One Piece: Episode of Alabaster – Sabaku no ódžo to kaizokutači

• Japonsko ワンピース エピソードオブアラバスタ 砂漠の王女と海賊たち (viac)

CarnTheNunya

Oproti manze a nejspíš i verzi ze seriálu (nejspíš, protože jsem seriálovou verzi neviděl, ale rozhodně není tak osekaná) hodně slabé. Animačně asi vypadal nějak dobře jen finální souboj. Chápu, že do celovečerního filmu by asi nešlo nacpat vše z Alabaster ostrova, ale dát tomu tak o hodinu navíc a třeba by to i bylo celkem fajn. V manze byla spousta napínavých situací a ty oni víceméně přeskočili a vrhli se na ten řekněme "finální střet", i během kterého toho něco málo přeskočili. Strašně mě to mrzí, snad ty další celovečerní remaky vybraných story arců budou lepší. ()

Kwaichi

Alabaster sága patrí medzi moje najobľúbenejšie z celej série OP. Škoda že príbeh museli tak osekať aby sa zmestil do 90 minútového filmu. Nechcem pôsobiť sentimentálne, ale tým filmové prevedenie stratilo mnoho dojemných scén ktorá v divákovi vyvolávajú nezabudnuteľné pocity v porovnaní s anime sériou alebo mangou. ()

Ceres

8. film v pořadí, který ale tentokrát jen velmi rychle převypráví hlavní příběh z Alabasta ságy. Bohužel je to naprosto zbytečné, protože osekat tak komplikovaný, ale propracovaný příběh do necelých 90 minut je nemožné, aby z toho bylo něco pořádného. Spousta věcí nemohla být zmíněna a hlavní věci hodně zkráceny. Souboje byly perfektní v seriálu, ale ve filmu je to hodně suché, jelikož tam spousta věcí kolem toho chybí. Zásadně nesouhlasím s Flipperem, že takhle měl celý Alabasta Arc vypadat, to by byla pak z toho pěkná sračka, to je naprosto nemyslitelné a pěkně perverzní myšlenka. ()

Kimkong

Vydáno po 289. epizodě. Tento film je naprosto, ale naprosto zbytečný. Osekaná verze jednoho z nejznámějších arců. Nějakých 40 epizod natlačených do 90 minut. Všiml jsem si páru odlišností, zvláště po zvukové stránce, ale stejně je mnohem lepší zkouknout si originál. Vočesané jsou jak souboje, tak hlavně vývoj postav a je až do očí bijící, že mezi scénami chybí spousta děje. ()

johny95

Arc bol v seriály skvelý. Ale film tomu moc nepomáha. Bez toho, aby ste predtým videli seriál, tak film vám moc nepovie, je postrihaný tak, že viacero vecí by si musel človek len domyslieť. ()