Rozhovor

• Česko Rozhovor (viac)

Záhadné drama Francise Forda Coppoly zkoumá morální hodnoty soukromí. V hlavní roli se představí Gene Hackman jako Harry Caul, expert na bezpečnost a dohled. Jeho každodenní práce, odposlech, se změní v noční můru, ve které Harry stále slyší něco, co jej ruší v nahrávání mladého páru v parku. Začíná se obávat toho, že by nahrávka mohla být zneužita. Postupně se zaplétá do labyrintu tajemství a vražd. (oficiálny text distribútora)

Itar

Až příliš pomalu gradující, přesto hlavně v poslední půlhodině dechberoucí drama. Neřekl bych, že jde přímo o Hackmanovu nejlepší roli, přesto jsou tu herecké výkony posazeny velmi vysoko. Komorní režii potom napomáhá také nepříjemně vlezlý (v tom dobrém, kvalitním smyslu slova) soundtrack Davida Shire. Zkrátit na hodinku a půl, mohlo to být za pět, takhle to jsou celkem solidní čtyři. ()

Disease

Jeden z těch filmů, na které se čas od času znovu rád podívám. V tomto případě zejména kvůli skvělému výkonu Gene Hackmana. ()

Rozjimatel

Expert na odpočúvanie Harry Caul (výborné úsporné herectvo Genea Hackmana) je samotársky a veľmi rezervovaný chlapík, ktorý sa v spoločnosti iných cíti nesvoj. Najradšej je sám vo svojom stroho zariadenom byte, kde hraje na saxofón, prípadne vo svojej monotónnej práci s nahrávkami, ktorou je posadnutý. Pri jednej zákazke si ale uvedomí, že jeho práca môže ohroziť ľudské životy a vtedy sa jeho jednoducho usporiadaný svet začne rozpadať v prívale silnej paranoje. Znepokojivý  pocit umocňuje strohá a nástojčivá hudba. Film je dosť podobný Antonioniovej Zväčšenine, ktorá bola preň aj priznanou inšpiráciou. Oba filmy spája akýsi chladný odstup, čo je asi hlavný dôvod, prečo tieto filmy nepatria medzi moje obľúbené. ()

M.I.K.E.

Gene Hackman jako samotářský expert na odposlechy záhral bravurně. Nicméně snímek byl na můj vkus moc pomalý a čekal jsem od tak slibného námětu svižnější a jěště propracovanějsí podívanou. Za skvěle promyšlený nečekaný závěr a Gena 3*. ()

Yoss

Bravúrnosť, pri ktorej by som možno privítal remake. Posunúť ho do súčasnosti, lebo tie prístroje na odpočúvanie zo 70-tych rokov už pôsobia poriadne zastaralo a najmä komicky, čo sa do kriminálneho thrilleru akosi nehodí. A ten záver. Nezabudnuteľný Gene Hackman trhajúci podlahu v celom svojom byte... lebo fakt nikdy neviete, či vás náhodou niekto neodpočúva a nepozoruje. Brrrr... sú všade... a nie, nie som schizofrenik :-) ()

Mikino00

Osamělost, paranoia a svědomí, to je ústředním motivem, bohužel s hlavní postavou se nejde ztotožnit a je mi celkem jedno jak to dopadne. ()

Renfield

Více než život svůj žije Harry životy jiných. Ten jeho je prázdný, plný samoty a nemožnosti navázat smysluplný vztah a to včetně přátelství. Svůj život Harry plně podřizuje práci, ve které je třeba být také neviditelný. Jenže tato kombinace není udržitelná, vůbec když přijde velmi podezřelá zakázka, která může způsobit to, co už se Harrymu jednou stalo. Ta dvojice v něm probudí svědomí, svým způsobem mu skrze věčné přehrávání rozhovoru začne být i blízká. Jenže, ještě více než thriller je to film o rozpadu osobnosti, do nějž promluví i tato dvojice. A právě skrze její často přehrávaný rozhovor vtáhne i diváka. Sám jsem hledal, co nebylo a některé části postupně raději nepotřeboval slyšet, jak se intenzivně vrývaly do mysli. I když se to kvůli pozvolnému tempu nemusí zdát, ději rozhodně nechybí gradace, vůbec čím blíže je výbornému finále. F. F. Coppola sice komorněji, ale zase ve formě, navíc s velmi dobrou prací se zvukem, tak zásadním pro pocit z filmu. A famózním Genem Hackmanem v hlavní roli. Nepřehlédnutelný je však i John Cazale, nebo Robert Duvall v malé, avšak zásadní roli. 80% ()

Klajnik odpad!

De PalmaBlow Out a Coppola má Conversation. Oba filmy jsou technicistně zaměření. Protagonisté pracují s technikou a snaží se něco rozluštit. Blow Out je však v tomto směru podmanivější, protože protagonista tohoto filmu nahraje onen rozhovor už na začátku a pak to hodinu stojí na místě. Během té hodiny se odkrývá něco z minulosti a psychického rozpoložení protagonisty, Harryho Caula, který mi byl úplně u prdele, protože je to úzkostlivej suchar a samotář, kterej si všechny drží od těla. Sledovat takovou postavu by mě bavilo tehdy: 1.  pokud by byla dostatečně výstřední. 2. pokud by byla vtlačena do dramatičtějších situací. 3. pokud by byla pořádně a neustále trápena tím, co se v ději děje. My však jenom zjišťujeme, že v minulosti jeho práce, kteoru je odposlech, vedla k úmrtí třech lidí, což Caula očividně trápí, ale tato linka není dostatečně psychologicky rozvrstvená, aby mě zainteresovala do jeho vnitřního rozpoložení. Pochopil jsem však, že to slouží jako motiv k tomu, aby se v závěru osobně zapletl do dalších záležitostí, k nimž vedl jeho odposlech ze úvodu filmu - přesto to dlouho stojí na místě, aniž by mi to ukázalo něco (cokoliv) zajímavého. Protagonista se také bojí, že někdo odposlouchává jeho - nechápu sice proč, ale to může být v důsledku mé nepozornosti, protože bylo těžké ji udržet u něčeho takto nezáživného. Film klidně může být formálně přesnej a může i reflektovat dobu (zde Watergate + paranoia) a herci klidně mohli zahrát sví role nejlíp, jak mohli, ale pokud se děj moc nehýbe, není dostatečně podmanivý a ještě nás jím provází nezajímavá postava, tak se příslušné kvality na mém dojmu nijak nepodepíší. Coppola sice natočil jedny z těch největších kinematografických bangerů, které nám historie dala, ale často taky natočil obsahově nudné nebo scénáristicky nedotažené filmy, na nichž lze vidět, že se zaobíral převážně formou/stylem, což je zaměření, které divák neocení (přesto se právě tímto směrem vydává řada filmařů prahnoucích po Oscaru i dnes). Proto se stále vzpomíná na Apokalypsu, Kmotra nebo Drákulu, ale One from the Heart, Dravé Ryby nebo právě Rozhovor jsou "všem" u prdele. ()

Daweflip

První polovina je celkem nudná, roztahaná a obsahuje spoustu rušivých scén. Ve druhé části děj ale nabírá na obrátkách, depresivní hudba začíná působit ještě tísnivěji, atmosféra houstne a film se mění v dobrý psychologický thriller. Celkově tedy 7/10. ()

CamperCz

Na tento snimek jsem se tesil dlouho, po jeho shlednuti nicmene nemuzu zakryt lehke zklamani. F.F.Coppola je pro me osobne skutecny Pan reziser, jeho Rozhovor mi ale nejspis nepadl do noty. Film totiz prekvapive selhava svou dejovou rozbredlosti, ktera ackoliv prinasi mnohe zajimave a poutave zpracovane sceny (Caulova prace nad pasky s odposlechy; jeho nenapadne paranoidni pocity; scena v hotelu a zaverecna demolice vlastniho bytu), nemuze zakryt celkovou nudu. Nektere zabery jsou az presprilis dlouhe, trikrat opakovany snimek dvou konverzujicich osob me pak donutil jen kroutit hlavou nad tim, co to tady jen Coppola predvadel. G.Hackman mozna skvele zahral roli netecneho spicla a jeho moralniho prerodu, nemuzu se vsak zbavit pocit, ze se pro hlavni roli proste nehodi. Co naplat, vsude jinde za 4* ale u Francise davam za 3* s vedomim, ze si uz v tom samem roce, kdy natocil Rozhovor, spravil reputaci s Kmotrem II. ()

thunnus

Velmi silný film s vynikajícím Hackmanem (Nechápu proč nedostal nominaci na oskara). Celým filmem se táhne line téma osamělosti a odcizenosti hlavního hrdiny. V 4/5 je to zastíněno zvratem, ale v závěru, (pozor spoiler) kdy se hrdina stane paranoidním a doslova se zblázní, se tento motiv opět vrací. Jedna věc se mi ale nelíbila a to sice ta scéna, kdy se mu zdá, že ze záchodu se vyplavuje krev. Na první zhlédnutí to sice působí dobře a až sugestivně, ale na to druhé už to tak skvěle nevypadá. Ta scéna moc nedává smysl a také by mě zajímalo, co v tom pokoji přesně Caul našel, protože jsem si nebyl příliš jistý, co je skutečnost a co jeho blud. Právě z těchto důvodů snižuji hodnocení z plných ***** na stupeň menší, ale pořád je to dobrý a místy až strašidelný film, mimochodem s jednou z prvních rolí Harrisona Forda ()

RomanHyde

Co vše dokáže člověk obětovat pro svou práci? Svědomí, identitu, soukromý život? Jak velký je pád, prozření a uvědomění si svého osamění? Na tyto otázky se pokusil odpovědět Francis Ford Coppola v tomto výborném snímku. Tento film možná nikdy nebyl aktuálnější než-li nyní, kdy lidé prozřívají a zjištují, že své životy prodali korporacím, firmám a společnostem. Ty je ovládají a zároveň ždímají, díky čemuž žijí vše, jen ne své životy. ()

snatch

F.F.Coppola si "mezi kmotry" odskočil na natočení tohohle úchvatného filmu, ve kterém hraje Hackman odborníka na nahrávání zvuků, který nahraje něco, z čeho se časem vyvine velmi citlivá záležitost ... ()

Sista

Harry Caul je nejlepší ve svém oboru. Na tom pomyslném vrcholku hory ale stojí úplně sám. A přitom se chce někomu otevřít, někoho milovat, někomu pomoct...když se o to ale pokusí, tak zklamává na celé čáře a navíc zjišťuje, že sám nevědomě posloužil jako účastník zločinu. Snímek má hodně pěkných okamžiků (Harryho sen, jamování s deskou, mejdan bezpečnostních techniků..) navíc je výborně použitá kamera, která v divákovi budí dojem, jako by sám "špicloval" dění na obrazovce.. ()

pend

Vynikající Hackman v hlavní roli, H. Ford jako záporák ! Atmosféra pomalu graduje, závěr v bytě, kde hlavní hrdina je paranoidní...Ale : přílišná délka, velice zdlouhavý začátek posouvá tento film do průměru. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů