Adam (Brendan Fraser) sa narodil v protiatómovom kryte, ktorý si kedysi postavili v záhrade jeho geniálni rodičia, vystrašení studenou vojnou. Calvin Webber (Christopher Walken) a matka, vzorná domáca pani Helen (Sissy Spacek) na prvý pohľad bizarnému rozhodnutiu ich priviedla havária a následný výbuch lietadla na ich pozemku. Túto udalosť považovali za útok taktickými zbraňami. Adam bol vďaka tomu tridsaťpäť rokov vychovávaný v podzemí. Myslel si, že je jedným z mála pozemšťanov čo prežili. Teší sa, až rádioaktivita vonku poklesne pod životu nebezpečnú hranicu a on bude môcť vyjsť von... (TV Markíza)

kleopatra

Brendan Fraser je v roli mladíka narozeného v protiatomovém bunkru, nepolíbeného dívkou ani civilizací, k pomilování. Umí jen to, co ho naučili jediní spolubydlící - jeho rodiče, ale přirozená inteligence a bezelstnost mu ukáže "tam nahoře" vždycky tu správnou cestu. Kašlu na to, že to není kdovíco, mám tuhle milou komedii prostě ráda. ()

golfista

Jak přežít atomovou válku a vrátit se do "zničeného" světa z trošku jiného úhlu než vážná Sci-fi :-) Ani si kolikrát neuvědomíme, jak moc se za pár let změní naše okolí i myšlení. Dobrá a vtipná komedie. ()

POMO

Komédia Blast from the Past, ktorá okolo seba nevzbudila príliš pozornosť, mi prišla výborne obsadená aj zahraná a hlavne si myslím, že námetom má hodne navrch pred všetkými žánrovými rovesníkmi. ()

Matty

Dávali to kdysi v létě, kdy člověk nepohrdne žádným filmem s byť jediným známějším jménem v titulcích. V téhle lehce přitroublé komedii jich bylo hned několik a nad všemi dle očekávání vysoko čněl pošuk Christophera Walkena. Jop, ucházející milý film. 70% Zajímavé komentáře: kleopatra, davidek ()

Tosim

Další báječná "malá" komedie. Souhlasím s POMEM. Námět je slibný a herecké výkony výborné, zvlášť Brendan Fraser je ve své roli "nedotknutého" mladíka skvělý. Nejvíc mě ovšem rozesmály prostřihy z baru v průběhu let a náboženské seance arcibiskupa Belknera. A Alicia Silverstone? Jako třešnička na dortu :-) ()

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $26,511,114Tržby Celosvetovo $40,263,020║ komercia je niekedy neúprosná, na čo dopadol aj tento príjemný film, nuž nevšednosť si hľadá ťažko miesto u širokého publika _Jedna z mála komédii, čo ovplívajú nadmernou tematickou sviežosťou a aj vďaka tomu je sprostredkovaný humor tak krásne svojský a nevtieravý. ()

Djkoma

Zajímavý filmek s celkem vtipným tématem. Tupý Brendan Fraser (bez urážky, ale k téhle roli se hodíš ;-)) je chvílemi k popukání a hezká Alicia S. je zase k nakousnutí. Celé je to slušně zábavné. ()

gouryella

První půlka nabízí opravdu slušnou porci zábavy a vtipů, pak ovšem film sklouzne na nemastnou neslanou romantickou notu bez nápadu a z filmu se stává pouze průměr. Škoda potenciál na nadprůměrnou komedii tu bezesporu byl. ()

Anthony

Velká sranda. Fraser v tradiční roli ňoumy je skvělý, ale zcela netradiční jsou Spaceková a hlavně Walken - na ty je opravdu radost se dívat. ()

Superpero

Už od suprových úvodních titulků jsem věděl, že mě to bude bavit. Ten film je prostě fajn. Začátek v bunkru je moc hezky udělanej a Christopher Walken se Sissy Spacek jsou geniální manželskej pár. No a nejlepší je, že i Brendan Fraser drží tempo a je fakt skvělej naivní dobrák. Ta romantická linie nezklamala a byla taková příjemně uvěřitelná. Alicia Silverstone byla sympaťačka. Prostě skvělej film na odreagování. ()

tron

„Vedela som, že to takto dopadne. Si ako stratené šteňa.“ Každý film s dobrou tanečnou scénou v mojich očiach automaticky stúpne aspoň o pár bodov. Ale PRÍCHOD Z MINULOSTI by bol fajn aj bez nej. Okrem cukríka Brendana Frasera, ktorý je na zahryznutie, ktorý je tu kúzelne na zahryznutie i pre tvrdých heterosexuálov, sa vydaril aj scenár. Síce operuje s mnohými klišé filmov o „cudzincovi v našom svete“, ale sú obohatené sviežimi drobnosťami (hrdina síce 35 rokov prežil v podzemí, ale nie je to žiadny blbec a páli mu to). Potešilo ma tiež kvalitné herecké obsadenie (vrátane Alicie Silverstone, obvykle extra nesympatickej) a niektoré vtipy takmer ako z Monty Python (náboženská sekta, boxovanie Nathana Filliona). ()

B!shop

Hodne pohodova romanticka komedie, ktera nikam nespecha, ale presto si udrzuje fajnovy tempo. Na zajimavy a originalni myslence vystavenej sice tuctovej, ale fajn pribeh o noumovi, co si najde zenskou. Film sice neni nejak extremne narvanej forama, u kterejch by se clovek valel po zemi, spis je to ale v takovy roztomily rovine a tak to funguje na vybornou. Skvela dvojka rodicu, kde obzvlast Walken exceluje a dokazuje, ze nemusi hrat jen psychopaty, miloucka Silverstone, no a samozrejme Fraser, kterymu ten naivni slusnacek skvele sednul. Celkove zkratka vysoce prijemna zalezitost za lepsi 4*. ()

movie

Výborná komedie, kterou se si už na podruhé velmi zamiloval. Fraser hraje něco podobného jako v Králi džungle, ale tentokrát scénář stojí na přeci jen lepším tématu. ()

RHK

Krásná komedie s "bombovým" námětem - díky tomu je ve filmu řada skvělých situačních gagů. Budou však fungovat jen na jedno shlédnutí. Přesto tleskám autorům za nápad zapojit pětatřicetiletého mladého muže do rušného současného života, když do té doby znal jen vnitřek protiatomového krytu a své rodiče. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=xP-2L3jnxFY ()

Boss321

Výborná oddychovka, ze které mi nejvíce uvízl Christopher Walken. Brendan Fraser jako ňouma je také moc dobrý. Sice se jedná o trochu netradiční komedii, ale pokaždé když běží v TV tak si ji nemohu nechat ujít. ()

Jara.Cimrman.jr

"Zajímalo by mě, jestli bych mohl potkat dívku. Trochu jsem o tom přemýšlel. Jen asi posledních patnáct let.” Žít pětatřicet let s rodiči v atomovém krytu, tak by mé i jejich přežití záviselo pouze na velikosti toho krytu. Gentleman (není to ten, kdo vlastní koně) Adam to zvládl se ctí a odvážně se vydal hledat dívku svých snů. Já bych tedy na jeho místě asi nebyl příliš vybíravý, ale on má přesné požadavky - nesmí být mutant a musí být z Pasadeny. Mě to jeho dobývání Evy opravdu bavilo, ale celou tu avizovanou romantiku hravě překonal tatík krokující si nový bunkr, opilá matka pronikající výtahem na seance a samozřejmě staromódní Adam se svými kartičkami. A taky námět, protože začít poznávat svět v pětatřiceti je skutečně zdrojem spousty vtipných situací. ()

Pethushka

Tenhle film nabízí spoustu vtipných situací a skvělé herecké výkony. Obzvlášť Brendan Fraser mě mile překvapil. Největší výhrou je ale originální námět. Možná mohl být využit ještě o trochu lépe a scénář se mohl obejít bez těch pár ohraných klišé. Ale ikdyž tomu chybí nějaká ta "svoucnost", je to jedno velké překvapení. 3,5* ()

Shit

Skvělá pohodová komedie, která těží ze skvělýho nápadu a obsazení, kde ze začátku hlavně Walken a Spacek jsou super, ono taky aby ne, když tam jsou vlastně téměř samotný a v druhý polovině zase celej film přebírá super slušnej a děsně naviní Brendan Fraser, kterej tady vypadá strašně mladě a je fakt zábavnej. Jediný co mi moc nesedlo byla Alicia Silverstone, nevim kdo vymyslel, že je hezká a sexy, ale já to určitě nebyl, mě přišla dost ošklivá. Brandan by si určitě zasloužil k sobě někoho lepšího. ()