Boss ruskej mafie sa chce pomstiť za smrť svojho brata pri spoločnej akcii FBI a ruských bezpečnostných síl. Najme si teda absolútny stroj, dokonalého, precízneho a nepolapiteľného zabijaka s prezývkou Šakal, ktorého nikdy nik nevidel. Jeho cena za atentát na riaditeľa FBI nie je vôbec nízka - rovných 70 miliónov dolárov. FBI sa však o pláne dozvie a donúti uväzneného írskeho teroristu Declama Mulqueena, aby spolupracoval. Dvaja zabijaci stoja proti sebe a hra o bezpečnosť nášho sveta závisí od výsledku ich súboja. Kto koho zabije prvý? (TV JOJ)

InJo

Úvodní titulky mě (zásluhou geniální hudby) vždy přirazí do sedadla a film jako takový pokaždé solidně pobaví. 70 % ()

Jordan

tento nepodarený paskvil má len malý krôčik od hodnotenia ODPAD. Gere mi nebol nikdy sympatický, ale Bruce, môj guru Bruce - prečo si túto rolu neodporučil Van Dammemu alebo Seagalovi? ()

Anderton

K úcty k originálu, ktorý bol originálnym filmom ohodnotím tento priemerný americký triler, ktorý robí pojmu komerčný americký triler medvediu službu nižšie, ako si možno zaslúži. Ak by v tom nehrali dve megahviezdy, ak by sa to volalo ináč, ak by sa k tímu nepridal Poitier, bol by som spokojnejší. Tento film je jeden z tých, vďaka ktorým sa vopred zbežne pozerám na hodnotenia filmov, pretože nechcem byť sklamaný zo splasknutej bubliny. ()

boshke

Škoda, že je to takový béčko, protože Šakal je obsazený slušně a ač Richardovi sedí spíše zbohatlík zamilovaný do prostitutky než irský terorista, tak se na něj koukat dalo. Obzvláště bavil Bruce se svými tisíci identitami. Řekl bych, že vysílací čas na Primě v sobotu od desíti Šakalovi sedí naprosto perfektně... 70% ()

Slarque

Remake, který se na rozdíl od své předlohy příliš nevydařil. Na vině je hlavně nelogicky zmatený scénář, alespoň masky se povedly. ()

Tomco

dnes som konecne videl original den sakala. sakra, mam teraz v hlave zmatok. tohto sakala som videl 5x s tym, ze som ho bral za velmi solidny thriller s vybornym brucom willisom. ktovie ako by som ho bral po dalsom zhliadnuti, zatial teda ostavam na 80%-ách. myslim, ze aj ked ide o remake, ista kvalita tu je. ()

klerik

Každý nájomný vrah by chcel, aby ho stvárnil Bruve Willis, ale Carlos má v hrobe už určite morskú chorobu od toľkého otáčania. Prototyp Usámu bin Ladina je nešikovný sympaťák(!), ktorý zabíja guľometom. och, Bruce prečo. A to finále v metre, a ten Gere... Čo by na to asi povedal Šakal/Carlos? "Aspoň, že v tých okuliaroch vyzerám cool"... ()

SeBig

Film tak nudnej, že i psát komentář k němu mi přijde nudný.. Jediný co chválim byly Willise převleky, a ta scéna SPOJLER: jak vyjebe s Black Jackem.. KONEC SPOJLERU...jinak naprosto do nebe volající nuda. Jo a ješte chválim tu hudbu ta byla taky super. ()

Chrustyn

Poměrně slušný remake, který se od originálu liší skoro vším. Což je dobře ne? Bohužel už není tak působivý ani propracovaný. Spíše průměrný akční thriller na sobotní večer. ()

LaciLC

Vynikajúci akčný thriller s výbornými hercami, ktorý si môžem púšťať vždy dokola. Už ani nepočítam koľkokrát som ho videl. Pre mňa zďaleka najlepší Catonov film. V najbližšom čase si chcem pozrieť starší Deň Šakala a už som mimoriadne natešený hlavne vďaka tomuto remaku. A väčšina tvrdí, že pôvodný film je ešte lepší ako toto. Už sa neviem dočkať... ()

Crocuta

Zbytečný a nepříliš povedený pokus o remake výborného filmu. Obě herecké hvězdy v hlavních rolích nemají dohromady ani polovinu charizmatu co měl E. Fox ve verzi z roku 1973. ()

jojinecko

Zamerikanizovaný a zbastardený kvázi-remake (podstatné slovíčko "kvázi"!!!), kde elegancia a dôvtip je nahradená efektami, všetko je značne zjednodušené aby aj priemerný divák "pochopil", Bruce Willis je doosť zlý (hoci jeho prevleky zaujali) a Gere je absolútne zbytočná postava. Ale treba to brať tak, že originál aj Forsythova kniha ma výrazne dostali a možno som sa len nedokázal odosobniť:))) ()

Pejpr

Bruce v netypické roli záporáka a Ríša v netypické roli bývalého vězně, škoda že v těhle rolích nehrají častěji.. Gera jsem už neměl tolik chuť vraždit a Bruce je skvělej skoro vždy a všude :) Šakal v některých momentech překonává jak Posledního skauta, tak Smrtonosnou past...takže kvalita víc než dobrá ;) ()

Ivoshek

Příběh je šablonovitý a předvídatelný, tudíž nemůže dost dobře fungovat jako thriller. Tatáž šablonovitost bohužel platí i o obou hlavních postavách. Nedá se říct, že by to bylo natočené úplně špatně, jen to nepřináší nic nového. Pokud jste nikdy předtím neviděli thriller o teroristech, přičtěte si hvězdičku. ()

borsalino

Ve srovnání s originálem Den šakala je to k uzoufání, ve srovnání s jinými politickými thrillery je to o trochu lepší, ale přesto jde o podprůměrný snímek, zatížený romantitzujícím balastem, nepřekonatelnými schopnostmi hlavního superhrdiny a když se Gere z teroristy změní na lidumila, tak jsem toho měl právě dost. Mizerné. ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)