Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

Ainy

Často jsem si říkala jaká je škoda, že takové filmy nebyly točeny i v době mého dětství. V době, kdy jsem si šetřila desetník k desetníku a pětník k pětníku, abych si mohla koupit hru Malý kouzelník. Nakonec mi máma ty našetřené peníze vzala a že je přepočítá v práci a když se vrátila, měla tu hru v tašce. Byla jsem přešťastná a hned se vrhla do učení kouzlení. Člověk příběhy o tajemném hradu, čarodějích všech kategorií, o zlu a dobru prožívá silněji a určitě by mi nevadilo, kdyby příběhy o Bradavicích pokračovaly dál klidně i s jinými herci. Tajemná komnata ani tenkrát, když jsem ji viděla poprvé, nezklamala mé očekávání. ()

Lateef

Lepší než Kámen mudrců. Chris Columbus natočil Tajemnou komnatu v hávu atmosféričtějším, temnějším a kouzelnějším. Film má spádný děj, parádní vizuální efekty(skřítek, létající auto, opět famfrpálový zápas, bazilišek), zábavné vychytávky(mandragory) a znovu dobré herecké výkony. Daniel Radcliffe je jistější, sebevědomější. Střípek po střípku se skládá mozaika Harryho minulosti, na scéně se opět objevuje tajemný lord Voldemort. Ač ještě delší než Kámen mudrců, film mě v žádné scéně nenudil. Poutavá hudba, skvělá kamera. Jeden z mála příkladů, kdy se mi pokračování líbilo více než první díl. Očividně(ohromné výdělky) se z filmové série stává neskutečný fenomén. 100 miliónů dolarů(rozpočet)/876 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Nevka

Věřte tomu, nebo ne, ale těch 160 minut uteklo celkem rychle. Záčátek udělaný excelentně, Dobby vypadal k světu, let letájícím autem udělaný na jedničku a vrba mlátička taktéž. Efekty a grafická stránka, (ano je to tak) se ještě trochu zlepšila. Herecké výkony zase skvělé a Lockhart dost pobavil. Závěrečné scéna s Baziliškem a Tomem Raddlem se velmi povedly, stejně jako zpracování Baziliška, tak i zpracování Tajemné komnaty. U jedničky jsem na něj v komentáři zapomněl, ale teď to napravím a pochválím Johna Williamse za skvělou hudbu provázející celý film. Těch rozporů s knihou je dost, ale každým rokem Harryho filmovou sérii oceňuji čím dál více. ()

castor

Po roce jsme zpět. Školní rok se blíží a Harry se nemůže dočkat. Znovu pláchne svým odporným pěstounům a ve škole v Bradavicích potkává dobráckého obra Hagrida, velkého soka Malfoye a především šibalského kamaráda Rona a bystrou knihomolku Hermionu. Nově na něj čeká i nebezpečný učitel obrany proti černé magii, a aby toho nebylo málo, slyší výhružné hlasy. I dvojka je věrná předloze. Potíž je v tom, že mnozí byli okouzleni jedničkou, protože byla nová a velmi očekávaná, v pokračování to nicméně chtělo víc invence a rafinovanosti. Prostě Chris Columbus, který byl pro své vydařené rodinné kousky tak trochu logickou volbou, nastolil nějaký standard a moc se nesnaží, aby jej někam posunul. Ale ať nerýpu, famfrpál vypadá lépe, obecně se triky vydařily víc než napoprvé, z dospělých herců je znát, že si své role užívají, cukrovatost a infantilnost jsou taky lehce na ústupu. Prostě je to krapet dospělejší. ()

Morien

Oproti jedničce mě film daleko více bavil, je v něm víc o vtip se pokoušejících scén (v Kameni to byly spíš ty takové "rodinné") a také přibyly charismatické postavy, zejména okouzlující Kenneth Branagh a nesnesitelně blonďatý Jason Isaacs. Christian Coulson pro mě bude navždy jediným opravdovým Tomem Riddlem, ten šašek z Dvojího prince ať mi nechodí na oči. Ufňukaná Uršula je ještě přirozená, ačkoliv, jako většinu postav, ji později čeká naprosté zpitomizování. Líbí se mi i výtvarné pojetí samotné komnaty, nicméně celkově je film pořád ještě příliš neosobní a působí jenom jako práce na zakázku. ()

• Kdykoliv jsou v celé sérii postavy Freda (James Phelps) a George (Oliver Phelps) Weasleyových v záběru vedle sebe, Fred vždy stojí vlevo a George vpravo. (Kinofil)
  • Ve scéně, kdy Harry Potter (Daniel Radcliffe) chytá zlatonku, ruku mu zlomí poblázněný potlouk, načež si ji dá Harry k tělu. Ve chvíli, kdy chytí zlatonku, spadne z koštětě a potlouk po něm stále jde, je možné všimnout si, že se Harry chová, jakoby byla jeho ruka v pořádku. Hned v dalším záběru pak opět drží paži u těla. (Andyy321)
  • Titulní Tajemná komnata byla největší kulisou ze všech. Výtvarník Stuart Craig komentoval, že "v knize je popisovaná jako velmi vysoká místnost s obrovskými sochami hadů. Stavěli jsme ji ve staré továrně, kde se dřív vyráběla letadla. Byla veliká, ale ne až tak veliká. Mohli jsme iluzi výšky zesílit digitálními triky, ale tomu se rád vyhýbám, pokud to jde. Takže jsme kolem těch hadích hlav napustili spoustu načerno obarvené vody, ve které se kulisy odrážejí a ve které mizejí, takže to celé nabírá zajímavou hloubku." (NIRO)

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)