Skutočný príbeh o skupine kovbojov, ktorá sa ocitla na životnej ceste, keď sa ich malý a krivonohý dostihový kôň kvalifikoval na slávne Kentucké derby. (TV Doma)

rigby

Film o dostizích? Western? Komedie? Nepovedená romantika? Nepřehledná a nicneříkající směsice několika žánrů, která bohužel není promíchána, jen sestříhána do několika sekvencí. Chvílemi se na to nedá ani dívat, protože divák zjistí, že většina scén je vlastně zcela zbytečných. A ani závěr není tak napínavý, protože je zcela očekávaný. Film vhodný maximálně na slunečné nedělní odpoledne k popíjení piva. ()

Wolfsmadchen

Dát do toho srdce, věřit v zázrak... a on příjde. Miluji šťastné konce, i kdyby jen filmové, ale tenhle je navíc podle skutečné události. Jednou jsem měla možnost se projet na koni, na našem teambuilding víkendu, ale bála jsem se. Nejvíc člověk lituje toho co neudělal. Třeba ještě někdy dostanu druhou šanci. Jen ne na takovém divochovi jako byl Mine that Bird :) ()

Johnny.ARN

Burani z vídlákova idú závodiť s koňom na najväčšie a najprestížnejšie preteky na svete. Tam im to dajú riadne pocítiť. Samozrejme, pred tým sa hodinu a pol trtkajú so všetkými americkými klišé, cez outsiderského koňa, nepodarené preteky, osobné problémy až po nikdy nekončiacu chuť víťaziť. Týmto keď sa človek prekuše, keď sa zmiery s tým, že je to viac menej rodinný film s vyprofilovanými postavami a jasným cieľom a záverom, dostane na konci sloniu dávku pozitívnej emócie a Birtha ženie do cieľa. Nvm, možno ma to trafilo len v tom správnom rozpoložení, ale dojalo ma to a tešil som sa úprimne s nimi. 3 z 5 ()

IsaacNewton

Samozřejmě, že to není Secretariat nebo Seabuscuit či starší film Phar Lap, ale myslím, že se o to ani tvůrci nesnažili. Každý z těchto výše jmenovaných filmů s dostihovou tématikou měl kladen důraz na trošku jiné věci (např. Secretariat- postava majitelky Penn, Seabiscuit- doba Velké krize atd.). V 50:1 šlo hlavně o zábavu a napětí a film poukazuje na klasické dostihové překvapení, kterých je v tomto sportu opravdu požehnaně. I ti nejobyčejnější, kteří trávili mnoho hodin poctivou prací s nadějným, leč komplikovaným koně, mohou vyhrát tak velký dostih, jako je Kentucky derby. Pochválila bych také herce, kteří se snažili hrát své "živé předlohy" co nejlépe to šlo a koňský herec hrál též o stošest :-) ()

Hepy13

Češi mají svojí Velkou Pardubickou, tak jako američani mají své Kentucky Derby. Nevím kolik bylo natočeno filmů o dostihových závodech, ani kolik jich je špatných a kolik dobrých. Ale tohle byl můj první film na tohle téma, a byl jsem naprosto spokojenej, a to i přesto že koně mi nic neříkají. A jelikož je Kentucky už nějaký ten rok mým domovem, tak musim aspoň jednu frčku s láskou přitlačit. ()

• Roli žokeje Calvina Borela hrál sám Calvin H. Borel. (padina)
  • Ve filmu hrál Calvin Borel spolu se Skeetem Ulrichem (Chip Woolley) a Christianem Kanem (Mark Allen). Oba herci v rozhovoru pro Daily Racing Form prohlásili, že Borel si pro sebe téměř ukradl celý flm. „Byl jako matador v madridské aréně, tak sebejistý, a přitom naprosto otevřený,“ řekl Ulrich. „Podle mě byl herecky neskutečně dobrý. Kane se vyjádřil stejně pochvalně s tím, že hrát s Borelem byl jeden z jeho nejnezapomenutelnějších zážitků. „Calvinův herecký výkon byl brilantní,“ řekl Kane. „On je prostě od hlavy k patě ryzí charisma. Nakráčel na cizí hřiště a tam suverénně skóroval… Zvednout Borela do sedla bylo vážně super. (padina)