Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

gédé

Columbus to nějak neumí trefit, harrypotterovská jednička byla příšerná nuda a dvojka je zase taková drsárna, že mrňousové v kině brečeli strachy. Ale mně se to docela líbilo. :))) ()

Mrxyz

Hezká výprava, hezké triky, hezká britská angličtina - celkově ale jen velmi působivá a na efekt vytvořená forma. Děti jsou z toho asi programově a marketingově nadšeni a mnozí kritici taky, když přistupují na poněkud nekritický obdiv tohoto mediálního kultu. Herci dělají, co mohou, děj má spád a všechny detaily dobrodružného žánru jsou v něm až ´příliš´ moc správně a vykalkulovaně vyvážené. ()

FISSSH

Film, který nijak neurazí a pokud jste ochotni se dívat na pohádky, tak tohle je přesné. Dobby nemá chybu...a K. Brannagh coby Lockhart taky ne. ()

Goodlooker

Tajemná komnata byla i ze všech knih pravděpodobně nejslabší a film mi navíc přišel až neuvěřitelně podobný prvnímu dílu. To ovšem neznamená že film není pěkný, herecké výkony výborné (Zvlášť Kenneth Branagh je více než k pousmátí). Kamera a podobné věci také strhující, jen jsem si už připadal jako v nějakém rodinném filmu pro děti, než ve fantasy baladě pro všechny věkové kategorie... Změna režiséra byla již na čase. Good-Bye Columbus ()

cactiforme

Mám to nějaké ohrané. Opět se mi pár scén nelíbilo a opět se mi přespříliš líbila hudba. Dobby mě těší vždy, když se objeví a učitelé.. ti jsou už raritou.. Není to velkolepé, ale zase nic víc od zfilmování knih nečekám.. na to je to povedené. Dalo by se nadchnout víc, ale přesto fajn.:) ()

Trinculo

Děti rostou a s nimi roste příběh. Ještě je to pořád víceméně taková hra v podstatě a stín se teprve blíží. Prostě pokračování, které je nesporně lepší než první díl. Samotná předloha je ještě rozumně veliká a vcelku dobře zfilmovatelná.. ()

májovec13

Pro mne platí totéž co o prvním dílu. Možná o něco strašidelnější, ale zas méně vtipné. Kennetha Branaghe je pro takovou roli škoda. ()

Miyamoto

Zpracování jedné z mých nejoblíbenějších knih o Harrym, není moc co dodat, děj ještě není tak zuřivě zestručňovaný jako později, slušné **** ()

Boss999

Harry Potter a Tajomná Komnata bola moja prvá Potterovka ktorú som videl tak som si vtedy povedal, že to je Good film a preto je to môj najoblubenejši film. :-) ()

HennessyVSOP

Slušný film a povedenější než jednička. Herci hrají lépe, atmosféra potemněla, triky se zlepšily a děj je lepší. Tenhle díl si přesto divák příliš nezapamatuje, neobsahuje žádné wow scény a navíc ten Lockhart je opravdu otravný. 70% ()

rigby

Další příběh z Bradavic. Oproti prvnímu dílu je značně slabší jak obsahově, tak zpracováním. Ale stále je lepší, než současný průměr. Ne o moc. 3+ ()

pursuer

Tajemná komnata mi nikdy k srdci nepřirostla. V minulosti kvůli absenci čehokoliv nového, nějakého zvratu, zajímavosti. Jako bych koukal pouze na další epizodu seriálu. V současnosti, tedy nezdravě sentimentálním věku, oceňuju zachování skvělé atmosféry prvního filmu, ovšem v mých očích daleko více vyčnívá nedospělost a naivita zpracování. Herci nehrají, jen se o to zatím letmo pokouší. Střihy jako ze špatného filmu ze 70. let. je to škoda, protože film trpí přehnanou pedantností na britském stylu. ()

Jamall

O chlup horší, jak jednička. Columbus svůj práh nepřeskočil a v podstatě to nevadí. Tajemná komnata je "jen" temnější variací na Kámen mudrců. Přesně jako kniha. ()

kishi_SO

dynamickejsie, sviezejsie, akcnejsie a hlavne menej rozpravkove pokracovanie slavnej sagy s menom Harry Potter. Herci uz nevyzeraju ako s materskej skolky, ale uz iba ako zo zakladky. Tesim sa na dalsie diely, ktore este unikli mojej pozornosti. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)