Úplné bezvetrie

• Česko Úplné bezvětří (viac)

John a Rae Ingramovi se během námořní plavby dostávají se svojí jachtou do úplného bezvětří. Po té, co zachrání Hugie Warrinera, člověka, jenž o sobě tvrdí, že je jediným, kdo přežil ztroskotání škuneru Orpheus, však prožívají nejděsivější situace svého života. (oficiálny text distribútora)

Juto

Hoci to nie je vždy úplne vierohodné, film je napínavý až po vražedný koniec. Je šikovne vyrobený a vynaliezavo zrežírovaný. 7/10 ()

andrii

Nehybné nebe. Velebené ticho a klid. Počasí jako malované naruší nalodivší, na příď z podpalubí, zpod temných řas vetřelec, jenž bouří vody, přivodí mořské nemoci, ale ona se po celou dobu drží záchranného kruhu tak, že ani sebevětší vlna, tlak nespláchne její ohnivou hřívu, jedinou kudrlinku. Mrakomor nepoloží, i když v jedné slabé chvíli, lvici - květinku. ()

3n3my

Hlavne vďaka skvelej hudbe, krásnej Nicole Kidman a slušnému záporákovi Zaneovi sa to dá po čase pozrieť znova. No predsa len za slabší scenár a ukvapený záver sa prikláňam k 3*. ()

Courtemanche

Australané tohle prostě umí líp než snad kdokoli jiný, -vytěžit z minima něco opravdu silného. Sam Neill jako vždy vynikající, Kidman není jen kráska ale i dobrá herečka, navíc Billy Zane možná nikdy nehrál líp než tady. 5/5 ()

AntonG.

Komorní thriller s perfektní atmosférou a velmi dobrými hereckými výkony. To napětí by se dalo místy krájet.Kdyby nebylo posledních pár minut, tak bych uvažoval i o páté hvězdě. Takhle tedy velmi dobré 4*. ()

maxxxim

Štyri hviezdy za 94 min. a 30 sekúnd za zvyšných 30 sekúnd deja odpad ako vyšitý. Exemplárny príklad toho, ako sa nemá vypointovať záver nereálnym a iracionálnym priebehom, ktorý poškvrní inak kvalitne vyobrazený príbeh. ()

adams89

Nenáričný průměrný thriller se Samem Neillem a tehdy ještě neznámou Nicole Kidman v hlavní roli. Příběh je takový tuctový a již mnohokrát viděný, protože thrillerů na moři je víc než dost, navíc se dá i lehce dopředu odhadnout, tudíž plný klišé. Ústřední dvojice herců mě příliš nepřesvědčila, ale záporák v podání úsměvavého Billyho Zanea, to už bylo jiné kafe. No já nevím, záporák je možná pro něj trochu odvážné pojmenování, působil totiž docela sympaticky a nevinně. Film na jedno, možná dvě podívání, víc však rozhodně nečekejte.60% ()

Belbo

Stylový thriller s místy "hodně moc" hustou atmosférou a frajerským Neillem, úchylným Zanem a pěkným nosíkem Kidman. ()

Karush

Nie zrovna ten tradičný film vo svojom žánri. Philip Noyce to nepodal v akčnej forme, radšej sa pohrával s divákom ako mačka s myšou, čo však budilo vo mne dojem doslova "úplného bezvetria", síce to okorenil aj nejakými tými dobrodružnými prvkami, ale aj to v pomenšom množstve. Film skôr s atmosférou úplného bezvetria ako thrillerovskou, ale zas na druhej strane na minimálnom priestore s minimálnymi možnosťami zaujímavý film. 70% ()

lennyd

Po tragické smrti svého syna se Rae (Nicole Kidman) a John Ingramovi (Sam Neill) vydávají na několikatýdenní plavbu po moři, aby přišli na jiné myšlenky. Náhle však zahlédnou potápějící se loď, a naberou z ní posledního přeživšího, Hugha Warrinera (Billy Zane). Brzy ale zjišťují, že tragédie na potápějící se lodi nebyla náhodou, a kapku šílený Hugh k ní přispěl nemalou mírou. Než se stihnou rozkoukat, je John opuštěn na potápějící se lodi, a Rae unesena - na obou stranách tak nastává boj o přežití ... Na tomto filmu je zajímavé několik věcí. Za prvé - kromě pěti minut na začátku v něm hrají jen výše zmínění tři herci - a tak každý z nich dostává široký prostor k ukázání svých schopností. Zatímco Sam Neill je takový nemastný-neslaný, Nicole Kidman (na to, že jde o její téměř první filmu) dokazuje, že ji čeká velká budoucnost (k tomu přispívá i to, že se celý film promenáduje pouze v plavkách) a Billy Zane - ten prostě šílence umí. Co mně zklamalo je ale tradiční neduh všech podobně laděných filmů - že to, aby se dodržela nějaká (patrně zhůry stanovená) délka filmu, tak hlavní záporák několikrát přežije téměř jistou smrt. I tak jde o film, na který se kdykoliv a rád podívám znovu... ()

honz

Manželská dvojice se vydá jachtou na oceán, aby utlumila bolest z prožité tragédie po ztrátě dítěte. Místo uklidňující dovolené však nastává boj o holý život... Napínavý australský thriller s výbornou, tehdy téméř neznámou, Nicole Kidman v hlavní roli. ()

Pavlínka9

Pro mě je děsně těžké tento film hodnotit, jelikož pro Billyho Zanea mám slabost již od MEMPHISSKÉ KRÁSKY (1990), tudíž jsem silně ovlivněna a ta 4.* je hlavně pro Billyho :D :D Téma thrilleru je dobré a rozhodně bych to nechtěla zažít na vlastní kůži, jelikož široko daleko nikdo a řešit nějaký problém? Fajn :D ()

Návrat krvavého kapitána

Návrat krvavého kapitána

25.07.2008

Captain Blood z roku 1935 je snad největší klasikou pirátského žánru. Na kapitánském můstku tehdejší megahvězda Errol Flynn, u kormidla pozdější tvůrce Michael Curtiz, na vlajce zlatem vyšitý nápis… (viac)