Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

Chegí

Pro mne asi nejlepší díl. Držel se příběhu, měl hezké kulisy a exteriéry, ale někdy poněkud kýčovité rekvizity (např. Nebelvírův meč připomínající plastové meče z Vietnamské tržnice). Herci stále podávají pouze dětské výkony, ale zlepšení je evidentní. ()

Odyssey

Pokračování v duchu předchozího dílu, které neurazí ani nenadchne. Souboj Harryho s baziliškem je zde zase filmově dost přikreslený včetně neodpovídajících rozměrů baziliška dle předlohy. To mi film trochu sráží, ale hlavně mi zde chybí shledání Harryho s Weasleyovic rodinou poté, co Ginny zachrání. 70% ()

surprise

Dočetl jsem knížku a šel se podívat na film a musím vyseknout poklonu všem tvůrcům za věrnost s nezbytnou filmovou zkratkou. V každé minutě se něco děje, v každé se někam posunete, za každou čeká pointa, takže se buď leknete nebo se zasmějete. Takže už jsem fanouškem Harryho? No uvidíme... ()

sysoj psojic

O fous lepší než první díl, temnější, nicméně se opět jedná o otrocký přepis knihy bez jakéhokoli pokusu o osobitost. Jinak v podstatě stejné hodnocení jako u prvního dílu. (72%) ()

teseth

Filmovým zpracováním i hereckými výkony tento díl hodně převyšuje první část. Bohužel ale už se tu zde začínají více méně objevovat odlišnosti od literární předlohy, které se zase jednička držela dost pevně. Škoda. Narozeninová párty duchů mohla být docela zajímavá. Hlavní co mi chybí je hlavní duch, na kterého knížka neustále odkazuje a t u se vůbec neobjevuje ani v jednom díle. ()

Mrtvobog

Stále ešte slušná časť HP, ktorá sa vďaka bohom nesie v rozprávkovom duchu. Trio je sympatické (zatiaľ), príbeh našťastie neovplyvnený peniazmi a ziskom, kúzla a Rokfort majú svoje čaro, Snape hnusný ako vždy (je bohovský), a bazilisk ku koncu poteší. Čo sa mi ale najviac nepáčilo bol Dobby. Moje poradie HP: 3, 5, 1, 2, 4, 6, 7, 8. ()

ohinek

Buďme rádi za Columbuse který jako jediný dokázal vdechnout kouzelnickému světu život. i když řada věcí a hlavně dialogů je pořád hrozně křečovitých, vynikající atmosférou a prostředím to film dokáže nahradit. A ani to není zas taková pohádka jako jednička. když jsem to viděl poprvé mohlo mi být asi 10 let a bál jsem se, a ani teď když mi je 19 se nedokážu připravit na některé lekavé okamžiky ve filmu. Prvních tří dílů si vážím mnohem víc než všech zbývajících dohromady. ()

DarkViper

Skřítka dobbyho jsem si původně představoval, jako skřítka co byl v Power rangers a modeloval příšery z plastelíny, ale byl jsem mile překvapen, že i když se moje představ nenaplnila, splnila charakterové i vizuální očekávání i tak na výbornou, bazilišek se mi líbil a dostáváme se k prvnímu viteálu. ()

pegtr

Celkově napínavější a zábavnější něž první díl ale kvůli délce filmu často nudí.Líbí se mi víc něž první díl. ()

ricky4

Musím konstatovat, že tento díl se mi dřívě líbil hodně, ale s postupujícím časem (hlavně po přečtenní knihy) musím říct, že byl asi nejslabší... Zpracování se sice podařilo, ale prostě oproti jedničce tomu něco chybělo... Stejně jej ale řadím mezi své nejoblíbenější ;) ()

Decim28

Opět chladná rutina Columbuse. Ztemnění filmu prospělo, ale furt to není ono. Mladí konečně začínají hrát, z dospělých vyzdvinu Branagha a Rickmana, ale triky nejsou pořád na úrovni. "It is not our abilities that show what we truly are. It is our choices." 70% ()

Rudla333

Jednoznačně nejslabší díl série. Některé části jsou přímo nudné a člověk má chuť spát. Tak pomalé a nezajímavé, ale pořád to má silné kouzlo ()

Anime2

Snažím se hodnotit tak jak bych to hodnotil když jsem to poprvé viděl.Rozhodně mě to nenudilo už tady jde vidět že každým dílem je to pro starší a starší.Ale můj věk mi prostě nedovoluje dát tomu 100%.A i tvůrci přiznali že ve trojce mají lepší efekty než ve dvojce.Jinak rozhodně super film. ()

Frosty_CZ

Sice tam jsou hlavní postavy ještě děti, ale je tam krásný nádech hororu. Trochu. Výborný film. PÁN DAL DOBBYMU PONOŽKU? DOBBY JE...VOLNÝ! 100% ()

Filatov

Tajemná komnata je stále velmi dobrou podívanou, ale oproti Kameni mudrců budu snižovat o jednu hvězdičku a ihned vysvětlím proč. Dvojka začíná na stejně dobré úrovni jako končí jednička i když vlastně zažíváme znovu jedničku, protože úvod je prakticky stejný. Londýn, odjezd do Bradavic atd. Musím ale uznat, že jsem se bavil královsky při odletu hrdinů autem z Londýna. Pak už se ale děj začíná docela protahovat a i vtípků, díky kterým jsem první díl hodnotil plným počtem znatelně ubylo. U Tajemné komnaty mi přišlo 161 minut trochu moc a bylo to asi tím, že jsem už hodně věcí viděl v prvním dílu, i když příběh i zápletka byly velmi dobré. Na závěr ještě dodávám, že ztvárnění famfrpálového zápasu doznalo mnohem lepší kvality než v prvním díle a Draco Malfoy se tady vybarvil jako pořádný záporák se vším všudy. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)