Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

Sosak

Nejsem fanda Harryho Pottera, knížky jsem nečetl a filmy se mi pletou, tenhle kousek mi ale utkvěl v paměti. Sice se nikdy nestane mým hitem a nedošplhá do osbního top 10, ale jinak je to pěkný oddychový film se spoustou efektů a netuctovým příběhem ze zajímavého prostředí. Pokud vás čaroděj s jizvou ve tvaru znaku Hitlerjugendu nijak zvlášť neirituje, tak se na to určitě mrkněte... ()

BLADER

Platí to isté, čo pri jednotke - Columbusov štýl sa jednoducho nezaprie, takže sa to celé nesie v rovnakom duchu ako jednotka, takmer až v identickom. Veľká miera zábavnosti a efekty, ktoré sú jednoducho skvelé. Neviem, čo by som povedal viac, prečítal som všetky knihy a videl zatiaľ všetky filmy. S jedným aj s druhým som spokojný. ()

Grogan

Druhý Harry Potter je všeobecně považován za nejslabší díl knižní série, ale pro mě tenhle názor neplatí. Oproti předchozímu pohádkovému dílu režisér přitvrdil a začíná sem prosakovat temnost, která se postupně začala prosazovat i do knížek. Zápletka mi přišla hodně zajímavá i v knize, najde se tu hodně humoru a akce, opět skvělí noví herci, z nichž bych se rád zmínil hlavně o mladém Voldemortovi Christiana Coulsona, který působí démonicky jako někdo-o-kom-se-nemluví, samolibém frajerovi Kennethu Branaghovi, který má plno řečí a činy nikde a hlavně o arogantním Luciusi Malfoyovi, který je i na malém prostoru nejlepší postavou filmu a Jasonovi Isaacsovi za něj musím vyseknout poklonu. ()

kukie

bola som na v kine s malou sestrou a jej kamaratkou, citila som sa tam troska nepatricne, ale musim povedat ze harry potter bol vtedy moja srdcova zalezitost, dokonca ak si spravne spominam bolo vtedy valentina a ja som s kina odchadzala dojata ()

GodKnows

Úroveň šla hore, 161min prešlo ani som nevedel ako.............a nevadí mi ani to, že som na toto už predsa len trochu starší...... ()

waska

Už to nebylo tak dětské jako první díl, malinko temnější atmosféra, stále hodně dobrá zábava. Vždy se budu těšit na úvodní scény z Kvikálkova. ()

marusaj

Od jedničky v podstatě žádný kvalitativní posun. Opět rutinní řemeslo, průměrné až podprůměrné triky a opravdu zbytečná neuvěřitelná (na v podstatě film pro děti) délka 160 minut.. ten film vás donutí zívat a sledovat, jak herci bezradně postávají, nemaje co hrát, protože jsou v záběru, nicméně scénář a střih tam na ně zapoměl. Nůžky na tebe! ()

bull!nka

Tento díl se mi líbil více než první, kdybych byla malá, možná bych měla i noční můry...obzvlášť z těch pavouků, brrrr Z dětských herců byl nejzajímavější Tom Felton... ()

kwaicheng

Ale jo. Dobrej Harry. A tentokrát měl film i vyvrcholení. Jsem zvědavej jak to dopadne. Ten skřet Dobby byl pěkně hnusnej a jak se vždycky mlátil do palice (pro vzdělance - realizoval automutilaci:) to už bylo tak trochu ujetý. Bazilišek byl správňáckej, doufám že na mě nikdy nic podobnýho nevybafne z hajzlíku. Hezké propojení historie Bradavické školy a současnosti jakož i podobnosti mezi Harrym a Voldemortem. Zdá se mi, že všecko to už tu bylo před Rowlingovou, ale zdá se, že teprve ona to dokázala skloubit dohromady stravitelným a nesplácaným způsobem. Fandím Zmijozelu!:) ()

Martin79

Konečně jsem viděl druhý díl Harryho. A asi proto, že jsem se na tento díl nesmírně těšil byl jsem zklamán. Přehnaná délka filmu způsobila, že jsem se občas trošičku nudil. Ale jinak rozuzlení celého filmu stálo rozhodně za to. Nebylo to vůbec špatné. Standartně vynikající ! Maggie Smith a Alan Rickman, který dostal poměrně míň prostoru než v prvním díle, ale i tak když byl na plátně (obrazovce) bylo to znát. No kdo se mi zdál lepší než v Kamenů mudrců byl herec Rupert Grint hrajícího postavu Rona. Hrál s chutí, to bylo vidět. Daniel Radcliffe vysoký standart. Těžko by se hledal lepší herec pro postavu Harryho. A nakonec Emma Watson dobrý. Takže sečteno podtrženo 70%. ()

Shakaar

Znovu dobře odvedená práce Columbuse. Narozdíl od svých následovníků si on jediný dokázal vyhrát z detaily, které byly uvedeny v knize. Dobré herecké výkony ukázali znovu Alan Rickman s Maggie Smith. Co se týče dětských rolí, tak tam tam jde spíše o to za jak dlouho se z neherců stanou herci. Radiciffe podle mě moc přehrává, což můžem vidět i v dalších dílech. Nicméně v rámci možností se drželi. Hudba v podání Williamse zase bez chybiček. V konečném hodnocení má film kvalitu. Pravda, sice je stále vidět že je citelně zaměřen na děti a mládež, ale pohádkový charakter může zaujmout i dospělé. Dalším pozitivem je že scénaristi vyobrazili slušně celou knihu, což u filmů s knižní předlohou nebývá často (pokud vůbec). Možná i příliš lineární charakter nudil zbytek diváků, kteří nečetli předlohu a proto po těchto dvou zdařilých dílech vyměnili režiséra. Mnohdy si proto říkám jaké by byli další díly s tímto režisérem a jak by si poradil s se zvýšeným obsahem který byl v dalších knihách. Kdo ví, přesto pro mě zůstávají tyto dvě adaptace tím nejlepším co HP ve filmu vytvořili. ()

matt85

Je to opravdu skvělé a ani nevím čím to je. Další díly byly skvělé buď osobitou režií nebo osudovostí příběhu. Tohle má trochu od všeho a je to super. Plus poslední opravdový dětský film z Potter ságy. ()

Streamline

Budem sa opakovať, ale podobne ako prvý diel, "Tajomná komnata" ničím neprekvapí ani neurazí. Atmosféra a príbeh sa stále nesie v duchu skôr rozprávky pre deti než fantasy pre starších divákov. Samozrejme tak to zamýšľala Rowlingová a očividne sa toho držal aj režisér Columbus. Film určite osloví a uchváti skôr mladších divákov, pre nás starších je to tak za 70%! ()

tom912

Stejné jako u jedničky, kdy je kompletně zkopírovaná knižní předloha a v některých momentech docela nudí, ale cení se snaha vyhrabat s pohádkové škatulky a udělat druhý díl o něco temnější. 85%. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)