Příběh se odehrává na ostrově, kde má mít své první vystoupení Uta, nejoblíbenější zpěvačka na celém světě, jejíž pravou identitu navzdory její popularitě nikdo nezná. Na její vystoupení se přijde podívat spousta fanoušků, včetně nadšených pirátů, a dokonce se přijdou podívat i Slaměné klobouky s jejich kapitánem Luffym. Jenže to by nebyl příběh bez nějaké zápletky, a tak vše začíná faktem, že Uta je dcera piráta Shankse. (CarnTheNunya)

Doffy

Fajn filmový počin, který konečně nemá jako hlavního záporáka vysloužilého důchodce z minulé generace a je stravitelnější než Stampede. Písničky chytnou za srdce, nadchnou i rozlítí (v pozitivním slova smyslu). Má to spád, akci i hezkou dějovou linku. Po úmorném natahování anime je tohle konečně něco svěžího, co odsejpá. ()

Katakimiku

V tuhle chvíli asi můj nejoblíbenější z One Piece filmů. Příběh je dost dobrý sám o sobě, navíc se tu objevuje opravdu hodně známých postav a ani se nedivím svému minulému já, které po shlédnutí 50 epizod anime naivně věřilo, že ten film stejně pochopí a mělo při sledování v kině v postavách pořádný guláš. Co jsem ale v tu chvíli už byla schopná plně docenit byly úžasné a chytlavé písničky (Ado má nemalý podíl na tom, že jsem se vůbec začala zajímat o J-pop) a nebo třeba z úplně jiné stránky - film má moc pěknou animaci (když teda přimhouřím očko u CGI efektů). Je to rozhodně úplně jiná úroveň než ta, na které One Piece filmy začínaly. 7.8/10 ()

Ryuuhei

Začnu opět jednotlivými body. Nový, originální příběh točící se okolo dcery Shankse - Uty - velmi fajn. Emotivní, překvapivý a promyšlený téměř do posledního detailu. Veškerá fakta servíroval postupně a trpělivě vysvětloval fungování ústřední zápletky. 10/10. Záporačka Uta taky fajn. V jedné chvíli jsem trochu nepochopil její úpěnlivou motivaci měnit svět přesto, že se ukázal jeden důležitý a vše měnící fakt, ale jinak rozhodně nezklamala a přinesla do děje něco nového a v kontextu s hlavní sérií funkčního. 8/10. Písničky velice dobré, nejméně jedna chytlavá a zapamatovatelná, ve spojení se souboji utvářela stylovou, barvitou podívanou. 9/10. Animace bohužel nehezká, oproti běžné sérii téměř žádný posun. V pozdější fázi díkybohu ubylo CGI a nastoupila klasická 2D animace u všeho, ale zbytek byl místy rozmazaný, postrádající detaily a prostě lacině nehezký. 4/10. Subjektivně mám taky problém s běžnými souboji. Jakmile přestaly být součástí muziky a vystoupení záporačky, měnily se v nepřehlednou, psychedelickou změť efektů a trhané animace. Osobně jsem fanouškem rafinovanějších bojových sekvencí, kde aktuálně záleží, kdy která postava co udělá, než že každý metá schopnosti jako šílený a my ani pořádně nevíme proč. 3/10. Ve výsledku jinak velice slušný originální film z One Piece univerza, který v jádru absolutně neselhává. Je vtipný, emotivní, napínavý a i nezasvěceného diváka, který viděl popř. jen pár set epizod, snadno chytne a nepustí až do finále. 8/10. ()

Avarga

[Recenze může obsahovat spoilery, pokud jste ještě Red neviděli, nečtěte] Bylo nás v kině asi 8, nemohl jsem se této události prostě dočkat. O to horší pak byla sprcha, která od začátku projekce následovala, kdy po asi třetí "písničce" už bylo vidět, jak všichni nervózně popadají telefony a prohlíží, jestli nedostali email či jestli něco nepřistálo v messengeru. Seděl sem vzadu, takže jsem to mohl perfektně monitorovat.  Bylo to trapné... Samotný děj byl také zvláštně poskládaný... takový útržkovitý, chaotický a nezábavný. Nevěřím, že tohle psal sám Eiichiro Oda, protože předchozí filmy byly úplně jinde.  Těch současných 81% nechápu, objektivně si to tenhle počin nezaslouží - max 55%. ()

Lukas193

V porovnání s ostatními filmy v One Piece sérii, se ani tady nedá říct, že by Red nějak svou kvalitou vyčníval nebo převyšoval ostatní filmy. Když film vyšel, tak jsem četl různé názory, jak je Red kravina, že je to vlastně jen muzikál a celkově zklamání. No já osobně jsem se na film poměrně těšil, avšak bylo mi už tehdy jasné, že se nebude jednat o žádný zázrak, což upřímně ani není třeba. Celkově film hodnotím kladně a všem fanouškům One Piece, kteří zároveň milují hudbu doporučuji dát Redu šanci. Rozhodně musím vyzdvihnout neuvěřitelný hlas Ado, kde každý její song zněl absolutně neuvěřitelně a jednoznačně se za mě jedná o highlight celého filmu. Obzvláště song s názvem "Tot Musica" ve spolupráci s Hiroyuki Sawanem, který dělal například soundtrack k sérii Shingeki no Kyojin, je v kombinaci s velmi poutavými a nádhernými animacemi jedním z nejlepších, ne-li nejlepším, momentem celého filmu, což mě vede k dalšímu důležitému bodu tohoto filmu - animace. Co se týče kvality animací, tak zde by se dalo možná pouze vytknout použití CGI u scén, kam se úplně nehodí, což se dělo převážně v první třetině filmu, kde měla Uta svá vystoupení. Kdybych měl film ohodnotit číselně, tak bych mu dal něco okolo 7/10. Jedná se zkrátka o fajn jednorázovou záležitost, kterou si už upřímně asi nikdy nepustím, což se ale nedá říct o soundtracku, u kterého si jsem jistý, že ho jen tak z hlavy nedostanu :D ()