Rojko

• Slovensko Splnený sen (viac)

Ben Crane (Kurt Russell) kdysi býval skvělý žokej. Dnes však svůj talent marní trénováním jiných. Soñador – zvaný Sonya - byl skvělý kůň, jehož slibnou kariéru na závodní dráze zastavila zlomená noha. Pro svého majitele se rázem stává úplně přebytečný, a tak ho jako odchodné dostává Ben, který byl shodou okolností zaměstnancem stejného muže. Teď bude záležet na nezměrné trpělivosti a odhodlání Benovy dcerky Cale (Dakota Fanning – Šarlotina pavučinka), jestli se podaří tyhle dvě zlomené duše dát dohromady při honbě za zdánlivě neuskutečnitelným cílem: vyhrát dostih Breeders Cup Classic. Pomoc nemocnému koni se tak ve skutečnosti stává pokusem o uzdravení vlastní rodiny. Podaří se takový obrovský zázrak uskutečnit? (oficiálny text distribútora)

jafuska

krásný příběh o naději zraněného koně, kterýmu nikdo nevěřil, že pozraněni se může vrátit do závodů, tyto filmy mám moc ráda, kde jsou emoce, naděje, láska ke zvířeti, láska ke všem ostatním, je to rodinný film, který osloví dost lidí, není to film, na který by se mělo rychle zapomenout, vtiskne se určitě do srdce, podívat se do duše koně, nalezení úcty ke všem kolem kolem, vřele doporučuji ()

Dudek

Příjemné to, ano, jenže svou nucenou infantilitou. Na všechno je tu nahlíženo z dětské perspektivy, až na jedno menší škobrtnutí tenhle snímek neobsahuje ani jeden jediný beznadějný moment. Téměř každá překážka se během chvíle sama vyřeší, problémy jako by neexistovaly. Disfunkčním dojmem působící rodina funguje výborným dojmem a splnění snu je téměř na dosah. Dreamer běží jak po másle, doslova. Klidně se na něj můžete za pár dnů podívat znovu, neboť v něm není moc momentů, které by stály za zapamatování. ()

peetriss

Rodinný film o vztahu člověka a zvířete, který beze zbytku plní své zadání býti milý, příjemný, pohodový, sentimentální a zakončen happy endem. Snílek tak určitě nezklame, navíc nabízí příjemné herecké obsazení, ale na druhou ničím nevybočuje z otřepaných šablon amerického rodinného filmu, takže nepínáší nic zapamatovatelného, divácky intenzivního, takže zjednodušeně sympatický průměr, který neuráží. ()

Helmík27

Příjemný rodinný film, kde sice od začátku víme, jak to dopadne, ale stejně se vydržíme dívat se zatajeným dechem až do konce. Dobrá atmosféra i herecké výkony, především parádní Kurt. Jediné co mi velice vadilo (čistě subjektivní názor) byla Dakota F. Ta holka je mi od chvilky, co jsem viděl War of the Worlds, neskutečným způsobem nesympatická a film dost staví na vidění světa z perspektivy její postavy (což je další věc, kterou bych Dreamerovi trochu vytknul). Budu asi tajně doufat, že už jí tolik neuvidíme (šance rovná nule) nebo že z toho vyroste (což už se částečně děje). 70% ()

AndysekAndys

Vymyšlený příběh z dostihového prostředí, na který se ráda podívám. Pletou do něj sice skutečné závody Breeder´s cup, ale budiž, pro laika přehlédnutelné, mě jako experta to trochu ruší, stejně jako si nejsem jista, zda je možné vlastnit dostihového koně malou holčičkou, proto nedám plný počet, ale 4* ano za skvělé obsazení, super dialogy a Freddyho Rodrígueze , který jako žokej vypadal neodolatelně. :-) ()

• Film bol najprv premietaný mnohým hudobným umelcom, ktorí boli následne požiadaní, aby pomohli vybrať hlavnú soundtrackovú pieseň. Nakoniec bola zo všetkých príspevkov vybraná "Dreamer" od Bethany Dillon. (misterz)
  • Snímek byl volně inspirován příběhem klisny Mariah Storm, která si zlomila nohu, ale dokázala se vrátit a vyhrát několik závodů. (Taninaca)
  • Role Cale Crane byla původně napsaná pro chlapce, ale nakonec jí změnili pro Dakotu Fanning. (Taninaca)