One Piece

• Japonsko ワンピース (viac)
TV spot
Japonsko, (1999–2024), 459 h 35 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Eiičiró Oda (komiks)

Majumi Tanaka, Ikue Ótani, Kazuja Nakai, Akio Ócuka, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Fumiko Orikasa, Hidejuki Tanaka, Hóko Kuwašima, Hiroši Kamija (viac)

Moře, bílý písek, koráby, ale hlavně piráti. Mladý Luffy se vydává na moře, aby si splnil velký sen, stát se králem všech pirátů. Na své cestě musí překonat nejen řadu překážek, ale hlavně sehnat vhodnou posádku. Má však na své straně velkou výhodu, snědením Ďábelského ovoce získal zvláštní schopnost. Jeho tělo je z gumy, se všemi výhodami a nevýhodami, které to přináší. (Sidmar)

Recenzie používateľa Recenzon k tomuto seriálu (30)

One Piece (1999)

Momentálně, co recenzi píšu už není epizoda, kterou bych mohl vidět, proto jsem se rozhodl napsat recenzi a ohodnotit tento klenot. Jsem nesmírně hrdý na to, že jsem se rozhodl to zkouknout a ani trošku toho nelituju. Ano, byly zde epizody, které byly nudnější nebo rovnou celé arcy jako třeba Long Ring long land arc, který měl fakt mrzkého záporáka, ale tyhle věci hodím stranou. Věřím, že mezi anime by si našel své oblíbené i zatvrzelý a protivný důchodce z facebooku jenom stačí přehlédnout formu, v jaké je to podané a zaměřit se na příběh. A u mě to naprosto vyhrál neobyčejně promyšlený a živý svět One Piece. Přece svět pirátů a vodních příšer, kde můžete získat náhodné schopnosti jenom díky tomu, že sníte ďáblovo ovoce zní za mě naprosto fantasticky. Všechno je zde tak živé, a tak strašně promyšlené, že jsem z toho kolikrát i brečel buď smutkem, nebo úžasem. Skutečně Oda vytvořil neskutečný příběh, který stále pokračuje a nabíjí mě štěstím. Hlavními postavami je pirátská posádka nazývaná „Slamáci“ a každý z nich má za sebou minimálně působivý příběh, díky kterému si alespoň pár z nich zamilujeme a vždycky má člověk radost, že se do posádky připojí nový slamák. Dost se mi do hlavy zapsala i hudba ta hudba je prostě něco skvělého, dlouho jsem neslyšel tak chytlavou hudbu. Anime se skládá z arců pidi část z nich je špatná jako už zmiňovaný Long Ring Long Land arc, ale drtivá většina je naprosto bombastická jako například Whole Cake Island, Thriller Bark nebo legendární Marineford, který zůstal v paměti všech fanoušků, ale za mě to vyhrál nejaktuálnější dokončený Wano Country, který je za mě mistrovské dílo hlavně z důvodu dojemných a epických momentů, animace (fakt nejlepší animace soubojů, co jsem viděl) a taky záporáci (Kaido je záporák, ze kterého šla hrůza). Doufám, že mi One Piece zůstane v srdci pěkně dlouho. ()

Arigatō Merī! Yuki ni Kemuru Wakare no Umi (2007) (E312)

Opravdu vyjímečný arc a budu si ho vždy pamatovat, protože je zde spoustu důležitých momentů, například uvedení budoucího slamáka a budoucích záporáků, ale je zde taky spoustu emotivních momentů, kdy jsem opravdu málem brečel (Hlavně scény ohledně Going Merry a pohřbu). Za mě bylo nejvíce epický uvedení Gear 2 a Gear 3 technik (Konečně Luffy zesílil a jde to vidět). Opravdu nádhera. ()

Binkusu no Sake – Kako to Ima o Tsunagu Uta (2008) (E380)

Páni... ani nevím, co mám vlastně napsat, protože tenhle díl mě o něčem přesvědčil. Myslel jsem, že můj svět je One punch man a nebo Invincible, ale šíleně jsem se mýlil. Ani jeden ze zmiňovaných mě nedokázal takhle neskutečně rozbrečet a vtáhnout do onoho světa. V momentě zlomu přesvědčení mi nezbývalo nic jiného než brečet a koukat na Brooka, jak zpívá nádhernou píseň a přitom mu během hraní, umírají se smrtí smíření kumpáni. A to jsem si myslel, že Brook je plně komická postava. ()

Ēsu o Sukue! Arata na Mokutekichi wa Daikangoku (2009) (E416)

Štve mě, že to nemůžu dát v oblíbenosti seriálů ještě výš, jelikož už tak to je na samém vrcholu. Epizoda mne zase rozesmutnila a rozbouřila mé emoce. Díl od dílu je to, čím dal, tím kvalitnější a nedokážu si představit, jak úžasné epizody mě ještě čekají. Zkrátka si toto prostě nemohu vynachválit. ONE PIECE JE MŮJ SVĚT! ()

Shankusu Kenzan! Chōjō Sensō Tsuini Shūketsu (2011) (E489)

Ano, je to tady. Už můžu říct, že jsem viděl Marineford arc, který je neskutečný. Opravdu nejvíce akční arc, co jsem viděl. Emotivních momentů je tu jako šafránu, ale nejvíce, co se mi usadilo v hlavě, jsou scény s Acem a Whitebeardem... ()

Zen'in Shūgō - Rufi Shin Sekai e no Funade (2011) (E522)

Super pohodovej krátkej arc, který vlastně jenom ukazuje, co se po uplynutí dvou let od rozdělení Slamáků změnilo. Arc funguje jako představení toho, jak Slamáci zesílili (A to fakt sakra hodně). Ale nejdůležitější je, že Slamáci jsou konečně pohromadě a já se těším na další díly!! ()

Gun'yūkakkyo arekuruu shin sekai no kaibutsu-tachi (2016) (E746)

Dressrosa arc byl trošičku delší, než jsem zvyklý (Jenom 118 epizod), ale byl asi jeden z nejlepších zatím. Nejlepší momenty byly v koloseu, kde se Luffy snažil vyhrát ovoce Mera Mera no mi, ale taky nesmím zapomenout výtečný souboj s Doflamingem, na kterého Luffy potřeboval Gear 4, který je goofy ahh. Backstory Lawa s Rosinantem bylo srdcervoucí a dost zlepšilo mé hodnocení tohoto arcu. (Doflamingo zatím asi nejlepší záporák) ()

Mōdoku no Kiki - Rufi to Reiju! (2017) (E785)

Luffy a ostatní konečně dorazili na nějakou pevninu a už teď to vypadá zajímavě (hlavně to sladký prostředí z čokolády nebo co). ()

Totto Rando! Yonkō Biggu Mamu Tōjō! (2017) (E786)

Vlastně skoro celý díl o žrádlu a to si nechám líbit hehe, a taky nemohu nezmínit to závěrečné pěvecké vystoupení, které bylo docela chytlavé. ()

Yonkō no Musume - Sanji no Fianse Purin (2017) (E787)

Luffy řekl na konci této epizody, že to začíná být zajímavý a měl pravdu. Whole Cake Island arc zatím vypadá jako sakra dobrý arc a možná i  jako ten nejlepší (zatím). ()