One Piece: Episode of East Blue – Luffy to 4 nin no nakama no daibóken

• Japonsko ワンピース エピソードオブ東の海[イーストブルー] ~ルフィと4人の仲間の大冒険~ (viac)

Ryuuhei

Už je to přece jen víc než 5 let, co jsem viděl cokoliv z One Piece a v rámci nostalgie jsem si chtěl připomenout alespoň jeho začátky. Zhruba 2 hodiny nabídnou začátky v East Blue a slamáků v novodobém zpracování a ve zkrácené formě. Co asi nejvíc potěší, je Luffyho příběh, který konečně začíná tam, kde manga, respektive jak ke své jizvě pod okem přišel (aby taky ne, když speciál vznikl na úkor 10 letého výročí mangy). Zbytek přeskakuje ne úplně chronologicky a postupně představí Zora, Usoppa, Sanjiho, a Nami. Samozřejmě, jak je vše zkrácené, jsou zahrnuty jen důležité momenty - na souboje se bere jen malý zřetel a v případě Arlonga jde vlastně o pouhé sestřihy. Na druhou stranu, je zde vyobrazena i minulost jednotlivých postav a příběhy tak jsou na svou ořezanost celistvé. Celkově příjemná pokoukaná, která sice působí klasicky televizně a o nějaké filmovosti se mluvit nedá, ale po dlouhé době osvěží paměť a ukáže něco starého známého, ale v novém kabátku. 75% ()

zdepapepa

Před tímto "filmem" (jestli se tak sled několika epizodických 'origin stories' dá nazvat) jsem měl nulovou zkušenost s One Piece. Každá epizoda lepší než ta předchozí. Jednoho dne se určitě na tu 62. epizodu podívám (Jak mi bylo řečeno. Je to následná epizoda.), ale počet těch několik stovek dalších epizod mě stále děsí. Příběhy Luffyho i Zora byly takové klasické origin stories jak co do charakteru postav, tak co do jejich minulosti. Což ale neznamená nic špatného, občas se člověk rád podívá na klasiku. Usopp je první z těch méně obvyklých postav, ale jako long-range se rozhodně do posádky hodí. Holt někdo musí být silou na nejnižší úrovni. Nečekaný pick, co se týče povolání, byl rozhodně Sanji. Většinou to v podobných pořadech obstarává jedna z primárně bojových postav, ale o to tu máme sympatičtější příběh plný zajímavého důvodu k plutí po moři i používání bojové techniky. Nami, víceméně Haley Starshine z Hůlkového řádu, měla v určitém směru nejvíce frustrující epizodu. Jsem rád, že to není love interest, a že i ona má svoji vlastní agendu, proč plout po moři. Sympatické bylo i zakončení, kdy ústřední scéna s chodidly na sudu byla zopakována ještě jednou. ()