()

majo25

Rozvláčne tempo filmu veľmi neprospieva, už veľmi skoro začne nudiť. Nosný príbeh je ľahko predvídateľný a nedokáže celú tú pridlhú stopáž zaujať. Jemný nádych poetiky je v tomto prípade na škodu. Ale na druhej strane má čo ponúknuť ohľadom niektorých svojich záberov, hlavne na ostrove, dobrodružnou výpravou a určite pipľavou prácou s koňmi. Preto aj s ohľadom na rodinný žáner nejdem s hodnotením nižšie. ()

inachisio

Je to milý a hezký příběh, na který se dobře kouká, ale má v sobě jisté nedotaženosti. Například fakt, že chlapec, ani kůň, první dny na ostrově vůbec nejedli, ani nepili. Taktéž pochybuji o tom, že by ani slzu neuronil, pro svého těžce pracujícího, vytíženého, starostlivého otce 😅. Ale i přesto, že téměř celou dobu víme, jak film dopadne, nese v sobě momenty a jistou originalitu, že prostě nemůžu říct, že je to příběh na jedno brdo. Dojem také umocňuje nádherné zvíře, které obsadili do hlavní role. ()

ilemas odpad!

Neuvěřitelná konina!!! Musel jsem se hodně přemáhat, abych vydržel až do neskutečně vzdáleného konce. Nudnější film jsem neviděl, herci než něco řeknou, tak asi kvůli natahovaní filmu pár sekund zírají do blba apod. Mám rád filmy o zvířatech, „ Mládí černého hřebce" i animovaný „Spirit" se mi líbily, tak jsem si přes neustálé vychvalování myslel, že tohle bude mnohem lepší, ale opak byl pravdou. ()

VanTom

Přátelství mezi chlapcem a hřebcem, navázané po ztroskotání na pustém ostrově, se po záchraně přenese i do dostihové drezúry a závodění. Ve zvířecí sportovní pohádce se málo mluví a více se lyricky kochá, pročež o krásné záběry plnokrevníků není nouze. Já se ovšem u poeticky bezeslovného, zadrhávajícího tempa dost nudil (hlavně zpočátku). ()

• Carmine Coppola soutěžil o cenu Zlatý glóbus v kategorii nejlepší hudba. (Terva)
  • Robert Dalva soutěžil o cenu Eddie v kategorii nejlepší střih. (Terva)
  • Tvůrce zvukových efektů filmu vyhrál cenu Golden Reel za nejlepší editaci zvuku. Jeho identita však není známa, protože si nepřál být uveden v titulcích. (Terva)