Príbeh o priateľstve dospievajúceho dievčaťa a divokého žriebäťa.
Katy je dcérou rančera, ktorý chová kone, a jej jediným želaním je pracovať na rodinnej farme vo Wyomingu. Otec však chce dievčaťu zaistiť lepšiu budúcnosť a pošle ju do exkluzívnej súkromnej školy. Lenže Katy sa tam cíti ako vydedenec a túží po návrate domov. A keď si jedného dňa vyjde do lesov, objaví krásneho čierneho mustanga a pocíti, že je so zvieraťom spojená zvláštnym putom. Dá mu meno Flicka a rozhodne sa, že z neho urobí šampióna, napriek tomu, že otec o divokom koni v stáde nechce ani počuť... (oficiálny text distribútora)

freddy

Přemýšlel jsem, jak ohodnotit tento film. Na první pohled se totiž může zdát, že se jedná jen o průměrný doják o přátelství divoké klisny - mustanga a dospívající dívky. Zkrátka se to může jevit jako průměrný film, který z vás chce vymáčknout nějaké ty emoce. Ale to je jen jeden náhled. Pokud vás však ten film chytne a vy se do něj zakoukáte, tak, jako se to stalo mně, tak v tom filmu uvidíte něco mnohem víc. Uvidíte v něm touhu po svobodě, po prosazení vlastní svobodné vůle. Uvidíte v něm jednu dívku, která chce jen mít kamarádku, kterou nachází v té divoké klisně, a trochu svobody od svého otce. Uvidíte v něm divokou klisnu, která chce jen jediné, a to sice být svobodná a moci si dělat to, co chce. Zkrátka toto je film, který mne nemohl nechat chladným a ač jsem měl původně v plánu v tu dobu sledovat jiný film, tak jsem se zcela náhodně dostal právě k tomuto filmu, který mne ale nakonec velice příjemně překvapil. A ten film se mi líbil ještě z jednoho důvodu. Mám velice rád zvířata a zdeu byla ona klisna velice sympatická a její přátelství s onou dívkou tak hluboké, že na konci filmu jsem byl dojatý a nestydím se za to. Tohle je prostě úžasný lidský příběh, který udělá radost nejen všem milovníkům koní, ale všem divákům, kteří chtějí vidět opravdovou hloubku přátelství mezi zvířetem a člověkem. Ode mne tento film dostává nakonec čtyři hvězdičky. ()

Ajinka126

Já tak velmi nemám ráda filmy o hrdinech á la mučedník. Ona chudera hlavní hrdinka stála proti celé společnosti a nikdo jí nerozumněl.. Jen ten divoký kůň. Hmmm.. aji bych tu představu snesla, kdyby mi byla servírovaná nějak jinak.. možná ne tak okatě a rádoby lítostivě. Nemám ráda, když hlavní hrdina trpý sebelítostí a přímo k tomu stejnému vybízí diváky.. to hned obracím oči v sloup a je těžké mě znovu naladit tak, abych byla schopná uvěřit... Nakonec tomu nasadí korunu otec naší hrdinky, protože to je typický vesnický balík, který měl těžké dětství, musel bojovat za to, co chtěl a světe div se, on se nepoučil a to stejné aplikuje na naši hrdinku. Ale nakonec tady máme onu koňskou duši, kvůli které se na to všichni rádi podíváme :)! ()

misa_laska

Tak to jak ze začátku divoký mustang zažene pumu a tím zachrání Kate to bylo hodně přitažený za vlasy... Jinak je to vcelku hezký film. Mě se líbil, sice tam je pořád dokola téma svoboda, svoboda, svoboda - co jiného také od američanů čekat, ale i tak mě to dojalo. Víc takových filmů o koních a lidech. ()

ladymarmelad

Ty jo tenhle film překvapil. Čekala sem něco nudnýho o koních(ale koně mám ráda) jako je hodně filmů.Ale pak mě to chytlo a je to skvělej film. Je to napínavý a občas sem opravdu netušila co přijde dál. Nebylo to přeplácaný a to bylo opravdu fajn. Nejhezčí bylo jak tam dokázali ukázat jak mustangové mohou důvěřovat a dají se vycvičit. Flicka byla nádherná klisna. V závěru když jí zranila ta kočka tak sem myslela že už to skončí smutně ale ten konec miluju. Prostě když je ve filmu kůň a člověk za dobře je to nádhera. =) ()

jafuska

naprosto krásný film o lásce holky k krásnýmu koni- mustangovi, na celý život budu přesvědčena, že lidi nikdy nemůžou nahradit lásku tak jako to dělají zvířata, krásné přátelství mezi těmito dvěmi láskami,skvělé herecké obsazení , krásný děj, smutný, i slzy mě ukáply,kor když kun umíral, a rozhodovalo se jestli bude žít nebo ne. Co ktomu dodat? kdo má rád zvířata, přirodu, romantiku, tento film je určen jim, kdo nemá, nebo má jiné hodnoty, at se na to nedívají, nepochopily by, o co tady vlastně celou dobu šlo, a určitě by to hodnotily méně, přitom tento film je vynikající, plné emocí, a smutných scén, kdo má srdce na pravém místě,pochopí vše. ()

• Režisér a produkce si původně přáli do role Mirandy herečku Christie Hayes. Studio ale chtělo Kaylee DeFer. (becki_tu)
  • Během natáčení si jeden z koňů šlápl na vlastní provaz a zlomil si krk. Kvůli jeho smrti bylo dokonce natáčení na několik dní přerušeno. Důkladné vyšetřování incidentu však neprokázalo žádnou vinu jak ze strany produkce, tak ze strany ošetřovatelů a trenérů zvířat, a tak byl tento incident klasifikován jako nešťastná náhoda. (becki_tu)