Pierre Durand má pred sebou sľubnú kariéru advokáta, opustí ju však, aby sa mohol venovať svojej skutočnej vášni, ktorou je parkúrové skákanie. Vyberie si koňa menom Jappeloup, ktorému nikto neverí, lebo je príliš malý a tvrdohlavý. Pierre a Jappeloup vytvoria spolu pár, ktorý ich dovedie až na olympiádu. (STV)

bourec

Pro mě zklamání ve všech směrech.Kromě Auteilla nikdo zajímavej,ale hlavně mě film nechytnul,a to vůbec,a to i přesto,že odpad to rozhodně neni,ale prostě sem byl z toho votrávenej.Duguay natočil spousty dobrej filmů,ale hlavně jinejch žánrů,tohle je silně uťáplý.50% za třetinu filmu,ale spíš za profesionalitu,kvalitu provedení,rozhodně ne za zábavnost filmu. ()

Master19

Je pravdou, že k tomu filmu si hledají cestu především nadšenci od fochu. Ani ostaní ovšem nemusí být bez zážitku, když se spokojí s pěknou hudbou, zajímavými záběry ať už s koňmi, nebo bez nich a v neposlední řadě neobvyklým příběhem. Mám ale takový pocit, že o každém olympijském vítězi by se dal natočit minimálně stejně zajímavý film. :-) ()

Rakosnicek77

Podceňovaný a vzpurně neposlušný koník Jappeloup, si srdce Pierra Durandta našel. Sice to bylo až na podruhé, ale jejich cesty se spojily. Koník to byl malinký, ale na skoky byl jedinečný. Všechno spolu zvládli a jejich úspěchy završila až zlatá olympijská medaile. Obdivuhodný příběh o vzájemné vytrvalosti a nadšení pro vítězství, na mne udělalo opravdu dojem. Parkurové jezdectví není můj šálek čaje, přesto jsem si i toto sportovní odvětví, dokázal v dobře natočeném filmu užít. Viděno jako 17 film v pořadí v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií ()

vesper001

Kterak jeden právník k rozumu přišel a začal se starat nejen o svou prestiž a o prachy, ale i o koně. Koňské filmy obvykle jedou po prověřené dráze klasického schématu, kdy lidský hrdina je nadšenec a se svým zvířetem buduje vztah a kariéru, před konečným triumfem vymele, aby kamera nestála, a všichni jezdí šťastně až do smrti koně. Pierre Durand je ale velkou část stopáže tupý, arogantní fouňa, který náhodou umí trochu skákat a Jappeloup malý nepochopený koník, který se projevuje jen tím, že trpělivě vyhrává, a čeká, až Pierre spadne na kokos a pochopí, že Jappeloup není závodní auto. Je tu vážně dost pádů, přesněji, kdo nepadá, v příběhu si moc neškrtne. A Daniel Auteuil v roli žokejského guru potěší skoro stejně jako těch deset koníků, co hrálo hopíka Jappeloupa. ()

Danikaa

Nie som milovníčka koní, skôr sa ich bojím. Tento film má však zaujal od chvíle kedy Jappeloup prišiel na svet. Krásne žriebätko, z ktorého vyrástol úžasný bojovník. Prekážal mi pomalý rozbeh filmu, aj z počiatku absentujúci vzťah Piera ku koníkovi, keď v jednej chvíli ho chcel dokonca predať. Našťastie však prišiel zvrat a potom to už bolo hlavne o krásnych záberoch z pretekov a radosti z výhier. Hviezdne obsadenie filmu výrazne prospelo. Dramatický záver, v ktorom slzy nemohli chýbať. ()

• Jappeloup de Luze byl zapsán jako plemeno francouzský jezdecký kůň (SF), ovšem reálně je křížencem hřebce klusáka a plnokrevné matky. (karolina.val)
  • Jappeloup zemřel na zástavu srdce v šestnácti letech. (karolina.val)
  • V roce 1997 Jappeloupa časopis L'Année Hippique v hlasování expertů označil za druhého nejlepšího skokového koně po druhé světové válce. (Verka13)