One Piece

• Japonsko ワンピース (viac)
TV spot
Japonsko, (1999–2024), 459 h 35 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Eiičiró Oda (komiks)

Majumi Tanaka, Ikue Ótani, Kazuja Nakai, Akio Ócuka, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Fumiko Orikasa, Hidejuki Tanaka, Hóko Kuwašima, Hiroši Kamija (viac)

Moře, bílý písek, koráby, ale hlavně piráti. Mladý Luffy se vydává na moře, aby si splnil velký sen, stát se králem všech pirátů. Na své cestě musí překonat nejen řadu překážek, ale hlavně sehnat vhodnou posádku. Má však na své straně velkou výhodu, snědením Ďábelského ovoce získal zvláštní schopnost. Jeho tělo je z gumy, se všemi výhodami a nevýhodami, které to přináší. (Sidmar)

Kimberly1

One piece se může hodnotit až po timeskipe. Do té doby to je velký úvod, který až poté do sebe pořádně zapadne. Tak že i díky tomu je tu většina komentářů mimo mísu. Oda má můj obdiv. Jediné co mě mrzí, že Robin už nemá takový prostor. ()

furrec

Na túto vecičku som náhodou natrafil hrozne dávno na nemeckej RTL2, ale drží ma až dodnes:) Aby to človek dokázal skutočne komplexne ohodnotiť mal by si pozrieť aspoň prvých 400 častí:)) Nuže má to aj svoje slabšie miesta, hlavne neznášam čsti mimo príbehovú líniu a niekedy nekonečné naťahovanie bojov (ale zase nie až tak drasticky ako v Dragon Ball). Miestami detinské, miestami preslzené a japonsky úchylné, ale i tak neskutočne vymakané a kto videl väčšinu mi dá isto za pravdu že aj bohovsky premyslené a poprepájané. Z mojej strany jednoznače klobúk dolu. Ale i tak ma celkom dostala v asi 400stej epizóde jedna hláška z úst priatela Luffyho bandy, ktorú adresoval jej odporcom. "nedovolím aby ste ich zničili, ich hrdinské putovanie je ešte len na začiatku", nuže uvidíme kam to až potiahnu:))) premňa kludne aj po tisícku:p ()

toushirop

Neviem čo mám proti One Piece ale zrejme to nie je môj typ. Nepociťujem žiadny rešpekt ani zimomriavky a to mi u anime rozhodne chýba. ()

vrbicek

Poslední 2 roky, kdy jsem byl pokaždé ve Francii, jsem tento seriál viděl na tamním kanále č. 17 (DirectStar). I když to bylo dabováno francouzsky, tak to na kvalitě neubralo ani nepřidalo. Nechtěl bych to totiž znovu vidět ani česky, ani v originále, ani v jakémkoliv jiném podání. Každý díl se mi zdál stejný, stejně slabomyslný, stále jedno a to samé dokola a dokola. ()

SlepeOcko

Autor této série musí být geniální, jelikož má příběh promyšlený do jediného detailu. Hlavní hrdina tohoto anime - Luffy baví diváka svou bezstarostnou povahou, kuchař Sanji pokukováním po děvčatech a šermíř Zoro naprostou neschopností se orientovat v prostoru. Pirátská posádka zažívá nejrůznější dobrodružství, příběh je napínavý s mnoha souboji, ale i legračními příhodami. Vytknulo bych jedině jakousi "nekonečnost" tohoto anime, jelikož je s námi už od roku 1999 a stále pokračuje. ()

Mikuko

Jako zažraný (ex)fanoušek Naruta (a ničeho jiného) jsem se k One Piece odhodlávala pěkně dlouho, jednak kvůli počtu dílů a jednak kvůli malému množství fanoušků v česku. Teď si říkám, že kdyby mě do toho moje nejlepší kámoška násilím nedonutila, a kdybych na YouTube neviděla jednu fakt boží scénu, nejspíš bych neobjevila tohle mistrovské dílo, a to by byla hrozně velká chyba. Ze začátku je One Piece rozhodně lehce odrazující. Animace v roce 1999 nebyla nic extra (což je asi jediný pořádný důvod, který jsem kdy z někoho, kdo nemá One Piece rád, dostala) a navíc.. Takový rozsáhlý svět potřebuje hodně pomalý rozjezd, aby se stihlo absolutně všechno divákům pořádně vysvětlit. Navíc - podtext pirátů může hodně lidí odradit, ale kdyby to byli klasičtí piráti, hodně lidí by to dropnulo už pěkně dávno. Pořádně se One Piece rozjede až po vstupu na tzv. "Grand Line", což je až někdy kolem dílu 50 a odtamtud to jde jen a jen nahoru. Skvělý humor, správně natvrdlá hlavní postava, která není žádnej hloupej stereotyp aneb "jsem tu ze všech nejlepší a každého porazím na dvě rány", hodně (opravdu hodně) různých postav a schopností (!!), skvěle promyšlený svět a děj chytne a už nepustí, takže nemůžete přestat sledovat, protože chcete vědět, co se stane dál. Dalším plusem je určitě to, že se všechno nesoustředí jen na hlavního hrdinu, jiné postavy dostávají rovnocennou pozornost, a taky neplatí pravidlo, že v každém souboji hlavní hrdina na 100% s přehledem vyhraje. Také se mi v porovnání s ostatními anime líbí to, že autor One Piece má všechno promyšlené dopředu, věci, které se staly někdy na začátku anime a vypadaly jako nedůležité, najednou po strašně dlouhé době dostávají svůj význam a všechno zapadá. A zároveň to dodává všemu velkou nepředvídatelnost. Myslím, že největší špička celého anime je Marineford Arc, který byl i na internetu lidmi z celého světa odhlasovaný jako nejlepší Arc ze všech, a to právem. Co se týče negativ - pro některé lidi by mohly být nesnesitelné opravdu hodně dlouhé souboje a natahovaný děj, kde občas sledujete pár minut opravdového děje přes asi 10 dílů, ale to zase některým lidem nevadí. Každopádně, pro mě to One Piece vyhrál jednak dějem, jednak postavami, jednak emocionálními scénkami, které jsou naprosto dokonalé, a jednak skvělým humorem. Proto dávám 5* a těším se, co bude dál :) ()

SmajdalfCZ1

Tenhle seriál tu s námi již pár let je a pár let bude. Je velice zajímavé sledovat jak se graficky od prvního dílu mění do nynější formy, seriál má již přes 940 epizod, ikdyž aktualizace dílů v sekci anime na csfd trošku vázne. Je to tak. Abych řekl pravdu všechny epizody jsem již sjel 2x. a těch více jak 20 500 minut bych klidně i zdvojnásobil. Mám vážně moc rád anime, které jsou dlouhé a máte čas si vybudovat s postavami vztah. Nezřídka prostě u těchto typů anime brečím jako malé dítě. Pokud někdo váha zda sledovat tohle anime, tak můžu doporučit je to další anime v duchu mnou oblíbených anime jako je Bleach, Naruto a další, kdy prostě hlavní protagonista chce se všemi kamarádit a pro kamarády by udělal cokoliv a bezmezně jim důvěřuje. Budem vám běhat mráz po zádech až budete sledovat kariéru kapitána Luffyho a jeho pirátských přátel jak se snaží stát pirátským králem, namalovat mapu celého světa, stát se nejsilnějším a nejlepším šermířem na celém světe a spoustu dalšího. ()

Nautilus06

Už od prvního dílu se mi příběh chlapce, který má velký sen stát se králem pirátů zalíbil. I přes jeho velký plán nemá Luffy žádný plán, jak toho dosáhnout ale i přes to se k němu připojí další postavy které mají také své sny kvůli kterým se rozhodnou přidat do posádky slamáků a porazit všechny nepřátele kteří se jim postaví ať jsou, jakkoliv silní. V sérii nechybí velký rozmanitý svět ani velké množství rozmanitých schopností jako je ďáblovo ovoce a haki a k tomu všemu promyšlené příběhy postav které mají většinou smutnou minulost a dokážete sněmy soucítit. Za celou dobu, co se na sérii dívám se stala mojí nejoblíbenější sérií, kterou znám. A na konec se dá jen říct The One Piece Is Real !!! ()

ricmont

Po Live-action adaptaci jsem se rozhodl zkusit anime verzi. A okamžitě jsem byl unešen. Nikdy jsem si nemyslel, že najdu druhé anime které budu zbožňovat tak moc jako Pokémon. One piece to dokázal. Od prvního dílu až do aktuálního jsem se nemohl od příběhu Slámku odtrhnout. Tohle je prostě mistrovské dílo. ()

MtS

Hodnotím zatím po zhlédnutí East Blue ságy a Baroque works ságy. Ze začátku mi připadalo poměrně nudné sledovat jak vždycky někam přijedou a někoho tam pět dílů po sobě mlátěj. Přesto má One Piece nepopsatelné kouzlo vycházející ze skvěle napsaných postav a některé díly jsou naprosto úchvatné. Nejvíce mě zatím bavila část v Baratie nebo události na Drum Islandu (Chopper je roztomilej). Další pěkný moment byl, když v klíčovém souboji seriálu náhle začal hrát Dvořák. AKTUALIZACE: Tak už jsem to dokoukal až do aktuální části (Thriller bark). Některé momenty ve One Piece jsou opravdu dobré (nejlepší bývají vyvrcholení jednotlivých částí, odpočinkové díly mezi jednotlivými částmi nebo vzpomínky z dětství jednotlivých postav). Na druhou stranu mě štve, že je One Piece opravdu hodně rozvleklej a třeba v Enies Lobby opravdu nezbývá než dvacet dílů čekat, než každý člen porazí svého protivníka (navíc se vše ještě prodlužuje s přibýváním nových členů posádky :-)). One Piece je zatím jediné dlouhé anime, na kterém jsem trochu ulít (dokoukal jsem ho až po aktuální epizody). Každopádně je to hroznej zabiják času, takže jsem rád, že si od něj teď dám pohov... Nebylo to špatný, ale už nikdy žádné anime, které má více než sto dílů rozkoukávat nebudu :) EDIT 2010: Tak s odstupem času člověk vždy vystřízliví a když jsem se pokusil podívat dnes na dva pokračující díly od chvíle, kde jsem skončil, zabalil jsem to. Pár skvělých momentů, které One Piece nabízí neomlouvá nekonečné zabíjení času koukáním dvacetiminutových dílů, ve kterých se nic neděje. Rozumím, že dokud se člověk pravidelně dívá, nepřipadá mu to tak špatný, ale s odstupem mu dojde, že One Pice je prostě jen pro lidi s ohromnou dávkou trpělivosti a zaslouží si kvůli tomu adekvátnějíší hodnocení (snižuji na ***). Omlouvám se za tento edit, ale nějak mi to hodnocení pořád vrtalo hlavou (víc než jakákoli jiná, která jsem kdy udělil) a myslel jsem si, že tím možná zachráním pár lidí před naprostým propadnutím Luffymu s jeho posádkou :) ()

Dennefil

S tímhle anime vyrůstám. Pokud někdy Eiichiro sundá někoho z posádky, tak to pro mě bude jako ztratit člena rodiny. Poslední dobou mi ale přijde že anime tak nějak upadá. Už to není to co na začátku, než se dostala Luffyho posádka do styku s Kumou. Water 7 a Enies Lobby arc už u mě asi v anime nic nepřekoná. Nejnovější díly, Wano arc, si čtu mangu a to i dodává naději že anime bude zase tak boží, jak bývalo. Zoro se musí předvést a budu úplně nejšťastnější :D kdo má ale rád piráty a nadpřirozené schopnosti a srandu..prostě kdo má rád anime a má i trpělivost, tak by měl One Piece dát šanci. 10/10, toto anime nosím hluboko v srdci. ()

loginhacke

Popisů k tomuto seriálu je zde již dost tak pouze bych rád řekl že postavu Usoppa nenávidim z duše myslím že by se konečně mohla rozvinout a nehrát si pořád na kapitána a při 1. problému začit brečet jinak spokojenost je to vtipné, emotivní i když občas mi bitvy přijdou až příliž natahované ale stále 5* ()

H.T.

Jeden by nemalou chvíli uvažoval, jestli si něco, co má k dnešku necelých 590 epizod, může udžet kvalitu, kterou to nasadilo na začátku. A pokud ano, tak jestli ta kvalita je opravdu... kvalitní. A i když je to nečekané, je to pravda! Tenhle rozsáhlý pirátský epos je něco, co mě skutečně vtáhlo do světa anime. Postavy jsou naprosto dokonale "rozvržené" - tím nemyslím že jsou nějak extrémně dobře napsané, nebo mají bůhví jaké charizma, ale to jak se spolu setkavají, loučejí, koho nechají autoři s kým se pobavit, kdo se zase spolu moc nebaví atd. Tím i z těchto poněkud plochých charakterů dokáží vyždímat maximum. A mě to maximum bohatě stačí. Dále, i když by se někomu mohli postavy zdát dělané jako podle shounen šablony, mám silné podezření, že tyto shounen předlohy spíše vznikly z těchto postav (i když občas je vidět že autor mangy asi Dragon ball četl). Mé hodnocení nezahrnuje fillery, které by ale neměli být tak hrozné. Jinak co by někomu mohlo vadit je zpočátku spíše méně kvalitní kresba, která má i pozděj velmi osobitý chrakter (úzké nožičky), samozřejmé délka seriálu, případně že všechny hlavní (a většinou i vedlejší) ženské postavy mají obrovské poprsí (mě to nevadí...). Hodnocení 85% ()

Sidmar

Jedinečná kresba tohoto anime, odradí asi velkou část fanoušků tohoto žánru, nicméně mě si získala na tolik, že zůstávám věrný právě jen tomuto seriálu. Při sledování One piece jsem stejně napjatý jako při Hře o trůny, kde nikdy netušíte kdy, kdo, jak a proč zemře, s tím rozdílem, že očekávám kdy, kdo jak a proč vypustí nějaký ten gag či žertík, nebo se prostě jen zaksichtí tak, že vám málem pukne bránice. (pozn. a to čtu předlohu, nebo možná pro to) ()

norbik

001 - 636 = 3 měsíce nepřetržitého civění na Jacka Sparrowa se slamákem :-D. Hladovím po dalším a jdu na filmy.. netřeba co dodávat, Luffy si mě získal stejně jako Bou Hancock :-D. KAIZOKU OU NI ORE WA NARU! ()

migr

Slušné občasné epické bitky, predikovane vlastnosti menších soupeřu spolubojovníků dle jejich vzevření, a dobrý příběh celkově, který naznačuje i ukončení (tipoval bych tak 1200 dílů, tak prý snad max 1500:) i když občasné episody jsu trochu mimo, někdy šílené dětinské ftípky, chybyčky: dobří aha tak i zlí ehm všichni( i malé role) zásadně neumíraji( i když jsou už mrvtí:),.. tak už se to zlepšilo. Kresba občas chabá. Ale tady jde spíše o celkový příběh a zajímavé emoční zvraty a úlety. Hodnocení: 72-92 / fan95% viděno všech 973dílu. omluvte.. těžkouchpitelá jest recenze na běžící seriál... ()

Danken07

One Piece je úžasne anime, plné skvelých postáv a ich príbehov. Bohužiaľ ma aj pár chýb, tak ako v každom anime sa tu vyskytujú fillery, ktoré znižujú kvaitu one piecu. Ale najväčší problém mám s predlžovaním každej časti, napríklad rekapituláciou predošlej časti alebo flashbackom. Najdú sa tu aj vtipné chyby, ako napríklad tu trvá 6 sekúnd 60 sekúnd. Ale najviac ma štve občasná absencia dabérov hlavných hrdinov (Chopper,Robin). Pokiaľ vám tieto chyby nevadia tak vás čaká to najlepšie dobrodružné anime všetkých čias. Moja najobľúbenejšia postava je "pirátský kráľ" Monkey D. Luffy, je trošku blbší ale občas sa nájde chvíľka keď začne byť vážny, a práve vtedy je úžasny ale mám ho rád aj preto, že on je najsilnejší z celej posádky. ()

mp5991

One Piece se těžko hodnotí, na jedné straně stojí úžasná propracovanost světa, humor a schopnost vytvořit silný vztah mezi postavou a divákem ať už kladný nebo záporný. Je tu obrovské množství postav, obrovské množství schopností a přesto to pořád všechno drží pohromadě a docela dává smysl. Jistě, postupem času už některé hlavní souboje zachází do dost absurdních situací, které ale seriál často perfektně využívá jako zdroj humoru. Jako u jiných podobných anime, i tady je neustálá snaha dál a dál zvyšovat sílu nepřátel, ale alespoň se snaží přijít s jakžtakž uvěřitelným způsobem, jak je porazit a nespoléhá jen na pochybnou sílu přátelství. Na té druhé straně ovšem stojí až neuvěřitelná roztahanost děje, kde kolikrát jen jediný souboj zabírá několik dílů. Ta je ještě podpořená všelijakými flashbacky, fillery a zbytečně dlouhou rekapitulací předchozího dílu. Jenom nejdelší arc tak dosahuje neuvěřitelných 118 dílů, z toho, jestli dobře počítám, 35 trvá jen hlavní souboj, byť hodně přerušovaný, a i osekaná verze, která se po internetech pohybuje, to má problém zachránit. Vzhledem k tomu těch 5* dát prostě nemůže, byť je to jinak rozhodně obdivuhodné dílo a asi ještě hodně dlouho bude. ()