Futbaloví chuligáni

• Slovensko Hooligans (viac)

Neprávem vyhozený student Harvardu, Matt Buckner, přijíždí do Londýna, kde se chce na čas usadit u své sestry. Skamarádí se s sestřiným švagrem, Petem Dunhamem, a je vtažen do temného a násilnického světa fotbalových "hooligans". Matt se během tohoto přátelství učí, jak stát pevně nohama na zemi a odolávat tomuto tajemnému a drsnému světu. Hooligans je příběhem o loajalitě, důvěře a občas i brutálních následcích života na hraně... (oficiálny text distribútora)

Marek1991

Film, ktorý pre mňa predstavuje pohľad na správanie hooligans v období okolo roku 2000. Pravdivo popisujúci rôzne charaktery členov týchto sociálnych skupín. Ako skalný fanúšik jedného slovenského futbalového tímu (ŠK Slovan Bratislava) musím, ale priznať že v istých veciach nepoukazuje reálne na súčasnosť a dôvody takéhoto konania dnes, ale v danej dobe bol film trhákom. Ak chce niekto niečo o týchto sociálnych skupinách vedieť, tak by tento film spolu s filmom Šišanje nemal vynechať. Elijah Wood tu zahral jednu zo svojich životných rolí a veľmi pravdivo vykresľuje, ako sa môže človek neznalý európskeho futbalu dostať do týchto kruhov a vlastne, ako sa z mierumilovného chlapca môže stať bitkár. Osobne by som vyzdvihol v tomto filme herca Charlieho Hunnama. ()

Torision

Skvělej a neuvěřitelně působivej film z prostředí anglickejch rowdies. Rozhodně jde o film, kterej se na fotbal dívá z jiný stránky a svým dějem se pokouší i o přesah, což se podle mě povedlo. Bitky mezi hooligans nemaj chybu a jsou dokonale propracovaný. Co se hereckejch výkonů týče, potěšil mě jak Elijah Wood, do kterýho jsem svý naděje zrovna dvakrát nedával, tak i Charlie Hunnam, ve kterým se objevil hodně dobrej potenciál. ()

ConanVJ

Určitě pěkně natočený filmek o hooligans. Příběh je zajímavý, postavy věrohodné. Celkově se ve filmu nic moc neděje, ale bitky jsou natočené pěkně. Konec filmu se dal předvídat. Za mě 70% :) ()

ledzepfan

Docela hezky natočené ale to téma jde úplně mimo mě, takže mě asi moc nezasáhlo to kouzlo rvaček a ten hřejivý(a až teplý) pocit kamarádství ()

themic

Hned jedna z prvních scén vás zarazí do křesla nebo do toho na čem zrovna sedíte. Podařilo se opravdu skvostně podat námět, který už asi každý viděl v několika jiných zpracování, ale asi ne tak dobře natočených. Herecké výkony jsou skvělé, hlavně Elijah Wood, ten zahrál dobře. Jeho proměna od šprta na vysoký škole k členu Hooligans je víc jak dobře natočená. Celkem věrně jsou tu ukázané věci okolo hooligans, i když něco bude asi krapet zkreslené, jak už tu ve svém komentáři psal uživatel "Vojcl". Ale tak mě to bavilo, bylo to skvěle natočené, takže dávam 5*..:) 90% ()

Asgy

Fotbal jde úplně mimo mě, ale moc nechápu proč jsou tihle rádoby fanoušci se sportem vůbec spojováni. Je to prostě banda lidí, kteří si rádi zařvou, udělají spostu bordelu a pak se mezi sebou domlátí. Tenhle film mě rozhodně nepřesvědčil, že by to bylo jinak, ale bylo to "příjemné" nahlédnutí mezi "fotbalové fanoušky". I když nemůžu objektivně posoudit, jak moc reálné... ()

ivishka

Skutečně stojí za to, aby jste se do morku kostí vžili do rvaček po zápase nějakého pochybného fotbalového týmu? Opravdu byste vzali na fotbal svého malého syna mezi naštvaný hooligans? Přijde mi to, že příběh je vlastně o aktérovi, kterému je "sladkých sedmnáct" a přestože je herec Elijah Wood mnohem starší tak neustále vypadá velmi mladě... Studentovi prominentní školy jeden hlupák podupal budoucnost a poté ho velká sestra pustila ven se švagrem. Někdy mi film přišel hodně soustředěný pouze na krev, bitky či na postpubertálního žurnalistu díky kterému to vlastně dopadlo tak, jak to dopadlo...Charlie Hunnam a konec film zachránili - Život Petea Dunhama mě naučil, že někdy je třeba pevně stát, jeho smrt mi ukázala, že jindy je třeba odejít. Nikdy jsem mu nemohl poděkovat, ale mohl jsem podle něj žít. ()

ArsenalEagle

Užívám si fotbal, a jak je díky coroně vidět, fotbal bez fanoušků stojí za prd. Nikdy jsem ale nemusel tyhle "fanoušky", ti kteří se jdou jen porvat, ti kteří bučí, pískají, rasisticky uráží a tahají do hry politiku. Póvl. A ani po GSE takové lidi cenit nebudu. Nicméně dojem zanechali. Charlieho Hunnama začínám opravdu hodně cenit a je strašná škoda, že toho nemá zas tak hodně natočeného. Elijah se přesně hodí na toho neškodného troubu. Možná bych ocenil víc fotbalu, ale když tak o tom přemýšlím, hooligans vlastně ten fotbal ani nepotřebují. Britskej přízvuk dodává skvělé atmosféře naprosto perfektní kulisu! ()

Džejkop

Už proto, že mám rád fotbal, tak jsem si Hooligans nemohl nechat ujít. Pravda, fotbalové prostředí jako takové, navštívíme během filmu jen okrajově, ale aspoň něco. A ono se není čemu divit, zákony bitky na stadionu opravdu neschvalují, a když už by si na to někdo troufnul, tak se na žádný zápas hodně dlouho nepodívá. O fanoušcích kladivářů vím své, patří mezi ty velmi tvrdé. Přesně tak jak v tomhle případě o čemž se přesvědčí i náš Američan. Mattovi tohle jen prospělo, protože to jak se nechal zbytečně, bez jakékoliv obrany vyhodit z Harvardu, byla chyba. Chlapíci z Hooligans ho naučili škole života, to žádná vysoká ve svých osnovách nemá. Takže jemu několika mesíční členství mezi těmito radikálními fanoušky jen prospělo. Hooligans, tedy nelze chápat jako nějaké tupé řezníky, ale jako lidi, kteří jsou normálně pracujícími členy společnosti s oblibou v poněkud zvláštním adrenalinovém sportu. To ale neznamená, že jim to jejich bitkaření, mlácení, házení dlažebními kostkami a výtržnictví schvaluju. Pokud vím, tak fotbal by měl lidi spojovat a člověk by měl protihráče i protifanoušky respektovat a ne je posílat do horoucích pekel. Ale tak to je fotbalová Anglie (a nejen ona), bez Hooligans by to asi nešlo, jsou zřejmě součástí toho, či onoho klubu, stejně tak jako manažeři, hráči, trenéři... ()

numi

Neuvěřitelně emocemi překypující film s výbornou hudební (Stone Roses forever) a hereckou kulisou. Překvapil Elijah Wood, který ačkoli je ve své roli jen těžko uvěřitelný, tak je docela přesvědčivý. Všechno šlape na jedničku, fotbalový zápas je nasnímaný ve výborném tempu a nebýt toho závěrečného střihu, ve kterém se přesuneme zpátky do USA, abychom si zkazili celkový dojem z filmu, tak bych zůstal v mírné euforii ještě dlouho po závěrečných titulcích. Takhle to ze mě spadlo velmi rychle. Škoda. Přesto jde o nadprůměrně povedený snímek, který nemůže nezaujmout. [únor 2006] ()

Vojcl

Řemeslně výborně natočené drama s přesvědčivými hereckými výkony snad všech zúčastněných.. Jednu hvězdičku srážím, protože nesouhlasím s ideou tohoto filmu, který se snaží fotbalové hooligans ukázat jako normální čestné lidi, kteří ve volném čase mezi rvačkami láskyplně vyučují malé děti ve škole.. to tvůrcům podle mě trochu ujelo!!! ()

buldock

Celkově velmi dobré drama z fotbalového prostředí , ale s postupem času se už o fotbal ovšem nejedná vůbec a je to trošku škoda. Ono těm "fanouškům" o fotbal taky absolutně nejde , ale vše se točí kolem jejich takzvané firmy. Nelíbilo se mi jak vyznělo veškeré chování "hooligans" a to že byli prakticky za hrdiny , ikdyž jsou to jsou lidi , kteří by potřebovali teplou , studenou a do klece! A ještě záporná připomínka k úmrtí jednoho z hlavních chuligánů na závěr , které z něj udělalo mučedníka. Ono vůbec ta scéna se závěrečnou bitkou a nesmyslným příjezdem Claire Forlani i se svým dítětem celý film trochu kazí. ;-) 68% ()

milicjant

Ty scény, kdy se linie „každodennosti“ přetrhne, konvenční způsob vnímání ustoupí do pozadí a milující otcové prostřednictvím fotbalu boří ve víkendové anarchii platná kritéria a normy, mají razanci dobře mířené rány urostlého rowdie. Fakt, že jo. Věčná škoda, že index předvídatelnosti je místy poměrně vysoký, jinak bych možná ještě s hodnocením přitlačil. Tohle totiž můžu. Walk on, walk on, with hope in your heart. And you'll never walk alone. You'll never walk alone. ()

esopesokeso

V roku 1985 v Bruseli priamo na štadióne stovka hooligans z FC Liverpool napadla fanúšikov Juventusu Turín po tom, ako ich tí provokovali.Oba tábory strážilo len po päť policajtov.Útočníci mali v rukách tyče, vydesení Taliani sa natlačili na stenu a ušliapali sa. Zomrelo 39 ľudí. Bitku vysielala televízia v priamom prenose do celého sveta. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Iný typ chuligánov si zas dohodnú organizované bitky.Gangy sa dohodnú na čase, mieste, počte účastníkov bitky a iných detailoch.Stanovia si pravidlá:1.Protivníka absolútne nenávidíš 2. Buď naozaj fér (ak má niekto holé ruky, nepoužiješ na neho okrem rúk nič). 3Rešpekt si vynútiš len silou. Hooligans cz ()

kaylin

Fotbaloví hooligans jsou magoři, ale vlastně jsou to taky jenom lidi. Prožívají svoje dramatické příběhy a na jeden takový se soustředí snímek "Holligans". Jak prozaický název. Do Británie přijíždí Frodo, aby se tady seznámil s tím, co je to vlastně kopaná. Podle všeho se jedná o bandu šílených lidí, kteří se na ni dívají. O fotbal samotný tady vůbec nejde. Režisérce se podařilo zachytit dobře dramatické momenty, na druhou stranu je to pořád jenom taková trochu klasická pohádka o tom, že se někdy musí člověk někdy pořádně rozbít, aby pochopil, jak tenhle svět opravdu funguje. ()

RAiken

Pochopitelně miluju fotbal a je dobré se na něj kouknout z trochu jiné stránky, tím lépe, pokud je ten pohled tak skvěle zpracovaný jako v Green Street Hooligans. Syrové rvačky jsou rychlé, bolestivé a jsou konečně podané tak, abychom jim věřili - tedy jedna rána a potoky krve. Dokonce i Elijah Wood vyskočil z Pytlíku a skvěle zapadl. Největším překvapením byl však Charlie Hunnam, který byl v roli vůdce opravdu skvělý. Možná toho fotbalu tam mohlo být více, ale tvůrci asi chtěli opravdu ukázat, že fanouškům Hooligans nejde skutečně o fotbal. ()