Karate Tiger I. - Neustúpiť, nevzdať sa

• Slovensko Karate Tiger (viac)

muti

Keď nemáš skutočného majstra tak musí stačiť aj duch Bruce Lee 🤷 dosť lazy story. Pred rokom takto točili Rockyho 4 kde Drago rozbíjal lebky s úplnou graciou, tu bol Van Damme skôr ako chudobný rusáčik kdesi z dediny. Dokonca s poľským menom. Close enough. Proste rozpočet nebol a Van Damme asi ešte nebol taký drahý, že by si ho nemohli dovoliť. Jeho agent to však nemal zobrať... sidekick a comic relief Fails je verný svojmu menu a jeho herecký výkon je riaden fail. Žiaden deus ex karate (alebo skôr kung fu?) sa nekoná... ()

Belerofon

Van Damme jako záporák..floutek co je trochu podobný Bruce Lee co učí jiného floutka proti Van Dammovi...zní to šíleně....ale dá se na to dívat... ()

holden

Tento film ma vsetko - nezlomnu americku volu, ruskeho zloducha, karate (v skutocnosti wing chun, ktore bolo velmi, ale naozaj velmi zle predvedene) a ako ceresnicku JCVD v roli zaporaka. Co viac si priat? :) Ale je pravda, ze ako maly som to strasne zral a ani nahodou mi nevadilo, ze to bolo s nemeckym dabingom.... ()

peeko

JCVD jako padouch! Ulízaný sovětský padouch! Co chtít víc! Klasika "karete" filmů pro puberťáky časů dávno minulých. Zde pracuje čistá nostalgie. Logika a vkus jde stranou. 4 hvězdičky. Howg ()

Logout

Rozhodl jsem se projít Van Dammeovky od počátku do konce. Tato je na samém začátku mého snažení a jsem z ní mírně rozpačitý. Film odpovídá době, na mě působí jako kombinace Karate Kida a klipu Michaela Jacksona. Pobaví, podíval jsem se na to, ale asi film opakovaně vyhledávat nebudu. Můj oblíbený JVCD tu jako záporňák působí vysloveně odpudivě a dostane nakonec těžce nakopáno, takže v zásadě to je všechno OK. Fun fact: V titulcích je u JVCD napsáno Karl Brezdin, i když se postava jmenuje Ivan Kraschinsky. ()

Didon.pipi

Můj desetiletý syn se na to kdysi koukal den co den v šílené kvalitě na stokrát okopčené kazetě, s ještě šílenějším rychlodabingem:,, Ivane, vokaž mu to!" Na to se nedá zapomenout!!!! ()

wray

Tento film mi z nejakeho dovodu usiel ked som bol maly a ked sa o nom hovorilo ako o jednom z povinnych kultovych filomov, pokial ste boli aspon trochu na karate a kungfu filmy. Rozhodol som sa to nedavno napravit a - nebol to az taky dobry tah :) Kedysi to bolo mozno fajn pozeranie, a kedysi som nebol tak narocny divak ale na dnesne pomery velmi slabe. Kult nekult, nostalgia nenostalgia. Proste strucne - Chlapec chce pomstit svojho otca (take cosi), a tak trenuje karate a trenuje ho duch (take cosi) Bruce Leeho. Samozrejme ze je tu zaporak, a samozrejme ze napokon dobro zvitazi a - bude tam par bojovych scen, a niekoho to mozno aj bude trochu motivovat (nechybaju sceny - hlavny hrdina tvrdo trenuje aby sa stal najlepsim) ale to je asi tak vsetko. Chyba bude mozno v tom ze som to nevidel ked som bol maly, ale ak ste na tom podobne - nesnazte sa tu chybu napravit. Nemyslim si ze by to bol film ktory je potrebne za kazdu cenu vidiet. ()

Ruadek

Děsivé béčko, které jsem jako kluk miloval. V dnešní době vidím všechnu tu černobílost záporáků, děsivě šablonovitou strukturu a to, že jediný poměrně zábavný je až poslední souboj. Po všech stránkách směšná podívaná, která odpovídá době svého vzniku. I tak je to svým způsobem film, který si budu pamatovat celý život. ()

Merenre

Pravděpodobně to byl právě tento film společně s filmem karate kid, které zásadním a velmi negativním způsobem ovlivnili historický vývoj. Od té doby se totiž tento film točí cca 5krát za rok - ano pokaždé s jinými herci a v jiných kulisách s jinými bojovými styly nebo uplně jinými sporty či dovednostmi, ale pokaždé je to naprosto to samé. Karate Tiger měl možná něco do sebe, ale prosím, bohové, já už to nechci znovu po desetitisícé vidět!! ()

PeteBuck

Už pred 20 rokmi nám to pripadalo ujeté, ale zasa dostal jeden týpek na prdel, potom prišiel niekto kto ho vycvičil, aby zároveň vrátil úder. Je sranda, ako sa to všetko stále opakovalo. V poslednej dobe miešam staré filmy, čo som kedysi videl s novými a je zábava, že sa na takýchto somarinkách dokáže človek stále zabaviť. Jedna hviezdička určite z nostalgie, lebo inak je to rovnaká blbosť ako Karate Kid. Ale v dobách, keď sme poznali akurát tak Lindu Veszprémyovú, sme boli vďační aj za takéto filmy. ()

Sunwheel

Film, ktorý slúži ako dôkaz, že každý si zaslúži druhú šancu! Po tak útrpnom céčku sme videli JCVD v oveľa lepších béčkach, na ktorom vyrastal snáď každý 90-kový fanboy. Striedanie vyslovene trápnych, pubertálnych scén (na ktoré sa dospelý človek nemôže pozerať) s pár pomerne podarenými akčnými sekvenciami v pomere 3:1. Oproti neskoršiemu Sidekicks (ktorý ma v detstve viac zasiahol, aj napriek tomu, že dej pôsobí ako čistá vykrádačka) je tu väčšina súbojov značne podpriemerných a tých pár (aj s JCVD v hlavnej úlohe) to z bahna nevytrhne. Pre detského diváka v tých zlatých časoch to musela byť jazda. Dnes vhodné ako vtipné memento začínajúcej americkej kariéry jedného európskeho akčného herca. ()

Vital

Na tento film se dívám dodnes a i když po každé přijdu na určitou chybu nebo scénu která je absurdní,stáleto bude začátek zrodu rychlích úderů,které se už bohužel,točit nebudou ()

pavont

Toto je cista nostalgia. Tupy dej, mizerni herci. A predsa som na to pozeral a pozeram stale. Finalnu bitku som si daval na nemeckych staniciach uz ked som bol maly a nerozumel som ani n. Snad ani nieje vacsie klise ako sa s outsidera stane majster. No co detstvo je magicka cast zivota. ()