Boss ruskej mafie sa chce pomstiť za smrť svojho brata pri spoločnej akcii FBI a ruských bezpečnostných síl. Najme si teda absolútny stroj, dokonalého, precízneho a nepolapiteľného zabijaka s prezývkou Šakal, ktorého nikdy nik nevidel. Jeho cena za atentát na riaditeľa FBI nie je vôbec nízka - rovných 70 miliónov dolárov. FBI sa však o pláne dozvie a donúti uväzneného írskeho teroristu Declama Mulqueena, aby spolupracoval. Dvaja zabijaci stoja proti sebe a hra o bezpečnosť nášho sveta závisí od výsledku ich súboja. Kto koho zabije prvý? (TV JOJ)

Bauer

Nevděl jsem toho Šakala z roku 1973 ale tento byl docela slušnej a ta role záporaka v podanní Bruce Willise byla dobrá. ()

Lucasion

Znají jeho metody... Střeží jeho cíl... Vědí jeho jméno... Je to Šakal. The Jackal je můj oblíbený akční thriller. Umí skvěle vyprávět příběh a atmosféra ve filmu je vynikající. Bruce Willis je charismatický chladný zabiják, který dostane za úkol zasadit strach do všech Američanů, pomocí veřejné popravy. Richard Gere jako Declan Mulqueen, je vytažen z vězení, aby mu v tom zabránil. Asi nikdo nečekal, že větší sympatie poputují k Willisovi. Střída jeden kostým a účes za druhým a připravuje se na nájemnou vraždu. Film má opravdu luxusní soundtrack, který zaznívá ve správných chvílích. Willis i Gere jsou opravdu esa a spor mezi nimi je snadno uvěřitelný. Je to doslova válka mezi dvěma muži. U filmu se skvěle bavím i po několikátém zhlédnutí. Alternativní konec k Šakalovi je rozhodně zajímavý a doporučuji shlédnout. Dává filmu trošku vážnější tón. (98 procent) ()

Lacike

Priemerny akcny thriller v ktorom mal Bruce Willis jednu z mala prilezitosti strihnut si regulerneho zaporaka. A jeho sceny su rozhodne najzabavnejsie na celom filme. Miestami az prilis a aj ked to asi mal byt vazny thriller, tak Willis z neho nechcene robi komediu. Vsetky tie parochne a prizvuky, ktore pouziva su dost komicke. Bohuzial nie je hlavnym hrdinom jeho postava ale nevyrazny Gere a jeho banda spolupracovnikov, ktora sa snazi Willisa dolapit. Gereho sukromna linia je uplne nezaujimava a zbytocne natahuje stopaz. Namiesto sukromia jeho postavy by som sa radsej viac dozvedel o Willisovom Šakalovi, ktoreho chladnokrvny charakter ma moznost prejavit sa len v par scenach. Väcsinou nosi absurdne parochne a predstiera nejaku svoju vymyslenu figurku. Co je skoda, lebo vdaka tomu jeho zaporak nema vlastne poriadny priestor sa prejavit a vzbudit v divakovi strach. Akcnych scen je tu minimum. Okrem finale vlastne len jedna a tiez prlis nenadchnu. Su rovnako priemerne ako je vo vysledku priemerny aj cely film. Asi najviac ma pobavila epizodka s Jackom Blackom. 5/10. ()

PROROK14

Typická americká skoro blbosť. Zdalo sa to byť dobrý film a aj to z časti bol dobrý film ale ten záver. No neviem neviem. Prečo to muselo skončiť dobre. Prečo muselo zlo prehrať. Ja osobne by som tomu dal 5* bez debaty ak by sa ten atentát Willisovi podaril. ()

BoPo

Richard Gere je len gigolo za zenitom, takže tomu postava veľmi nebezpečného muža nesedela. Willis rozhodne dodal svoje postave uveriteľnejší a lepší dojem. Nehovorím, že by sa jednalo o trapas či prúser, skôr je to film vhodný na robenie čohokoľvek popri pustenej TV. ()

Dale

Neviem, ale ja som si pod prezývkou "Šakal" predstavoval zabijaka, ktorý je veľkým profesionálom a na ktorého nemajú ani všteky tajné služby sveta, no v tomto filme mi pripadal ako celkom priemerný zabijak, ktorému dokáže spôsobiť veľké problémy aj jeden priemerný chlapík. Ani omylom sa Willisova postava nechytá na takých filmových zabijakov, ako Nikita, Leon, Cruise v Collaterali a pod. Myslím, že Willisovi táto úloha vôbec nesadla, proste mu ani na chvíľu neuveríte, že hrá chladnokrvného záporáka. Navyše dej je veľmi plytký a záver neskutočne trápny. V konečnom dôsledku sa jedná o slabučký akčný thriller, ktorý nemá čím zaujať. ()

Terva

Ten film je pro mně naprostý nadstandart. Akčí, plný napětí, trochu vtipu a hlavně velké dobrodružství. Bruce Willis a Richard Gere. Co dodat ? Proč má tak malé hodnocení ? A ta hudba, no to je špica, ne :1 - Fatboy Slim - Going Out Of My Head 2 - Prodigy - Poison 3 - Massice Attack - Superpredatord (Metal Postcard) 4 - Primal Scream - Star 5 - Bush - Swallowed (Goldie, Toasted On Both Sides Mix) 6 - Ani DiFranco - Joyful Girl (Peace & Love Mix) 7 - Moby - Shining 8 - Dollshead - It's Over, It's Under 9 - Black Grape - Get Higher 10 - Goldie & J. Hajik - Sunray 2 11- BT Feat. Richard Butler - Shineaway 12 - Agent Provocateur - Red Tape 13 - The Chatlatans UK - Toothache (Chemical Brothers Remix) 14 - Lunatic Calm - Leave You Far Behind 15 - Apollo Four Forty - Raw Power 15 - L.T.J. Bukem - Demon's Theme ()

svik

Celkem laciný filmový netrhák. Takhle to namě působilo a Richard Gere se sem vůbec nehodí a Willis ten to zase přeháněl s vážností tématu.---špatný pocit z filmu. ()

Marek1991

Prehnaný film, najmä ten začiatok s vraždou mafiána a posedením mafiánov neskôr. Potom sa to stupňuje do zvláštnych rozmerov a stáva sa to naivnou hlúposťou. Dnes šakali zabíjajú nenápadne, už v minulosti používali otravy, nákazy chorobami, asi by ste nevideli dnes nejakého Araba zastreliť prezidenta USA. Sú to najmä Američania, ktorí používajú šakalov na zmeny režimov po svete. Na Willisovi ukázali veľa metód, dnes už viac k smiechu, zakončili to však dosť trápnym akože šťastným koncom. Na tento film sa dá pozerať len s nadhľadom, má veľa trápne náhodných a veľa trápnych až komických momentov v mnohých smeroch. Ďalší dosť trápny proamericky thriller, tie dialógy v mnohom priam propaganda, nemám rád ani tento film. ()

liquido26

Srovnání s původním Šakalem tneto film v ýádném případě nesnese, ale jako samostatný snímek docela funguje a pro ty, kteří Den Šakala neviděli, se možná bude i líbit. Trochu mi připadá přehnaný to počítačově řízený dělo, kterým chtěl Šakal atentát provést, když vezmeme v úvahu, že Edward Fox používal malou tenkou pušku, kterou by si schoval snad i do zadku, kdyby bylo potřeba. Taky se tady Šakal trochu víc producíroval a předváděl, čímž dělal zbytečné chyby, kterými na sebe upozorňoval. No a poslední bod - trochu mi vadilo, že některé postavy byly se Šakalem osobně zapletené a znali ho, což Šakalovi trochu ubíralo jeho tajemnou auru. Jinak, ale docela svižný a příjemný akční snímek. ()

Marsik

PRIMA HD - Pro mě téměř klasika. Viděno za svůj život alespoň 10x a některé scény mám stále v živé paměti. Originál z roku 73 jsem neviděl a snad ani nechci, byť vidím, že tento remake kritika roztrhala na hadry. Mě ale Willis hodně baví, má to skvělé tempo a napětí a díky českému povedenému dabingu to pěkně odsýpá. 80% ()

Kryton

Ten film vyloženě táhne Willis. Jeho šakala mám moc rád a naprosto jeho chladné zabíjení žeru i kdyby je dělal propiskou a kusem žvejkačky. ()

fannah

Myslím že tenhle film je jedna z nej rolí Bruce Willise. Jeho chladný výraz se sem totiž naprosto perfektně hodí (tak jako ve filmu Lucky Number Slevin). K němu mi takovéhle role pasují. Jinak i samotný film byl víc než průměrný thriller. I když starý, francouzský Šakal byl jedinečný, tenhle remake se rozhodně nemusí za nic stydět. Berme to tak, že od Michaela Catona-Jonese je tohle to nejlepší co nám kdy může dát. Zvláště dobrou bych tu ocenil hudbu Cartera Burwella a skvělé zpracování úvodních titulků! *** Nejbrutálnější úvodní titulky!!! ()

MartinezZ

Volná modernější akčnější variace na téma Britsko-Francouzského Šakala (1973). Proti němu je tohle "crap" plný klišé a velkohubých dialogů. I přesto se na to ale celkem dobře kouká, má to spád, divák se nenudí a Richard je tu zase v roli klaďase. Bruce vypadal dobře, když se nemaskoval, jinak masky navozovaly přinejmenším přiblblý úsměv. Průměrný film, co neurazí, taková akčňárna na večer - hra na jistotu. ()

Tayen

Když jsem film viděla poprvé, absolutně mě vydrtil výkon Bruce Willise, coby chladnokrevného zabijáka, který neváhá chlapovi utrhnout ruku. Pro mne jeden z nejoblíbenějších akčních filmů, i kdy ž příznivcem Richarda Gera rozhodně nejsem, ale tady mi zas až tak nevadí. ()

Ligter

Jako majoritní špatná vlastnost je evidentní snaha o vyrovnávání se, kopírování Zinnemannova filmu, který chce Šakal překonat svou vyhroceností, násilnou vycizelovaností, přičemž soustavně vyextrahovává cokoliv důležité z původního námětu. Svou moderností, tedy přesunem původních hodnot (tedy rozdíly ve vyšetřovací praxi, historický kontext, atmosféra 60. let, osobnost de Gaulla, ale i přítomnost démonického Foxe a protiváha v postavě komisaře Lebela) do ''digitální'' éry ruší specifické fluidum Forsythovy adaptace, činí ho veskrze povrchním akčním snímkem. Namísto seznamování se s historickými reáliemi z dané předlohy (ovšem, ne že bych to čekal, problém konceptu) je film vystavěn především na vystavování paruk a záměrně moderních metod, jež ho mají činit obdivuhodnějším a přitažlivějším. Nemluvě o kontroverznosti Declana Mulqueena jež jako jeden z dalších prvků sestavuje film vyloženě na efekt, topící se v paradoxní okopírované originalitě. ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)