Adam (Brendan Fraser) sa narodil v protiatómovom kryte, ktorý si kedysi postavili v záhrade jeho geniálni rodičia, vystrašení studenou vojnou. Calvin Webber (Christopher Walken) a matka, vzorná domáca pani Helen (Sissy Spacek) na prvý pohľad bizarnému rozhodnutiu ich priviedla havária a následný výbuch lietadla na ich pozemku. Túto udalosť považovali za útok taktickými zbraňami. Adam bol vďaka tomu tridsaťpäť rokov vychovávaný v podzemí. Myslel si, že je jedným z mála pozemšťanov čo prežili. Teší sa, až rádioaktivita vonku poklesne pod životu nebezpečnú hranicu a on bude môcť vyjsť von... (TV Markíza)

duklak2

Dokonalost, kterou jen tak něco nepřekoná. Film s výborným tématem, ze kterého vytěžil maximum. Skvělý výkona pana Frasera! ()

BoPo

Komédia, ktorá z nejakého dôvodu skvelo funguje. Brendan Fraser spolu s Christopherom Walkenom vytvorili dvojicu syn a otec, na ktorú sa vždy rád pozriem. Celý príbeh, všetky dôsledky izolácie, tá radosť pri objavovaní nových vecí. Jednoducho film, ku ktorému sa rád niekedy znova vrátim. ()

Terva

I v atomovém krytu se může narodit gentleman. Pětatřicet let žil pod zemí a potom prošel pornoshopem do reality. Romantická komedie o tom, jak poslední nevinný Adam potkal Evu, která se vyzná. Scénář : Bill Kelly. Kamera : José Luis Alcaine.Hudba : Steve Dorff. ()

PauloZ

Velice příjemná, nápaditá a hlavně zábavná dnes už oldschoolovka, se skvělým Brendanem a roztomilou Alicí. Bavil jsem se náležitě. ()

mis-ko

Ch. Walken a S. Spacek sa snažia a darí sa im. B. Fraser sa snaží a darí sa mu. A. Silverstone sa snaží a nedaí sa jej. A tam sa stratila štvrtá hviezdička. Čo už. ()

themic

V celku zábavná komedie v čele s Brendanem Fraserem..! Vtipné po celý film... Skvělý námět, Brendan se do toho vžil opravdu originálně... :) ()

golfoxovox1

Nejsem vysloveně fanoušek komedií, ale téhle dávám bez výhrad pět, protože je velmi chytrá a vytvořená z originálního nápadu, který je velmi originálně zpracován. Tatínek Ch. Walken je ve své urputné snaze chránit rodinu dokonalý, maminc e se člověk vůbec nediví. Adam je správně natěšený a naivní, zároveň na něm pozorujeme schopnost poměrně rychle se adaptovat do nového prostředí a hláškuje (citace dle paměti): "Sledoval jsem televizi. Barevnou!" "Tady to fakt graduje (písnička v autě)" "Evo, moc rád bych Tě vzal s sebou do našeho krytu, rodiče říkali, že když najdu pěknou a zdravou dívku, mám jí přinést s sebou a Ty se mi zdáš úžasně zdravá" Eva Adamovi zdatně sekunduje a je v podstatě taky čistá duše, neboť kdo by dneska Ty baseballový karty vracel a její představitelka A. Silverstone umí hrát uvěřitelně (především celá scéna, kdy má tepláky.) I vedlejší herci a motivy super Hudba je hollywodsky standardní, ale zapamatovatelné love theme, kdy se do klavírku s elektrickou kytarou v pravý okamžik přidá saxofon. Film není náročný, konec je snadno odhadnutelný happyend, pokud k filmu přistoupíte s tímto očekáváním, můžete se celkem příjemně bavit ;-) ()

zipper111

Být cca 35 let zavřenej v bunkru 20 metrů podzemí, žít tam pouze s rodiči a kaprama v lavorech, nemyslím že by Adam vypadal tak jak vypadal a jednal tak jak jednal. Ale nestěžuji si, kromě nekolika hodně trapných scén docela oddechová podívaná. ()

blackrain

Výstižný název. Adam se narodil v protiatomovém krytu, který jeho otec před strachem ze studené války postavil na zahradě. Brendan Fraser v roli mladíka nezkaženého a nepolíbeného. Snaží se dohnat, co se dá a taky to dožene.Je sladký a okouzlující. Ta jeho taneční kreace v baru byla super. Sissy Spacek neustále pijící šampaňský koktejl. "Kdo si?" "Matka" "Je to matka". Výborná oddechovka se zajímavým nápadem. ()

Tony.cs

Nejlepší na celém filmu je Sissy Spacek...je to vynikající herečka, Walken jí sekunduje parádně a hlavní dvojice Fraser - Silverstone je taky super. Moc příjemná komedie. ()

slunicko2

Příjemná prvoplánová komedie. 1) 31letý Brendan Frazer je milý._____ 2) V první půlce filmu jsou pěkné vtípky. Druhá půlka sklouzla do holywoodských klišé, ale přesto je snímek koukatelný._____ 3) Námět je rozhodně lepší než zpracování. ()

Nos

Určitě zajímavý filmík s netradičním námětem. Herecké výkony na obstojné úrovni. Jen se mi přece jen zdá, že z toho šlo "vytřískat" určitě ještě mnohem více. Ale i tak mírně nadprůměrná komedie za téměř čtyři zasloužené hvězdy. ()