Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

boshke

Rozhodně slabší než jednička, hlavně však nesmírně kontrastní poloviny filmu. Začátek je spíše infantilní - skřítek Dobby, který mne mimochodem dost vytáčel, létající auto, ječící kořeny mandragory, Ufňukaná Uršula -, kdežto u druhé půle jsem se bál více než u lecjakého hororu. U závěrečného souboje s baziliškem a hlavně u pavoučí epizody v Temném lese se člověk jen diví, jak v dnešní době vypadá literatura pro děti... 60% ()

MikeCool

Možná trochu zdlouhavější, ale přesto výborná, dobrodružná podívaná z kouzelnického prostředí a jednoznačně klasika mezi magicky-dobrodružnými filmy. ___ (bývalé Městské kino, Nový Bydžov) ()

AllShallFall

Tajemná komnata je z mého hlediska více propracovanější, mysterióznější než předešli díl. I bližší setkání s Tomem Riddlem - Voldemortem tomu dodalo šťávu. ()

Sašenka165

Tajemná komnata je jediná potterovská kniha, kterou jsem četla jen jednou a stačilo. Jak jsem pak byla překvapená z výsledku. Sice je to pořád ještě Columbusova pohádka, ale už poněkud drsnější. Kenneth Branagh byl trefou do černého, pokud jde o výběh herce pro roli ujetého Lockarta. Nikdo by nebyl lepší. Rickman je také úžasný (jako vždy). Jason Isaacs se přesně hodí na roli Luciuse Malfoye. No a pokud jde o mladého Voldemorta, ten je také podle mých představ. Škoda, že to v Rusku zakázali promítat - Dobby totiž vypadá moc jako Putin... :-) ()

swamp

Prakticky stejný případ jako jednička, jen mi to jaksi sedlo více - už jsem začal pokukovat po Hermioně.. již zde totiž bylo jasné, že z Emmy Watson bude holka jako lusk. :) ()

nash.

Pokračování kupodivu nezklamalo i když jsem musel překousnout protivného Dobbyho, nepříliš zvládnutou „kočičí“ Hermionu a pár dalších drobností, které příliš nesedly. Naštěstí to vyvážil neskutečně zábavný Kenneth Branagh jako Lockhart, opět dokonalý Rickman a první znepokojivé náznaky temna v tom dětsky zářivém světě (i když mám pocit, že v knize jich bylo víc a temnějších). Filmová adaptace sice nemá žádnou velkou přidanou hodnotu, protože Columbus pouze vzal a převedl předlohu na plátno, nicméně ta je natolik dobrá (i když Rowlingová sama svým způsobem nic nového nevymýšlí, jen mistrně kompiluje motivy kradené ze všech stran), že to ustojí, Grint s Watsonovou se začali příjemně herecky probouzet a Radcliffe je sice poněkud toporný, ovšem zvykám si na něj jako na kluka, který je prostě takový. ()

silentname

Naposledy som teda opätovne videl "Harry Potter And The Philosopher's Stone" a ako som povedal, budeme pokračovať ďalej s "Chamber Of Secrets." Čo si pamätám, tak tento diel patril medzi moje najobľúbenejšie knihy spolu s jeho nasledovníkom. Boli to dva tituly, ktoré ma chytili od začiatku až do konca a nemohol som ich položiť. Preto keď mal vyjsť tento film, bol som rovnako natešený ako som sa aj toho všetkého bál. No po tom, ako som film reálne videl, bol som s ním veľmi spokojný. Kniha síce vždy bude lepšia, ale aj tak som mal pocit, že odviedli dobrú prácu. Keď som si ho ale dnes opätovne pozrel, podobne ako pri prvom filme, siahol som po predĺženej verzii. Trošku podľa mňa lepšie dotvára kostru príbehu a občas len niektoré maličkosti môžu poriadne zavážiť a upraviť niektoré momentky. Netreba asi ani hovoriť, že je to najdlhší film z Potterovskej ságy, no rozhodne by som ho bol schopný zaradiť aj medzi tie temnejšie. Kým prvý príbeh bol ako rozprávka, tento bol podľa mňa trošku riskantnejší a aj naši hrdinovia pôsobili oveľa zraniteľnejšie. Plus má v sebe skryté veľmi zaujímavé zvraty, ktoré rozhodne stoja za to a sú dobre vymyslené. A musím priznať, že sa to sledovalo veľmi dobre. Efekty podobne ako pri prvom filme sa stále veľmi držia a mám pocit, že využívali aj veľa praktických efektov. Dokonca ale aj letové scénky vyzerajú oveľa presvedčivejšie než pri prvom filme. A je to vidno jak pri metlobale tak aj v scénke, kde Harry skoro vypadne z auta. Príbehovo je tento film aj oveľa pútavejší než predošlý diel. Nestrávime toľko času u Dursleyovcov a vidíme viac z magického sveta. Myslím si, že všetci, ktorí vnímajú príbeh ako adaptáciu to vnímajú trošku inak, no keď sa pozrieme na predošlý film bez toho, aby sme poznali predlohu, môže pôsobiť trošku rozvláčne a človek občas už chce prejsť k tým magickejším momentom. Tu to funguje podľa mňa aj samé o sebe. Pochvala pôjde ešte aj skvelému Kennethovi Branaghovi, ktorý je ako Gilderoy Lockhart absolútne špičkový. Smial som sa s ním v každej scénke. Paráda. Osobne si myslím, že film je oveľa lepší než som si ho pamätal a myslím si, že nie je na škodu sa k nemu kedykoľvek vrátiť. Škoda je asi len to, že je to posledný film, Albusa Dumbledora stvárnil Richard Harris. Pre mňa vždy bol a navždy bude jediný skutočný Album Dumbledore. Netvrdím, že Michael Gambon bol zlou voľbou, ale rozhodne to už bolo niečo iné. Som vďačný štúdiu Warner Brothers a Chrisovi Columbusovi za tento film a vidíme sa nabudúce pri "Harry Potter And The Prisoner Of Azkaban" Hodnotenie: A+ ()

Slarque

Příjemné překvapení! Přes stejně rutinní režii rozhodně lepší a temnější než Kámen mudrců. Dokonce mi nepřipadal tak dlouhý, přestože je ještě delší. A Kenneth Branagh si roli Zlatoslava Lockharta opravdu vychutnal. ()

Vitason

Letní prázdniny jsou u konce a mladý čaroděj se s hůlkou v ruce (prosím nehledat sexuální podtext) musí opět vrátit do škola čar a kouzel v Bradavicích, ale tentokrát se děje něco podezřelého hned od začátku. Druhý díl je o trochu temnější něž ten první, ale pořád je to v rámci pohádky. Rozsahově jsou knihy na tom knihy také podobně, takže převedení knihy do scénáře dopadlo velice podobně jako u prvního dílu. Opět skoro žádná vedlejší postava (prof. McGonagolová, Albus Brumbál, Protiva-ten je úplně vyškrtnut) nedostává vedlejší prostor. Kromě Harryho tak zaujme popleta Zlatoslav Lockhart skvělého Kennetha Branagha a Lucius Malfoy Jasona Isaacse a ještě stojí za řeč jedna postava, která ovšem není z masa a kostí a tou je skřítek Dobby. Hlavní dětští představitelé jsou o vous lepší. Filmařsky je na tom Tajemná komnata stejně jako předchozí díl. Triky jsou pořád slušné, ale například u detailních záběrů, když má Harry gumovou ruku je vidět, že za herci je obyčejné plátno, ale Bazilišek vypadá dobře i dnes. Atmosféra je také slušná. Columbus už konečně začal tlačit na temnou strunu ve správný moment a Williams napsal upět dobrou hudbu. Tajemná komnata je o něco lepší než předchozí díl. Podobné filmy: Harry Potter a libovolný díl (2001-2007), Řada nešťastných příhod (2004) ()

Bachy

Lepší pocity jak z jedničky. Není to tak prokouknutelné, je tu lepší zápletka, ale zase lidem neznalých předlohy to musí připadat hrozně podobné jedničce. Přeci jen už to taková pohádka není a vizuálně je stále co obdivovat. Přesto je to stále jen průměrný film s ničím převratným, kde mě navíc lehce zklamalo finále. Dojem ovšem zachraňuje poslední scéna - Hagridův návrat. Zaplaťpánbůh, že Chrise Columba pustili jen do těch "pohádkvějších" dílů. ()

Rocky62

Druhé pokračování se díky bohu vydalo trochu jinou cestou. Ubylo na dětinskosti i sentimentu a celkově je to přece jen dospělejší, temnější, inteligentnější a napínavější. Přibyly sympatické postavy (skřítek Dobby) a s efekty si dali tvůrci protentokrát větší práci. Samotné finále je možná o dvě třídy lepší, než v Kameni mudrců. Správně vyhrocené, přiměřeně dlouhé a na mém pomyslném žebříčku působivých pasáží u mě obsadilo první místo. Značné zlepšení. 70% ()

eLeR

Dvojka je určite o kus lepšia ako jednotka. Tí herci, ktorí v jednotke nestáli za nič, sa vo dvojke napravili. Je to trošku temnejšie a Rupertov Ron bol zase famózny. 4,5* ()

SeBig

Příběh o Tomu Riddlovi mě hodně bavil. Dost překvapivých momentů, opět to všechno začne dávat smysl až na konci a ta hudba je prostě senzační. ,,vidělo vás nejméně SEDMM mudlů!" ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)