Futbaloví chuligáni

• Slovensko Hooligans (viac)

Neprávem vyhozený student Harvardu, Matt Buckner, přijíždí do Londýna, kde se chce na čas usadit u své sestry. Skamarádí se s sestřiným švagrem, Petem Dunhamem, a je vtažen do temného a násilnického světa fotbalových "hooligans". Matt se během tohoto přátelství učí, jak stát pevně nohama na zemi a odolávat tomuto tajemnému a drsnému světu. Hooligans je příběhem o loajalitě, důvěře a občas i brutálních následcích života na hraně... (oficiálny text distribútora)

Estrellita

Fotbal v srdci už od dětství a možná proto tenhe film nadhodnocuju. Stal se pro mě srdcovou věcí a rozhodně není tak přímočarý, jak se tváří. Na pozadí krutého světa fotbalových hooligans se odehrává příběh čistých lidskách citů jako je přátelství nebo láska k rodině. Elijah Wood se mi tu líbil hodně, Charlie Hunnam ještě víc... Prostě nemůžu dát jinak než 5*. ()

Motinski

Film mapujúci uzavretejšiu komunitu futbalových chuligánov formou ktorá je divákom podaná veľmi prístupne. Áno, často sa ide na hranu, s postavami nemusíte nutne sympatizovat, no nie je to nič čo by vás až tak pobúrilo. Ten miernejší ton a komerčnejšie ladenie je fajn. Pohodové a ajtak celkom emočné. Herci si to idú a ajkeď scenár ponúka návnady aby ste väčšinu vecí predvídali, tak napríklad koniec ma prekvapil. V dobrom. Viac tu ide o postavy ako explicitný realizmus. Z podobného prostredia určite mne ako laikovi najpohodovejší a najkvalitnejší snímok možno aj viac ako na jedno pozretie. ()

t_gon

Po roce další výlet mezi fanoušky anglického fotbálku. Podobně jako starší bratříček (také Hooligans) i zde vyplňuje stopáž převážně ultra drsné násilí, jež je normálním divákům fotbalových zápasů skryto. Výborná režie, kulometný až klipový střih při samotných zápasech mezi fandy, sem tam nějaké to moudro a „uvěřitelní herci“ (ti to snad točily, jako by to dělaly odjakživa) ve mně zůstanou ještě delší dobu. No a také Elijah dokazuje, že se dokáže ikony Froda zbavit bez problémů… ()

baruss

Len stručne k tomuto filmu. Film o ftubale a chuligánoch, ktorý točia Amíci a režíruje žena. (všetko naznačuje tomu, že to musí byť riadne fiasko, veď čo vedia Amíci o futbale a čo vedia ženy o chuligánoch???) ... natočili ho parádne... U mňa tento film s príbehom a zápletkou jednoznačne poráža britskú "verziu" Fight Clubu : ) ()

Mrkvič

Jako pěst na oko působí ve filmu Frodo Pytlík. Svou logiku to má jeen do momentu,než tam někomu zane nakopávat prdel. Vůbec mi to ale nevadilo, protože o tom ten film není. Jde o drsně podaný pohled do duše fotbalového chuligána. I když chuligán je dost zavádějící, podobně jako nápis "Proč" na českém obalu dvd. Tady se dá i někomu fandit, protože i taková verbeš má nějakou čest a zásady, které se aspoň z části dají uznávat. Škoda že ne každému takový snímek promluví do duše. ()

_DAVE_

Vynikajici vec ktera kupodivu neni pouze (to skoro vubec) o fotbale a nescetnych bitkach. Ma to hodne dobry pribeh ktery v druhe puli brutalne graduje, a co vic, konec neni vubec v Americkem stylu i kdyz mohl byt myslim lepsi. Doufam ze se "Frodovi" podarilo alespon castecne zbavit se sve "nalepky"... ()

danoo

Čo povedať? Film sám o sebe nebol zlý, násile nebolo ani trochu samoúčelné azda námet trochu otrepaný. A celkovo to vyznelo veľmi chladne. Už viem, čo chcem povedať - nemalo to gule. ()

Endyis

Debut režisérky Lexi Alexander z prostředí hooligans sice není úplně zlý ale na podobný příběh je příliš předávkován sentimentem... ()

ywo666

5* je asi moc. Je to tak na 4 a pol. Ale prišlo mi to lepšie ako Football factory, kde som musel dať 4*. Wood ma spočiatku moc nebral, ale postupom filmu som mu prišiel na chuť. Naopak Charlie Hunnan je super. Nie že by mi jeho postava bola sympatická. Ja chuligánov fakt neberiem. Ale jeho výkon ovceňujem. A príbeh je silný. Emócie na pracujú. Film funguje. A zasluhuje tak 85-90%. ()

uiu

Nejsem fotbalový fanoušek a tyto fanoušky/hooligans spíše odsuzuji. Elijah Wood je vyhozen z Harvardu a vrací se do Velké Británie za svou sestrou. Tam se seznámí s bratrem svého švagra, který je hooligan. Z jemného a nekonfliktního chlapce se z něj stane jeden z party hooligans, co se jen mlátí a opíjí. Jako příklad transformace z andílka ďáblem je to ovšem nedostačující psychologická sonda. Do toho v originále šílený, pro mě trochu buzerantský britský akcent (nebo to přijde jen mě, že je bristká angličtina tak teplá?), takže těm postavám prostě nemůžete věřit, že jsou drsňáci, jen proto, že se mlátí na potkání, když mluví jako noblesní Sherlock Holmes. Pro fanoušky fotbalu a zákulisí hooligans možná zajímavý snímek. Pro člověka, který sporty nemusí jen obyčejný film, kde potěší roztomilý kukuč Elijaha Wooda. ()

lennyd

Matt Bruckner (Elijah Wood) je vyhozen z Harvardu (poté, co si jeden prominentní spolužák schová u něj ve skříni drogy), a rozhodne se strávit nějaký čas u své sestry v Londýně. Zde se seznamuje s bratrem jejího manžela, Petem Dunhamem (Charlie Hunnam), který vede jednu ze skupin anglických fotbalových rowdies. Matta tento svět bez pravidel přitahuje, a i přes nevoli své sestry (i některých členů skupiny) se stává jedním z nich. Jenže jako Američan, a navíc student žurnalistiky, musí své nové přátele o své loajalitě nejdříve přesvědčit. A zápas s největším rivalem se blíží... Bez mučení se přiznávám, že mi je tato tématika úplně cizí. Jednak mne nikterak nezajímá fotbal jako takový, a tím méně svět rowdies, kteří fotbalové zápasy berou jen jako záminku k tomu, někomu (ideálně fanouškovi cizího) týmu rozmlátit držku (hezky to ve filmu shrnul Pete Dunham - na kvalitě týmu ani tak nesejde, jde o to jaké má fanoušky). I přes to všechno jsem se u tohoto filmu náramně bavil - i když jsem si jej vyhlídl jen díky přítomnosti Claire Forlani a její role zde byla takřka zbytečná. Nicméně herecké výkony Elijaha Wooda (jaký kontrast k jeho roli Froda, kterého jsem si nedávno opětovně pustil), ale hlavně Charlieho Hunnama jsou lahůdkou pro divákovo oko. Pokud se oprostíte od tématiky, která je podána až příliš jednostranně (oni jsou vlastně docela hodní, jen se tak baví), tak se budete taky bavit.. ()

noriaki

Málo fotbalu a spoustu rvaček. Green Street Hooligans se odehrává v Londýně, v tom nejangličtějším možném prostředí, ale i tak z něho "made in USA" přímo čiší. Ať už naivní pointou, tak povrchním zobrazením jednotlivých fotbalových firem. Charlie Hunnam znovu předvedl jaký je to skvělý herec s úžasným charisma, Elijahu Woodovi, bych nevěřil rváče ani po deseti pivech. Hvězdičku navíc dám za slušně natočené bitky a vhodně zvolené herce do vedlejších rolí. ()

majxik

Překvapivě pěkný film, ze začátku jsem ho sledoval s značnou skepsí a nakonec se to vyrbilo do velmi zajímavého a místy i chlapsky emocionálního příběhu (prostě ne růžovka a romantika pro ženy ale respekt a obětování...). ()

Fiorenza

Přesné zachycení chuligánského života v Anglii je skvěle zpracováno. Nechybí ani návštěva stadiónu, což filmu s takovou tématikou dává velký význam. Příběh filmu byl pro mě velmi zábavný a poučný. Herci ve filmu předvedli parádní výkony a je dobře, že film s takovou tématikou, někdo zpracoval tak pečlivě a zaujatě. Dávám 5* ()

Aven

Výborný film se silným příběhem a kvalitními hereckými výkony. Nečekal jsem, že se mi tenhle film bude líbit, ale nadchl mě. Takže United! United! United! ()

lumiros

Já nejsem a kdo mne alespoň trochu zná, tak to potvrdí příznivcem jakéhokoliv sportu, který zkazily peníze a už vůbec né příznivcem jakýchkoliv "chuligánů". Paradoxně tento film byl jak o fotbalu, tak o fanoušcích a přesto se mi dostal pod kůži. Je to hodně silný příběh, který ve Vás asi dlouho zůstane a jen tak něčím ho nedostanete ven. ()